Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Agapant - Agapanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Agapant - Agapanthus

Krys 21:27, 18 sty 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ale Wam zazdroszczę tych ślicznych kwiatów
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
monteverde 21:44, 18 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a nie za wcześnie do ciepłego wystawiacie? temperatura zimowania dla agapantów to2-8 st.C., w marcu sprawdzamy korzenie wymieniamy ziemię lubią lekko kwaśną może być kompost i trochę wermikulitu lub perlitu, aha i dla lepszego kwitnienia nawóz ze zwiększona ilością fosforu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
andzia 07:19, 19 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Na pewno za wcześnie , no ale co zrobic jak się nie ma chłodnego pomieszczenia
bogumila 14:44, 16 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Bardzo mi się podobają,tak bardzo,że dostałam białego i niebieskiego.Musiałam wsadzić do ziemi,już wychodzą listki,mam nadzieję,że do wiosny te malutkie doniczki nie będą za małe.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 17:36, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie będą za małe, one lubią mieć ciasno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 19:39, 16 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Dziękuję,nie będę wiosną przesadzać....niech się trochę pogniotą....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Loosiuu 18:05, 23 sie 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czy muszę przesadzić mojego agapanta? Rośnie w tej doniczce już od 2009r. wiosny i nie kwitł jest nawożony co tydzień nawozem do kwitnących.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sebek 15:13, 24 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Agapant lubi mieć ciasno w donicy, więc daj mu czas...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
recento 22:24, 17 wrz 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Po pierwsze duzym nieporozumieniem jest przesąd o przesadzaniu roslin ,kiedy nie mieszcza sie w donicy,agapant jak kazda roslina potrzebuje przestrzeni i dobrego podłoża dla dobrego kwitnienia./dzielenie przerosnietej bryły ,to po prostu "masakra"/
Po drugie do dobrego kwitnienia agapant potrzebuje słońca/bo przeciez jego ojczyzna jest Afryka Południowa/Rok wcześniej zawiązuja pąki i jezeli akurat agapanta ,trzymalismy w miejscu zacienionym bo np. akurat nie kwitł, nie mamy co liczyc na obite kwitnienie w roku nastepnym.
Po trzecie agapanty w okresie spoczynku ,potrzebują obnizonej temperatury/oczywiscie powyzej 0,a nieprzekraczajacej 8 stopni/sporadyczne podlewanie co 6 tygodni/Jezeli bedziemy trzymali w ciepłym miejscu , mozemy zapomnieć o kwitnieniu.
Po czwarte nawozenie- NPK 7-14-28 w formie płynnej / z poczatkiem maja i drugie w połowie sierpnia//alternatywa moze być suszony krowieniec ,który rozsypujemy w donicy.
Agapantus inapertus Purpule Cloud

odmiana Northern Star
____________________
recento 22:48, 17 wrz 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Kłopoty z kwitnieniem mozemy miec z odmianą Tinkerbell -zmutowana odmiana / nie sport/ odmiany Peter Pan.Tinkerbel/tzw variegata czyli z biało obrzezonymi liscmi/ jej cecha charakterystyczna są liscie leżace na ziemi.Mimo ,ze na etykietach w szkółkach sa przedstawione jako rosliny kwitnace,to jest fotomontaż -tak podają autorzy holenderscy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies