Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przyszły ogród

kaisog1 20:37, 14 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A czemu nie chcesz sadzic dużych iglaków od strony ulicy?? Myśle sobie, że np. Picea omorika byłaby fajna w połączeniu z cisem. Dała by temu zakątkowi ciepła i intymności. Rozjaśnic to białymi Rh i hortensjami..... Podpytac Mariusza o trawy cieniolubne i dac na rabaty żeby było coś lekkiego. Ze żwirku bym zrezygnowała. Jakos mi nie pasuje tutaj....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 20:45, 14 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie chcę dużych iglaków od ulicy, bo nikt poza mną z tej "ulicy" nie korzysta. Wolę coś lżejszego w przedogródku, ew. jakiś większy iglak w rogu przy granicy. Podoba mi się styl ogrodu Danusi i coś w tym stylu chciałabym zrobić.
____________________
Mój przyszły ogród
kaisog1 20:47, 14 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
.... Danusia za tło do swoich rabat ma własnie duże świerki


Poza tym podobno masz tam miec drewniany płot.... wiec i tak nie będzie można do Ciebie zajrzeć
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 20:59, 14 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Być może... skupiłam swoją uwagę na innym zdjeciu.Tak, płot będzie drewniany i sądzę, że będzie wystarczająco osłaniał przed nieporządanym wzrokiem.
____________________
Mój przyszły ogród
Juzia 21:00, 14 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Taką miałam wizję.... na zawijasek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kaisog1 21:02, 14 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Iwcia napisał(a)
Być może... skupiłam swoją uwagę na innym zdjeciu.Tak, płot będzie drewniany i sądzę, że będzie wystarczająco osłaniał przed nieporządanym wzrokiem.



Oki już Ci nie mieszać
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Iwcia 21:13, 14 sty 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
kaisog1 Nie mieszasz, absolutnie, każde rozwiązanie warte zastanowienia.

juziag ciekawie...
____________________
Mój przyszły ogród
kaisog1 22:51, 14 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:53, 14 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Suuuper
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewalm 23:03, 14 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
"Pod oknem tylko dereń biały jeśli nie będzie mu zbyt ciemno i da się nieco poskromić co do wielkości."

Obejrzyj sobie odmianę Ivory Halo - jest mniejsza. Ale co do zacienienia to nie wiem czy da radę. Bezpieczniej byłoby wybrać coś, co jest dobrze cienioznośne, a nie tylko " toleruje stanowiska półcieniste". Cisy, choiny, różaneczniki.
Dobrze mi się wydaje, że to jest północna strona domu? A czy rabata pod płotem też jest jeszcze zacieniona?

Świerk 'Conica' rosnie bardzo powoli. Zazwyczaj kupuje się niezbyt duży egzamplarz. (I ma tendencję do inwazji przędziorka. Ale mozna pryskać). W każdym razie przemyśl czy nie zamienić go miejscami z wierzbą 'Hakuro' (o ile oczywiście zostaniesz przy takiej akurat koncepcji). Przyjrzyj się jak Danusia stopniuje wysokość roślin w swoich ogrodach. I jak powtarza te same rośliny i te same odmiany w różnych miejscach. To chroni przed nadmiernym chaosem. Chyba, że ktoś kolekcjonuje rośliny.



____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies