Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Begonia tuberosa (Begonia x tuberhybrida) - begonia bulwiasta

Pokaż wątki Pokaż posty

Begonia tuberosa (Begonia x tuberhybrida) - begonia bulwiasta

zielony16 18:42, 20 sie 2015

Dołączył: 08 cze 2013
Posty: 5
Dzień dobry, kilka dni temu pies złamał mi olbrzymią begonie, wszystkie pędy się połamały praktycznie przy bulwie, co mam teraz zrobić, poczekać i wysadzić bulwę razem z innymi begoniami czy od razu ją wykopać?


dorotka_z 19:17, 22 sty 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Zastanawiam się nad zakupem bulw begonii. Podpowiedzcie mi, proszę, czy wsadzam je teraz do ziemi już do docelowej doniczki czy moge wsadzić do jakiejś małej a później przesadzić do docelowej?

Ile czasu potrzebują od posadzenia w ziemi do kwitnienia?

No i jeszcze czy takie wysadzone w domu bulwy będą tak ładne i gęsta jak te kupne, gotowe od ogrodnika?
____________________
Krystian 22:17, 14 wrz 2016


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Mam pytanie odnośnie begonii bulwiastej, czy koniecznie trzeba ją na zimę wykopać, czy można ją zostawić w doniczce i przenieść tylko na parapet?
____________________
Bryniu
Gardenarium 10:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można ją przenieść w doniczce, aby parapet był w temp. powyżej +5 st. C.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_c 19:16, 23 lut 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Kupiłam dziś bulwy begonii. Na opakowaniu jest info że sadzić w kwietniu. Czy w kwietniu na dworze a teraz w domu do donicy czy do donicy dopiero w kwietniu. Chce je mieć w donicy przed domem. Begonia hybrida cascade sunrey. Z góry dziękuję za radę.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 22:48, 23 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Należy je wyjąć z woreczka, jeśli w nim są. Albo otworzyć woreczek, żeby pączki się nie zniekształcały. Ja bym od razu posadziła do doniczek i trzymała powyżej 10 stopni. Jasne pomieszczenie. Bulwy nieco na wierzchu muszą być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies