Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże pnące

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże pnące

Gardenarium 13:57, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyginać tylko długie, te co dadzą się przygiąć. Robić to co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 21:28, 08 kwi 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Zamówiłam w tym roku kilka róż pnących i teraz zastanawiam się, czy na rabacie posadzić je przed czy za hortensjami bukietowymi. Osiągają maxymalnie według producenta do 1,7 metra a ja biorę pod uwagę, to, że u mnie po zimie prawie zawsze przemarzają róże i zawsze trzeba je przycinać. Co myślicie.
I do jakich rozmiarów dorasta u was Eden Rose?
____________________
Prostokątna rabata
_Martini_ 08:41, 17 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Paola, a można wiedzieć jakie róże wybrałaś? Ja podobnie, chciałabym posadzić za Limelight białą róże, ale jeszcze szukam. I w ogóle się zastanawiam czy to dobry pomysł, czy będzie ją widać. Gdzie zamawiałaś?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Sylwka 17:28, 24 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Witam jestem tu nowiutka ale ogromnie cieszy mnie zasób wiedzy tu dostepnej mam wiec pytanie zamówiłam róze pnące w Rosarium róże przyszły piękne ,zdrowe -świetnie sie przyjęły,pięknie rosną ..ale 1 z nich a mianowićie nie wiem czy Rosanna czy Rosarium Uetersen zniszczył mi pies..próbowała patrząc na liście w internecie dojsc do tego która jest zniszczona i postanowiłam dokup[ić Rosarium Uet..nie było ich juz w Rosarium kupiłam w innym miejscu doniczka,,i teraz prosze mi powiedziec co jej dolega i jak jej pomóc..liście są jasnozielone inne prawie zółte ,gałązki wątłe-sa nawet kwiaty,,kolce blade odpadaja..w porównaniu z różami z Rosarium to totalna bida( -czy jest szansa ja odratowac? u dołu zdjecia,,bede gromnie wdzieczna za pomoc.
Sylwka 17:29, 24 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Sylwka 17:30, 24 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Sylwka 17:35, 24 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
a tu poniszczona róża ,może jej nie wykopywać? od poczatku słabiej rosła,była mniejsza od pozostałych...gdybym tylko wiedziała która to odmiana..
Anda 19:03, 24 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33253
Ta wątła róża w szkółce sie wyciągła trochę za bardzo. Wsadź ją jak najszybciej do ziemi, podkarm nawozem organicznym i podlej gnojówka z pokrzyw. Ja bym ją jeszcze dla wzmocnienia trochę przycięła.

Tej poniszczonej nie wykopuj. Odbuduje się, jest przecież dopiero początek sezonu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sylwka 19:50, 24 maj 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Dziekuję tak zrobie..czy macie doświadczenie z Rosarium Uet..jak rośnie w półcieniu?
Auri 09:08, 08 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64


Różane dziewczyny... mam dwie takie pergolki i chciałabym dobrać do nich róże.Tylko nie mam pojęcia jakie kupić aby na tym dobrze wyglądały... Chciałabym białe ...najlepiej powtarzające kwitnienie. Możecie coś podpowiedzieć?Będę wdzięczna za pomoc w wyborze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies