Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 14:46, 15 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Danusiu nazwę podałam wcześniej, ale pewnie w tekście się zgubiła, a obeliski akurat są robione na zamówienie - będą mam nadzieję trwalsze niż z OBI. Byłam i podziwiałam Twój zaśnieżony ogród - u nas jest więcej śniegu.

Irciu, na początku urzekły mnie szczególnie dwie róże Abraham Darby i Eden Rose, ale w miarę poznawania następnych odmian róż, muszę powiedzieć, że jest za dużo wspaniałach odmian,aby stwierdzić, że ta konkretna jest ulubienicą. Teraz widzę nie tylko pojedyńczy kwiat, ale patrzę na cały krzew jak kwitnie i radzi sobie w moim ogrodzie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Syla 16:01, 15 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam i ja ...... pięknie z tymi różami ...... staram się przekonać siebie , że to nie jest takie trudne aby mieć u siebie róże w ogrodzie a może to jest trudne.
Póki co odpuszczam bo nie mam odwagi podjąć ryzyka, natomiast ich pięknem zachwycam się w Waszych ogrodach.
U siebie muszę zrobić kompostownik drewniany dwukomorowy aby móc dokarmiać rośliny. Mam już miejsce do tego upatrzone , szukam klienta , który to zrobi Pozdrawiam sąsiadkę
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
laurowisnia 20:36, 15 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja namawiam na róże każdego kto lubi pracę w ogrodzie, a w Twoim przypadku chyba tak jest? Co do kompostownika polecam zrobić od razu trzykomorowy: jedna komora do zapełniania, druga do wybierania, a trzecia zawsze "dojrzewa". Nasz zrobił mój mąż z desek pozostałych po budowie.
Dziękuję za odwiedziny, wybiorę się również do Ciebie, ale zauważyłam już, że będzie to trudne patrząc po długości wątku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
hanka_andrus 11:30, 17 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kochana,jestem tu od początku ,jak tylko założyłaś wątek!
Piękny ogródek ,piękne róże!
Tak trzymać.Nie zawsze się wpisuję,ale zawsze czytam.Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
siaaska 12:51, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Masz śliczny romantyczny ogródek Już nie mogę się doczekać większej ilości zdjęć
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Pszczelarnia 13:16, 17 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
c.d. moich róż, które od trzech lat sadzę w ogrodzie.

Mme Isaac Pereire


Błagam o więcej informacji o tej porcelanowej piękności. Powtarza kwitnienie, pachnie, wymaga podór, zapada na mszyce i inne grzyby? Ona rośnie u Ciebie w towarzystwie cisa i lawendy (perowskii?). Zjadłabym ją całą!

A róże to masz wszędzie na rabatach mieszanych?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kaprys 22:15, 17 sty 2012


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Zachwyciły mnie zdjęcia z Twojego ogrodu. Nie znałam tych fioletowych róż na stelażach, pomyślałam, że to jakieś piękne pełne clematisy. Masz piękny ogród.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Dzidka 22:51, 17 sty 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
laurowisnia napisał(a)


To jest część mojej południowej granicy działki.




Bardzo mi się podoba takie obsadzenie rabaty.
A teraz idę na poszukiwania tytułowej brzozy.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
anika 11:11, 18 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Śliczne masz róże w ogrodzie. Można się rozmarzyć, dodają romantyzmu. Dużo pracy przy nich jest?
____________________
Radosna twórczość Ani :)
laurowisnia 15:37, 18 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Haniu, dziekuję za wizytę i liczę na następne.
Asiu, Jolu dla Was coś jeszcze wyszukałam.
Mme Isaac Pereire i Negritianka


Róża Charles de Mills z szałwią


Ewo w Twoim ogrodzie już trochę buszowałam. Masz fajne nasadzenia, a planujesz następne i to z takim rozmachem. Szkoda mi tych kurtyn cisowych, z których chyba zrezygnowałaś.
Róża, o którą pytasz była kupiona jako angielska Brother Cadfael, ale nie wyglada mi na nią. Masz rację ten kolor zwraca uwagę na rabacie. Niewiele o niej mogę napisać gdyż mam ją dopiero rok. To było jej drugie kwitnienie, nie chorowała, zapachu nie pamiętam. Obok jest krótki rządek cisów Wojtek i perowskia, którą muszę chyba zamienić na lawendę, za mało miejsca tam mam.
Róże, odkąd je odkryłam zaczęły się rozlewać po moim ogrodzie wszędzie gdzie dociera słońce. Często coś wykopuję. Staram się to jakoś kolorystycznie ogarniać, w tym roku jak coś kupię różnie z tym może być.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies