Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

AniaDS 17:04, 04 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Agatko coś mi się wydaje, że do mnie nie miałabyś daleko .
Zaskoczyła mnie Twoja Rhapsody, moja jest o połowę niższa i jest to z pewnością róża wielokwiatowa. a Twoja.. Twoja wygląda na pnącą??
Pierwszy raz widzę takie okazy.

O tej angielce też pomyślałam, że to Heritage, z daleka ją przypomina trochę. Szkoda, że nie masz zdjęcia z bliższej odległości.

Róże pięknie Ci rosną, muszą mieć bardzo dobre warunki u Ciebie .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
laurowisnia 12:55, 06 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Marzeno, zapraszam, będzie mi miło.
Aniu, skoro tak to już mam nadzieję na spotkania w naszych ogrodach i wymianę doświadczeń różanych i nie tylko.
Rhapsody jest ta sama, tylko masz pewnie młodszy egzemplarz.
A ta rzekoma angielka to teraz wydaje mi się podobna do Bonici, tylko wielkość kwiatu się nie zgadza, gdyż moja ma dość duże, - nie posiadam jej, porównuję tylko ze zdjęć.

Troszkę mojej wiosny
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AniaDS 22:50, 07 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Moja Rhapsody ma 4 lata, Twoja jest starsza?
Z tego co wiem, to wcześniej jej w Polsce nie dało się dostać.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
laurowisnia 08:45, 08 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja ją posadziłam na wiosnę 2009r. Nie przycinałam jej za bardzo, chciałam, aby obrosła podporę, a pędy jej nie marzły więc się udało. Zastanawiam się, co będzie w tym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
wanda7 10:20, 08 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Tak, ta twoja Rhapsody to rewelacyjne okazy, jakich nie widzialam u nikogo do tej pory. Aż się wierzyć nie chce Agatko, że to właśnie ta odmiana Możesz być dumna z tych róż
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
laurowisnia 11:53, 08 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dziękuję Wando, zainpirowałam się pewnym zdjęciem ze strony Helpmefind i udało się mi uzyskać podobny efekt, chociaż wtedy jak sadziłam nie miałam pewności czy w naszym klimacie tak wysoko wyrośnie.
Zastanawiam się, czy nie wsadzić obok nich kul bukszpanowych po bokach. Mam tam barbule, które jednak widoczne są dopiero jesienią, przez wiosnę i lato trochę jest pusto.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Elfik 20:35, 08 lut 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Witaj Agatko! Martwię się o Ciebie, jako że laurowiśnie w tę zimę maja wyjątkowo ciężko, ale mam nadzieję, żeś okryta porządnie i ciepło się nosisz, więc Ci nic nie będzie. Masz taki ładny, spokojny ogród, a róże prześliczne! Jakoś do tej pory chyba nie doceniałam uroku róż w odcieniu fioletu, ale nad Twoimi długo się zatrzymałam, bo te dwie kolumny obok siebie podsadzone czyśćcem robią wrażenie. Widzę, że przerabiasz bliskie mi dylematy: co koło czego, co zamiast czegoś... No mamy też wspólny drażliwy temat: kreciska przebrzydłe, choć śliczne... Szkoda, że jeszcze nie możesz pokazać hortensji, masz ich całkiem sporo! Rób im sesję zdjęciową, a jakieś ciekawe spostrzeżenia dopisuj do wątku hortensjowego, plizzzz..
Jak to cudownie móc przeczytać cały wątek... Ileż ja mam jeszcze nie zrewizytowanych ogrodów!!! Pozdrawiam!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
laurowisnia 11:45, 10 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Przypomniałaś mi Elu swoją wizytą, że nie pokazałam swojej laurowiśni.

Okryta za bardzo nie jestem, gdyż zahartowana ze mnie dziewczyna i mrozy mi niestraszne.


O hortensjach będę pamiętać. Szkoda mi bardzo hortensji dębolistnej - miałaby cztery latka - zastanawiam się, czy to wina nornic, czy mrozu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
AniaDS 14:38, 10 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Piękna ta laurowiśnia, to już nie dziewczyna a kobieta . Ile ma latek?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Sebek 22:56, 10 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wyrośnięta ta laurowiśnia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies