Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Sebek 13:44, 15 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie oświetlony ogród - lampkami jak i lampami - ale nie świecisz lampek do Wielkanocy?

Ja wczoraj swoje ozdoby świąteczne rozebrałem - teraz będę już czekać na wiosnę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 14:09, 15 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak już zainwestowałam w żarówki ledowe, to cieszę swoje oczy oświetleniem. Lampki świąteczne zwykle wiszą do "gromnicznej", potem już nie wypada
Mąż mój liczy do wiosny w ten spodób...... może jesień będzie ładna, wiec do połowy listopada znośnie....potem miesiąc brzydoty, potem lampki na choinkach, luty krótki, a w marcu już potrafi być ładnie.... Bo moje liczenie wyglada tak..pół roku beznadziei..październik, listopad, grudzień, luty, marzec, kwiecień.....
A lampy ogrodowe to tegoroczny nabytek..... późnojesienny. Poustawiane są prowizorycznie. Prąd w poszczególne miejsca w ogrodzie dociągnęliśmy robiąc trawnik, ale jak zwykle nie do końca przemyślane było co dalej, bo moje grządki ciągle są w fazie koncepcji.... Za to teraz możemy je ustawiac dowolnie.. póki nie schowam przewodów. Z tym jednak nie będę się spieszyć bo inaczej wyglada oświetlenie jak nie ma liści, a inaczej jak będą liście. Trzeba będzie wypośrodkować ustawienie, by zawsze było dobrze. Mąż złota rączka i pomysłowy Dobromir wymyśłił zegar astronomiczny i wyłączniki czasowe.... lampy włączają się pół godziny po zachodzie słońca i świecą do 23. Wszsytkie są na żarówki ledowe.... Żarówki kosztowały majątek, wiec teraz niech odpracowują i świecą... Jeżeli będzie tak jak podają producenci, to do końca naszego życia powinne świecić bez wymiany Wszystkie do kupy zużywają ok. 50W na godzinę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 14:18, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Fajnie z nowym portrecikiem, można sobie Was wyobrazić: ogrodniczka i jej pies.

Z profilu pozostał Ci jeszcze podpis, ze zdjęciem się udało, a podpis może prowadzić do Twojego wątku

Wtedy łatwiej trafić i szybciej.

Dla mnie taka właśnie zima jak w tym roku szybciej mija, bez śniegu czas leci i w ogrodzie można się pokręcić, coś poskubać, popatrzeć.

Zawsze sposobem na to były wizyty w sklepach gdzie są nasiona, albo w ogrodzie botanicznym, gdzie wieczne ciepło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 14:26, 15 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dla mnie na handrę zimową były narty, ale od kiedy pies się postarzał i schorował, nie stersujemy go podróżami.... Ogrodu botanicznego nie mamy, chyba, że storczykarnia w Łańcucie. Ale mam swoją "storczykarnię" w domu..... prawie 40 "patyczaków" i "liściaków".
Patyczaki to felki, a liściaki to pozostałe...
Za to dzieki zimie znalazłam czas na zapisanie sie do Ogrodowiska.....

Już poprawiam podpis...... dzieki wielkie za pomoc.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:44, 15 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Coś nie do końca jak u innych, ale link na dole działa
Mała rzecz, a cieszy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:26, 15 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu to przyszłam teraz ja do Ciebie. Właściwie to już tu byłam równiez z mężem, ale nawet nie wiem czy się wpisywałam . Teraz poczytałam ciąg dalszy i juz wiem że twój ogród będzie ładniejszy od mojego bo Twój zapał który nazywasz ADHD musi przynieśc efekty. Tylko tych roślin nie wyrzucaj tak szybko one czesto ,,odbijają" i nadal rosną, wiec trochę zawsze poczekaj i daj im szanse. Ogród ze światełkami- piękny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:50, 15 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Twoich rododendronów nikt nigdy nie będzie miał takich pieknych, co najwyżej jak się postara to podobne.....ale ile trzeba na to czekać lat...... W dodatku otoczenie lasu, który sie wdziera do twego ogrodu.... powtórzę....bajka. Podobają mi się ogrody takie jak Danusi.....widać rękę mistrza. Można naprawdę pocieszyć oczy, że na tak małym skrawku można zrobić takie CUDO... Ale ja kocham przestrzeń, przyrodę, wolność.... więc mogę takie uporzadkowane ogrody podziwiać, ale niesforna dusza rwie sie do przestrzeni. Zwłaszcza jak się "spało" w bloku przez wiele lat...... za to każdy weekend poza blokiem, do natury I nie było czasu na ogród, na budowę domu, bo kiedy????? Ale działkę w 1999r wybraliśmy z powodu widoków i tej przestrzeni która się rozciągała, pomimo, że daleko była od bloku.... I działka stała odłogiem....8 lat..... Gdybym posadziła na niej cokolwiek, miałabym drzewa, krzaczorki.... Gdybym mogła cofnąć czas najpierw bym posadziła sad, drzewa i krzaczki..niech by sobie rosły..... tam gdzie nie przedszkadzały by w budowie... I miałabym dziś czereśnie garściami, a nie na sztuki Trudno, poczekam ........ za to agres mam pychotka.... Taki zielony i nieumyty..mniam, mniam.... ach i borówki amerykańskei może młode, ale za to jakie plenne..... i pięknie sie wybarwiaja jesienią....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:59, 15 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No widzisz już sama że masz pieknie ,a za 11lat ( własciwie za 9 lat- bo moje zdjecia sa z 2009r) będziesz miała dojrzały piekny ogród z takimi Rh jak moje a moze jeszcze ładniejszymi czego Ci szczerze życzę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 23:18, 15 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Wieloszka 23:44, 15 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Aniu, zgłębiam właśnie temat rododendronów. Przeczytałam u Bogdzi, że masz pytania na ich temat. Bogdzia na pewno Ci coś podpowie, ale polecam też ten wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/867-rozaneczniki-sadzenie-i-pielegnacja . Prawdziwa kopalnia wiedzy .
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies