Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

hanka_andrus 09:23, 18 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A dlaczego piszesz wsiowy z domieszką ironii? Wieś to nie wstyd,a i widoki piękne....A negatywne znaczenie sami dodajemy ,nieraz niepotrzebnie.
Twój ogród jest pięknie kolorowy,i wcale nie musisz się go wstydzić.Płot jest ok,o niebo lepszy niż betony.....Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 09:59, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Haniu, już się tłuamczę, chciaż tylko winni siętłumaczą. "Wsiowy", bo sadzę tam wszystkie roślinki pospolite, rodzime, bylinowe i chaotycznie...tak jak mi coś fajnego w ręce wpadło.. .... I nie ma tu ironii, tylko wielki sentyment do starych ogrodów, takie wiejskie ogródki...u babci, z drzewami owocowymi po których się wspinało, pełen zapachów i kolorów Początkowo w tym miejscu była przechowalnia tego co kupiłam a pomysłu nie miałam co z tym robić.... i powstał "wsiowy ogród". On już tu się zostanie ze mna....nawet jak nie bedzie pasował do reszty ogrodu. Musze go jednak przekomponować, bo wysokie bylinki zasłaniaja te niskie, posadzone nie zawsze w dobrym sąsiedztwie. Dalej będzie tu misz-masz, tylko chcę to "umeblować", bo wiele fajnych kwiatków jest niewidocznych , albo zagłuszanych..... Dla ich dobra.
Na wieś sie wyprowadziłam z własnej i nieprzymuszonej woli.... nie przepadam za miastem. Miasto mnie przytłacza. Nie wstydzę się ani wsi, ani mojego ogrodu. Wstydzę się jedynie, że tak wiele rzeczy posadziłam bezmyślnie, że tak wiele kwiatów się nie przyjęło z mojej głupoty/niewiedzy ...
Ale przyznaję, że przez wiosnę, lato i jesień daje pokaz całej palety barw jaką tylko mogła sobie stworzyć natura

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 10:03, 18 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo ładnie wyglądają te roślinki wraz z płotem. Mnie sie podoba.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 10:04, 18 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Anulko,przepraszam,jeżeli Cię uraziłam.Ogród mi się podoba.A przechowalnię,gdzieś trzeba mieć.Czasami,niestety wymyka się to spod kontroli......i buja się na wietrze jak chce......
Miłego dnia !
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 10:15, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wcale nie czuję się urażona
To ja nieświadomie nadałam negatywną barwę dla mojego "wsiowego ogródka". Niestety gadam dużo i bez opamiętania, nie zastanawiam sie co mówię, czy pisze , a potem wyszło jak wyszło......
Cieszę, się, że Ci się podoba.
Ja ju ż sobie drugi zalążek wsiowego ogrodu zrobiałm w drugiej części ogrodu..... Walczyłam między tym co się mi podoba,a pdobają mi się takie ułożone ogrody i takie dzikie..... Po 3 latach doszłam do wniosku, że swojej natury nie zmienię i postawiłam na "swój"styl. Styl ogrodu musi pasować do charakteru człowieka.... i to natura i to.
A teraz wracam do pracy....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
GabiK 16:29, 18 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aniu piękne rabaty.
A wsiowy rzeczywiście brzmi negatywnie, a przecież go lubisz. Niech będzie wiejski - bardziej neutralnie.

A ja zupełnie nie neutralnie powiem - piekna ta rabata za płotkiem.

Mnie się też i to i to podoba, ale bardziej do mojego metrażu i domu i charakteru pasuje ułożony.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Elfik 16:55, 18 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Aniu, Ty się odczep od tego płota! Ten busz kwiatowy, co jest za nim, bardzo by stracił na urodzie, gdybyś go płota pozbawiła! Tam Ci nawet - widzę - tawułka kwitnie pięknie w pełni słońca, a całość jest przeromantyczna! Śliczny zakąteczek! No i masz teraz wyzwanie: jak zaprojektować przejście od tego "wsiowego" ogródeczka, do "uporządkowanego"... Mówiąc "przejście" - nie mam bynajmniej na myśli furtki!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Sebek 17:29, 18 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A mi się ta "wsiowa" rabata bardzo podoba - taka naturalna i piękna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 20:02, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W takim razie muszę zmienić nazwę...... na bardziej sympatyczną.....
Czy można usunąć jakoś wpis, bo rozdziawa ze mnie jedna, napisałm komentarz w wizytówce ogordu.... a tam się komentrzy nie pisze... Tekst udało mi sięusunąć, ale mojej facjaty już nie.....
Tak to jest z żótodziobami ze "wsiowego" ogrodu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 20:06, 18 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Aniu - "facjatę" tylko pewnie Ronin może usunąć. A pozostał jeszcze wpis Moni.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies