Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Mala_Mi 20:24, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak zwykle narozrabiałam......aż mi wstyd

Jestem czerwona ze wstydu jak te pysznogłówki...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
an_tre 20:41, 18 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
asc napisał(a)
Haniu, już się tłuamczę, chciaż tylko winni siętłumaczą. "Wsiowy", bo sadzę tam wszystkie roślinki pospolite, rodzime, bylinowe i chaotycznie...tak jak mi coś fajnego w ręce wpadło.. .... I nie ma tu ironii, tylko wielki sentyment do starych ogrodów, takie wiejskie ogródki...u babci, z drzewami owocowymi po których się wspinało, pełen zapachów i kolorów Początkowo w tym miejscu była przechowalnia tego co kupiłam a pomysłu nie miałam co z tym robić.... i powstał "wsiowy ogród". On już tu się zostanie ze mna....nawet jak nie bedzie pasował do reszty ogrodu. Musze go jednak przekomponować, bo wysokie bylinki zasłaniaja te niskie, posadzone nie zawsze w dobrym sąsiedztwie. Dalej będzie tu misz-masz, tylko chcę to "umeblować", bo wiele fajnych kwiatków jest niewidocznych , albo zagłuszanych..... Dla ich dobra.
Na wieś sie wyprowadziłam z własnej i nieprzymuszonej woli.... nie przepadam za miastem. Miasto mnie przytłacza. Nie wstydzę się ani wsi, ani mojego ogrodu. Wstydzę się jedynie, że tak wiele rzeczy posadziłam bezmyślnie, że tak wiele kwiatów się nie przyjęło z mojej głupoty/niewiedzy ...
Ale przyznaję, że przez wiosnę, lato i jesień daje pokaz całej palety barw jaką tylko mogła sobie stworzyć natura

Jak czytam Twoją wypowiedź to tak jak bym sama to mówiła kocham kolory i wszystkie piękne kwiaty, które umilają nam czas spędzony w ogrodzie do rarytasów też dojrzewam, ale decyzje co i ile muszą być przemyślane i poparte doświadczeniem mądrzejszych niż ja dużo informacji dostarczają nam ogrodniczki z doświadczeniem chętnie czytam ich rady i porady
Twój ogród jest piękny Pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mala_Mi 20:44, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zbysiu. Dzieki za pomoc. Już poprosiłam administratora by usunął wpis, a raczej tę resztę co się zostało.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:05, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wooow i już nawet usunięte To sę nazywa błyskawiczne działanie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 21:12, 18 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
[..


Jeszcze nigdy nie widziałam tak pięknych pysznogłówek.Zdrowe, wysokie i wielkie kwiaty-piękne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 21:18, 18 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Bogdzia napisał(a)
[..


Jeszcze nigdy nie widziałam tak pięknych pysznogłówek.Zdrowe, wysokie i wielkie kwiaty-piękne.
Też je podziwiam ogromne okazy
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mala_Mi 21:36, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Spoko i rosną jak chwasty Chociaż mam je dopiero 2 lata (z małych kilku sadzonek), już obdarowałam sadzonkami wszystkich chętnych....Muszę co roku ogrniczać kępę, by nie zawłaszczyły całej rabaty. Szkoda wyrzucić. Kwitną bardzo długo, zapach kwiatów przypomina herbatę earl grey i jest to jadalne..próbwałam. I ma takiego pięknego czubka na szczycie.....

Zadziorne Mam też fioletowe, ale nie są już tak powalajace na kolana.... chociaż też maja swój urok.

Takie czybki mają też jeżówki. doubledecker....


Moje kwatuszki to większe strojnisie niż ja

Ja tam wolę i tak dresy ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:38, 18 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki za pochwały. Przekażę je moim pysznogłówkom jak tylko obudzą się z zimowego snu
Napewno się ucieszą, zupełnie jak ja.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
an_tre 21:45, 18 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
asc napisał(a)
Spoko i rosną jak chwasty Chociaż mam je dopiero 2 lata (z małych kilku sadzonek), już obdarowałam sadzonkami wszystkich chętnych....Muszę co roku ogrniczać kępę, by nie zawłaszczyły całej rabaty. Szkoda wyrzucić. Kwitną bardzo długo, zapach kwiatów przypomina herbatę earl grey i jest to jadalne..próbwałam. I ma takiego pięknego czubka na szczycie.....

Zadziorne Mam też fioletowe, ale nie są już tak powalajace na kolana.... chociaż też maja swój urok.


Te mi wyginęły, ale mam w kolorze fioletu i bardziej intensywnie pachną, jak znajdę foto to rzucę na mój profil
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
GabiK 13:02, 19 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aniu, pokaż otoczenie jeżówek, jak masz. Z czym je skomponowałaś?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies