Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

marcinek03 10:18, 23 sie 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kłopoty - problemy z trawnikiem



Podpowiedzcie, bo wiem, ze pytanie dotyczy nie trawnika, ale zapytam. Jak widac na zdjeciach żywopłot jest ladny i gesty, ale na nastepny rok chcialbym zwęzić jego szerokość tylko sie obawiam, ze nie odbije, z resztą nie wiem nawet kiedy go zwęzić. No i w jednym miejscu pisalem juz wczesniej, mialem skracane korzenie i okzalo sie, ze przez zimę i lato byly te korzonki odkryte. W tym miejscu nie chce odbic i nie ma przyrostow. Czy dobrym sposobem bedzie dosadzenie kilku sadzonek pomiędzy?
marcinek03 10:18, 23 sie 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kłopoty - problemy z trawnikiem



Podpowiedzcie, bo wiem, ze pytanie dotyczy nie trawnika, ale zapytam. Jak widac na zdjeciach żywopłot jest ladny i gesty, ale na nastepny rok chcialbym zwęzić jego szerokość tylko sie obawiam, ze nie odbije, z resztą nie wiem nawet kiedy go zwęzić. No i w jednym miejscu pisalem juz wczesniej, mialem skracane korzenie i okzalo sie, ze przez zimę i lato byly te korzonki odkryte. W tym miejscu nie chce odbic i nie ma przyrostow. Czy dobrym sposobem bedzie dosadzenie kilku sadzonek pomiędzy?
Gardenarium 10:25, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na wiosnę po cięciu nawieźć Azofoską, rozmieszać z ziemią i obficie podlewać. Albo Florovitem lać dolistnie i doglebowo co 2 tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcinek03 09:20, 25 sie 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35
W tym roku podlewalem florovitem od wiosny co 2 tyg. i nic. Cala reszta rosnie, a ta czesc z tymi korzeniami ucietymi nic nie puscila. Fakt, ze te korzenie ktore wyplukal deszcz i byly na wierzchu zagrodzilem burta i przysypalem ziemią dopiero z 2 miesiace temu, moze za wczesnie na odbudowe korzeni i calej rosliny. A jak onosnie zwężenia zywoplotu.? Ma 100cm szerokosci i potrzebuje fo zwęzić ok 20-30cm. Kiedy to zrobić i czy odbije?.
Gardenarium 14:18, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tego nie wiem, wg mnie ma za mało wody, woda dociera na 10-20 cm, a on ma korzenie głębiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 14:41, 25 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Najważniejsza jest woda, dużo wody. Wtedy powinien się zagescic po tej stronie gdzie ma obcięte korzenie.

Odnośnie zwężania, ligustr na pewno odbije, mój dziadek niejedni juz na nim próbował. Zrób to wczesna wiosna.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
marcinek03 07:45, 26 sie 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35
Dziękuję
fox211 19:29, 09 wrz 2016


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kłopoty - problemy z trawnikiem

Czy ligustr, który stanowi mój żywopłot należy nawozić? Zasadzony jesienią 2015r, wiosną 2016 ścięty do 30cm, a obecnie sadzonki mają ok 50cm...
____________________
Andrzej
Gardenarium 19:30, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawozić, ale wiosną..i podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Figielka 12:58, 05 paź 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam,
Wiosną chciałabym zagospodarować widoczny na zdjęciu fragment ogrodu.
Przy ogrodzeniu chciałabym żywopłot , myślałam o dereniu. Rozświetli ten fragment,od strony ulicy, ogrodzenie od strony ulicy będzie ładnie wyglądało na jasnym tle ,zasłoni widok na podwórko z ulicy. Wystarczy mi wysokość taka jak ogrodzenie. Nie mam doświadczenia i nie wiem jak się sprawdzi.Na jaką szerokość mozna prowadzić taki szpaler. Czy pokrój i tempo wzrostu można porównać do forsycji.
Ziemia w tym miejscu to piasek , a szerokość pomiędzu ogrodzeniem i zabudowaniami to 7 metrów.
Jak nie dereń to co?


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies