Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

Anabell 21:45, 13 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To wszystkie są OT. muszę popracować nad rozpoznaniem, myślałam że zapamiętam.


To jest ciemny ładny róż, zdjęcie przekłamuje.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Nallar 21:53, 13 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Luki napisał(a)
Lilie posadzić do gruntu powinny jeszcze zdążyć zakwitnąć, w przyszłym roku też powinny bez problemu zakwitnąć, ale ogólnie to bardzo zły termin na kupowanie cebul lilii.

Dziękuję, Fuksji i Łukaszowi za podpowiedź czyli cebule idą do ziemi co będzie to będzie, jeśli nie w tym to może w przyszłym roku zobaczę ich kwiaty
Będzie to eksperyment za niewielkie pieniądze.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Anabell 22:01, 13 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To może być Pretty Women.

Ogromne kwiaty, maślany kolor,zapach. Miałam kupioną w tym roku wiosną Urandi.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Luki 22:09, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Haniu nie przetrzymuj do sierpnia, od razu do gruntu. Lilie jak nie zakwitną to zdążą jeszcze odbudować cebulę na przyszły sezon, jak posadzisz w sierpniu to wyjdą we wrześniu, nie zdarza wyrosnąć i zebrać sił na przyszły rok, a gdy wyjdą jeszcze później to zmrozi je, a to może doprowadzić do wygnicia lub mocnego osłabienia cebuli.

Ja tez nie raz sadziłem nawet lilie początkiem czerwca i zawsze kwitły, widocznie cebule musiały być za małe i nie miały jeszcze siły by zakwitnąć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Fuksja 23:20, 13 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Jeszcze je zapraw w jakimś środku grzybobójczym, od razu lej dużo wody po posadzeniu, a co będzie to się okaże.
____________________
pozdrawiam,Ania
mkasia 11:33, 19 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i mam kilka pytań. Posadzilam na wiosnę 1szt lilii orientalnej pesaro. Od jakiegoś czasu są tylko zielone łodygi i liście, co mam z nimi zrobić przed zimą? Zciac teraz czy czekać? Cebuke na zime powinnam wykopac czy zrobic kolczyk z kora i dadzą radę?
Luki 11:39, 19 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak łodyga zacznie żółknąć możesz ją wyciąć, dopóki jest zielona to pobiera składniki na rozrost cebuli. Orientalne u nas są najbardziej wrażliwe na mróz, więc kopczyka z kory nie zaszkodzi usypać jak przyjdą już mrozy. Cebule lilii zostawia się na zimę w zimi.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mkasia 18:14, 19 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Dziękuję Luki za szybka odpowiedz Sciac przy samej ziemi czy zostawić kilka cm nad ziemią?
Gardenarium 09:04, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zostaw kikutek, będziesz widziała, że coś tu rośnie, a tak - zapomnisz i wykopiesz dołek niszcząc cebule
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fallenangelv 19:08, 15 paź 2016


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56


















Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies