Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Mika 09:51, 12 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Witajcie, jestem nowa na forum.
Mam pytanko dotyczące własnie przycinania iglaków.
Mam dwie jodły koreańskie, powiedziano mi w sklepie że można uszczykiwać im nowe przyrosty z przedodników by puściły nowe pędy, zagęściły się... Jadna z nich ma sporą dziurę w środku, nie za bardzo wiem jak zadziałać, żeby jodła puściła właśnie tam pędy.. Może jest jakaś odżywka do nich..
Ale są świeżo sadzone zaledwie tydzień temu..
Jutro wrzucę fotkę tej dziurawej jodły..
Dziękuję za pomoc..
____________________
Mika
Sebek 20:52, 15 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jodły koreańskie mają to do siebie, że nie rosną tak jakbyśmy chcieli. Pokaż tą dziurę i zobaczymy czy się da ją załatać.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:04, 15 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dlatego jodły są na mojej liście niepolecanych gatunków. Często zamiera im przewodnik i już nie wyglądają jak doskonała choinka. Koniecznie potrzebujemy zdjęcie tej dziury, żeby zobaczyć czy da si e coś zrobić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotr_malejczyk 11:23, 24 cze 2012

Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 6



Witam -mam jakiś problem z wklejeniem zdjęcia - ale zadam pytanie ogólnie - co robić kiedy świerk (około 5letni zdrowy) intensywnie rośnie i tu by było ok - proble że ma dwa czubki, Ciąć krótszy czy czekać na rozwój sytuacji?
Pzd
piotr_malejczyk 07:47, 27 cze 2012

Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 6
Ponawiam prośbę . Podpowiedzcie proszę co robić jak świerk ma dwa czubki, jeden od drugiego krótszy o ok 20 cm. Ciąć czy czekać?

Pzd
Piotr
Gardenarium 08:28, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wytnij słabszy przewodnik jeśli chcesz, aby świerk było "modelowy".

Wklejanie zdjęć poćwicz Tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 09:08, 27 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Witam rwało to trochę bo w mięzy czasie sialiśmy rawę i murowaliśmy donicę..
Ale mam fote mojej dziurawej jodły..Bidulka w ogóle jest troszkę krzywa, pospieszyłam się z tym zakupem, ale może uda się ją jakoś wyrównać..
Piszcie prosze co radzicie.


____________________
Mika
Sebek 19:50, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te jodły rosną tak krzywo, niestety idealnej choinki nigdy z niej nie zrobisz....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Welka 21:23, 19 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Podobają mi się formy ala bonsai, takie jak u zgyszka gazdy albo to co zrobiła kriss, u kogoś widziałam wyższą wersje, ale nie pamiętam u kogo. Które iglaki do tego się nadają? I czy można kupić od razu taką wysoką np tuję, wsadzić ją i pociąć? Pewnie nie, bo to chyba za duzo dla rośliny, ale generalnie tuje nie bardzo mi się podobają i nie chciałabym, aby rosło mi takie cos z 5 lat zanim potnę.Taka jakaś niecierpliwa jestem.
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Gardenarium 20:42, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poczytaj w wątku o bonsai.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/899-bonsai-z-cyprysika

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai

http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa

Możesz poszukać krzywej tui lub cyprysika, przegiętej, bez wierzchołka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies