Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

GorAna 20:02, 07 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Dzięki uczę się przecież od najlepszych
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
bociek 20:21, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Mam pytanie - pogoda jaka jest wiemy Czy w tej sytuacji mozna bez szkody ciac swierki srebrne. Boje sie czy ich nie zmarnuje jesli w nocy bedzie silny mroz...Potem moze sie gwaltownie ocieplic. Kurcze, poradzcie co robic...prosze....
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 23:15, 17 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie ma jakiś szczególnych przeciwności, żeby ciąć, Ale to chyba w taki mróz nie jest przyjemne. Choćby z tego względu poczekaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:39, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Agnieszka_B napisał(a)
Czy cyprysiki Lawsona moża przycinać? jesli tak to w jaki sposób? Moje za nieługo osiagną 2 metry , nigdy ich nie cielam , wygladją dosyć dorodnie , sa geste , zrowe - ale chciałabym zeby w gore poszly jeszcze najwyżej o metr - czy da się to zrobić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:40, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest o tym w artykule o przycinaniu iglaków. Popatrz tutaj i zastanów się jaki rodzaj cięcia jest potrzebny.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow

To są podstawy i sposoby cięcia.

Twoje dla ograniczenia rozmiarów tniesz na rozgałęzieniach pędów, aby nie było widać miejsca cięcia.

Kontynuuj w tym wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1426-przycinanie-drzew-i-krzewow-iglastych

tutaj jest na przykładzie tui

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1733-przycinanie-tui
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka_B 19:37, 31 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Dziekuję przejrzalam linki i juz chyba wiem jak ciachne wierzcholki moich cyprysików lawsona. Jeszcze tylko dwa pytania. Czy jak ciachne wierzcholki to drzewko bedzie dalej rosło? A nie ciete do jakiej wyskości dorastają?
____________________
zapach-ziemi
Sebek 18:56, 01 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Roślina po przycięciu nadal rośnie - tylko ten wzrost jest już regulowany. W Polsce mogą osiągać ponad 20 metrów wysokości - i w 100% się z tym zgodzę, bo gdybym swojego nie przyciął to miałby już z 8 metrów....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka_B 19:09, 01 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
dziekuje bardzo , z ogromną niecierpliwoscią czekam az sniegi stopnieją i do roboty, mam tyle planów ...
____________________
zapach-ziemi
anna_g 09:30, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Witam w ciepły i piękny dzień Nareszcie

Mam prośbę tutaj do naszej Szefowej - myślę, że zaglądnie
Prosiłam kiedyś o pomoc w cięciu iglaków - ponieważ okazało się to dla mnie za trudne do osobistego wykonania, zaprosiłam do siebie pana który ma pojęcie - choć nie jest ogrodnikiem z wykształcenia i zawodu tylko z zamiłowania i hobbystą. Długo to trwało, ze względu na aurę - ale udało się. Iglaki mam przycięte.
Zamieściłam zdjęcia w swoim wątku i tutaj prośba - Danusiu gdybyś mogła zerknąć i skomentować byłabym wdzięczna. Nie chodzi calkiem o mnie - bo ja powiem że mnie się podoba i jestem zadowolona, tak po swojemu, ale chodzi o to, że dałam te zdjęcia po to by inni mogli korzystać ogrodniczo. Chciałabym żeby to było ok. Bo jeśli to cięcie nie jest takie jak powinno, albo mogłoby być lepsze, albo miałabyś jakieś uwagi to bardzo prosiłabym - jeśli ktoś miałby korzystać niech korzysta z najlepszego
Pozdrawiam cieplutko i słonecznie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Sharlee 21:22, 14 kwi 2013


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Czy mogę jeszcze przyciąć świerki czy jest już za późno?
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies