Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Milka 17:20, 19 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jakby inaczej ale czekamy na relacje z prac
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bociek 19:12, 19 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jaki slodziak puchaty Slicznosci Kubeczek tez niczego sobie

Pozdrawiam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Pszczelarnia 19:14, 19 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To Wy w tym lesie macie takie fajne misie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 19:55, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Pszczelarnia napisał(a)
To Wy w tym lesie macie takie fajne misie?


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Sebek 21:33, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Dziwne jest tylko to, że kiedy zamykam oczy wieczorem to widzę ...bukszpanowe kulki, stożki i zawijaski. To jakaś choroba chyba, nie? Jakiś ogrodowizm postępujący...


Eeee wcale nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grupa_trzyma... 16:13, 23 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Rozumiem, że masz to samo...
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 10:17, 24 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Nie mam się za bardzo czym chwalić, ale i u mnie coś tam zakwitło...tulipanki dla tych, co tu zaglądają.



i jeszcze taki



to tulipanki, które ocalały z jesiennej rewolucji.

A tu jeszcze hosty, które u mnie są już takie.



____________________
Agnieszka - ogród w lesie
magja_ 19:52, 24 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
A rododendrony jakieś tam zakwitną? Bo jak sosny i kiepska ziemia - to z pewnością bielice, a bielice to kwaśnice.... i do tego sporo zacienionych pięknie miejsc.... oj raj rododendronowy.

Rzadko zaglądam do wątków /niestety jedynie z braku czasu / - a tu zajrzałam bo mignęła mi "grupa trzymająca", a pamiętam dokładnie z TV, bo byłam wówczas w ciąży i "złotoustego" pana Z. zmuszona byłam oglądać codziennie.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki
____________________
grupa_trzyma... 23:48, 24 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Magja, chyba ściągnęłam Cię myślami...podczytywałam dzisiaj wątek o różanecznikach, ich uprawie i chorobach. Mam jednego, ale planuję więcej. Uwielbiam różaneczniki. Podziwiam je w arboretum w Wojsławicach, które słynie właśnie z ich uprawy. Mój kwitnie co roku ale jest trochę rachityczny. Będę go doglądać zgodnie z Twoimi radami.
A cytat ze "złotoustego" (uśmiałam się ) pana Z. jest na przekór głupocie wszelakiej...Pozdrawiam!
A zaglądaj do mnie czasami - będzie mi miło!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
magja_ 01:03, 25 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Tak tak - syn me życie płodowe miał niełatwe

Będę będę - zaglądać - bo toć Ty masz wymarzone miejsce do uprawy tych krzewów. Dobrze tylko przygotować stanowiska /pisałaś coś że masz dostęp do gliny - byłoby super im domieszać do tego Twojego piachu/ i jazda... Co nie znaczy oczywiście że będą rosły same. Gleba fajna - raczej nie grożą choroby grzybowe odkorzenne, jedynie trzeba się postarać o regularne w miarę - przynajmniej na początku nawodnienie... I dostarczanie jakieś tam materii organicznej na korzeń / ale ściółkę leśną masz wszak za płotem - jak i ja/ To zdjęcie hosty z igiełkami rozsypanymi wokół to jak z mojego ogrodu...

A potem to już tylko - kawka... tarasik... a dla rodków kwasik tak sobie kiedyś wymyśliłam.
Tylko niech Cię nie zwodzą te wszystkie nowe hybrydy - funduj sobie jedynie żelazne odmiany, dużo wytrzymujące, bo to zwiększa poziom satysfakcji.

I koniecznie - srebrnego silberwolka i to nie jednego! - będzie wyglądał cudownie na tle pni sosen i moim zdaniem jest piękny o każdej porze roku.

dobranoc
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies