Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Zajaczek_82 13:07, 01 cze 2012


Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 26
Teraz zauważyłam jak duży ten wawrzywnik masz. A ile plewienia!!! Ja ledwo daję radę na moich czterech grządkach.
____________________
Ogród Asi
jotka 13:08, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Pszczelarnia napisał(a)

Witam serdecznie, odwiedzających mój zakurzony wątek.

W tle...tajemnicza budowla, nad którą pracował mój mąż.



ta daam! nasza pomidorlandia!

Wygląda jak krytu basen . Czy u Was zaopatruje się pół wsi?


Witaj, na jesieni planujemy demontaż starej i budowę nowej szklarni. Miała byc konstrukcja stalowa, ale patrząc na Twoja chyba zmienimy koncepcję

Dzisiaj gotuję pomidorową pierwszy raz w tym sezonie bez mrożonych własnych pomidorów i zastanawiam się jak będzie smakować
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grupa_trzyma... 13:11, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Kryty basen! Racja! Dobry pomysł! Jak tylko wywalimy pomidory zrobimy tam basen!

Nie, nie pół tylko 1/3

Nie uwierzysz, ale my co roku kupujemy 80 kg pomidorów na przetwory...i dlatego w tym roku postanowilismy zaszaleć ze swoimi...przynajmniej będziemy wiedzieć co jemy.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 13:17, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Jola! Dobrze zrozumiałam...mrozisz pomidory? Ale jak w całości, czy taką polpę zmiksowaną? Myślałam, że o pomidorach i ich przetworach wiem wszystko a tu masz!
Ja mam w słoiczku pomidory kiszone. Dostałam od koleżanki w zeszłym roku, ale jakoś nie mam odwagi ich spróbować...
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 13:21, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Zróbcie drewnianą konstrukcję...zwróć uwagę na okna w tylnej części szklarni. Są uchylne. Duża wygoda podczas wietrzenia!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
jotka 13:22, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Jola! Dobrze zrozumiałam...mrozisz pomidory? Ale jak w całości, czy taką polpę zmiksowaną? Myślałam, że o pomidorach i ich przetworach wiem wszystko a tu masz!
Ja mam w słoiczku pomidory kiszone. Dostałam od koleżanki w zeszłym roku, ale jakoś nie mam odwagi ich spróbować...


Dla mnie to najszybsza i najlepsza forma przechowania pomidorów - ich smaku i zapachu. Dojrzałe pomidory zalewam na pól minuty wrzątkiem, osączam i zdejmuje z nich skórkę (łatwo schodzi) A potem ostudzone do woreczków i do zamrażarki Zupa, sos do spagetti, do ryby po grecku, .... idealne. Jedyny problem to mieć własne pomidory i dużą zamrażarkę. Ale ja to mam więc czekam już na tegoroczne zbiory
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grupa_trzyma... 13:24, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ja też mam i jedno i drugie! A pomysł super - wykorzystam go w tym roku. Dzięki, Jola! Jesteś wielka!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 13:32, 01 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jola, ja też skorzystałam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jotka 13:40, 01 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Ja też mam i jedno i drugie! A pomysł super - wykorzystam go w tym roku. Dzięki, Jola! Jesteś wielka!



Polecam mrożenie warzyw i owoców wszelakich. Dziś do obiadu ostatnia mrożona fasolka szparagowa, ale na szczęście nowa już rośnie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grupa_trzyma... 13:44, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
A jak najlepiej mrozić fasolkę. Moja jakaś taka miękka po ugotowaniu wychodzi. Blanszowałam przed mrożeniem i hartowałam w zimnej wodzie i wyszła kiszka!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies