Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

grupa_trzyma... 19:36, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Modrzewnica śliczna. Ciekawe czy zniesie lekki półcień?
Nasiona już jakieś mam. Musiałam uzupełnić zapasy, bo w zeszłym roku wysiewałam końcówki serii.
Z nowości (dla mnie) mam dynię Uchiki Kuri - tylko dla zaspokojenia ciekawości, bo wierna jestem dyni Butternut.
Dokupiłam też bazylię: czerwoną, cytrynową, grecką i sałatową. Dokupię jeszcze tajską Siam coś tam...bo polubiłam ją w zeszłym roku.
Z sałat mam dębolistną czerwoną i ciętą na listki. Chcę dokupić jeszcze Navarrę i Simpson, polecane przez Małą Mi. Ale pod warunkiem, że powie mi kiedy wysadza swoją rozsadę do namiotu.
Kupiłam pasternak. Jestem staroświecka i lubię pasternak. Kupiłam też pietruszkowy mix naciowy.
Z papryk mam Oleńkę i jakąś ostrą nn. Ale w kwestii papryki nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa
Pomidory tradycyjnie reprezentować będą dumnie: Opałka, Pera d'Abruzzo, Delicjus, Faworyt. Może Cornabel. Dodatkowo do koszyka wpadły ostatnio: Red Pear, Pokusa, Awizo, Granit, Malinowy Retro, Lubań, Poranek, Adonis. Na pomidory ciągle jeszczetrwa casting. Nie może zabraknąć Indigo Rose, Black cherry i Red cherry.
To pierwsza dostawa. Drugiej nie dostałam jeszcze.
Dużo tego, wiem, ale w nasionach lubię przebierać i czuję się wtedy...same wiecie jak

____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 19:41, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Zapomniałam o najważniejszym: kupiłam też nasiona na kiełki i kiełkuję.
Mniam!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
agniecha973 19:41, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Czy Opałkę można kupić gdzieś w normalnym opakowaniu, a nie w ilościach jak na kartki za komuny po 10 szt. w pomidorlandii?

Lista pomidorów zwala z nóg! Ale mając w pamięci waszą folię, nie mam wątpliwości, że się wszystko zmieści.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 19:42, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Zapomniałam o najważniejszym: kupiłam też nasiona na kiełki i kiełkuję.
Mniam!

My troszkę też. Jakie wam smakują? My tylko słonecznik i rzodkiewka. Co jeszcze jest smaczne?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
grupa_trzyma... 21:06, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Oprócz tych, które wymieniłaś jeszcze brokuły. Smakują podobnie. Są ostre, smaczne.
Dokupiłam też czerwoną kapustę, groszek, kozieradkę i mieszankę różnych nasion wzmacniających energię. To na próbę. Zobaczymy, czy nam posmakują. Z kiełków najmniej lubię fasolę mung, choć ponoć jest bardzo zdrowa.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 21:08, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Niestety Opałka jest na kartki
Nie spotkałam się z większymi opakowaniami, ale raz udało nam się zebrać nasiona i były z nich pomidory w następnym sezonie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 21:10, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Polecam wam kiełki brokuła. Są bardzo zdrowe.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
agniecha973 21:30, 30 sty 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tu http://www.amishlandseeds.com/red_tomatoes.htm jakaś pani przedstawia pomidory, które ją zachwyciły i jest na tej liście Opałka jako polski pomidor, wg niej rewelacja. Ona sama zbiera nasiona, bo te pomidory, które prezentuje nie są mieszańcami F1, więc można.

Aga, a dlaczego na Worldsementi jest taki mały wybór? Chciałam coś zamówić i wybrałam tylko 3 rzeczy. Piszą, że za mało, ze musi być powyżej 30zł. A ja nie mam co kupić Będziesz coś zamawiać tam?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
grupa_trzyma... 21:40, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Opałka jest świetnym pomidorem. Bardzo nam odpowiada.
Na World Sementi nie zaglądałam jeszcze. Zaraz popatrzę.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 11:59, 11 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kochana potentatko pomidorowa i wielonasienna, ciemierniki lubią wapń. A ja lubię jajka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies