Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

grupa_trzyma... 14:18, 14 lip 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Doceniam, doceniam. Cieszę się, że o mnie pamiętacie. Grupa Trzymająca Grabie i jej Grupa Wsparcia. Damy radę!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Juzia 14:25, 14 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
topolanka 09:42, 20 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2015
Posty: 64
Puk, puk.
Przywędrowałam tu od Ewy-Pszczelarni. Szukam roślin, które by kwitły latem w piaszczystym lesie. Ot, zagwozdka Czy masz jakieś swoje typy?

I nieogrodowo: zaczęłam czytać Twój wątek i zobaczyłam, że masz leonbergery! Powiedz, jak one się czują w naszym klimacie? Zastanawialiśmy się z mężem nad kupnem. Kiedyś mieliśmy owczarka kaukaskiego, cudna suka, ale niestety niziny wybitnie jej nie służyły. A ponieważ pozostajemy urzeczeni takimi miśkami, myśleliśmy o leonbergerze. Ciekawa jestem Twoich doświadczeń.
Pozdrowienia
____________________
Agata - ... "Pangloss zaś powiadał niekiedy do Kandyda: - Wszystkie wydarzenia wiążą się z sobą na tym najlepszym z możebnych światów [...]. — Masz słuszność, odparł Kandyd, ale trzeba uprawiać nasz ogródek”.
grupa_trzyma... 11:17, 20 sie 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Agato, miło cię gościć. Nie czytaj mojego wątku - nudy na pudy. Jesienią zaczynam rewolucję ogródkową wtedy będzie się działo, choć są tacy i jest ich wielu, którzy w to wątpią (Juzinek i Tesiu - buziaki dla Was!)
Agatko mam dwa Leonbergery. W tej chwili mają odpowiednio 6 i 4 lata, jak na kudłate miśki spisują się bardzo dobrze leony są nieco łatwiejsze do ułożenia niż owczarki kaukaskie, ale mają dokładnie ten sam urok (i masę ciała też, warto o tym pamiętać, jak będą się przytulać). Są bardzo towarzyskie i przyjazne, a także łagodne w usposobieniu - jedyne "problemy" jakie mieliśmy, pojawiły się gdy starszy pies ustawiał młodszej suczce pozycję w stadzie. Trzeba mieć dużo czasu na mizianie się z nimi, bo uwielbiają to. Są bardzo chętne do zabawy, ale - z racji tego, że są wielkie - czasem zachowują się jak słonie w składzie porcelany i niechcący mogą zrobić krzywdę. Uwielbiają wodę, więc często moczą łapy w wiadrach z wodą (a jeśli mają większy pojemnik, potrafią na przykład w nim usiąść). Co do usposobienia płci, bywa z nimi różnie - nasz Iron na początku był wredny i gryzł wszystko i wszystkich. Bardzo długo nie mógł się tego gryzienia oduczyć; teraz za to jest wielką przytulanką. Nie bardzo też lubi taplać się w wodzie i jest bardzo "czystym" psem - rzadko przychodzi do domu oblepiony rzepami i chyba nigdy w życiu w niczym się nie wytarzał. Za to suka, Maiden, jest jego przeciwieństwem - najchętniej cały dzień siedziałaby w korycie z wodą albo kopała doły w kojcu. Gdybyście się zdecydowali, mogę polecić wam hodowców tej rasy http://www.zlotaelita.pl/. Stamtąd pochodzi nasz Iron.
Co do roślin do piaszczystego lasu, to ciągle się uczę. Mogę ci napisać co będzie rosło u mnie. Przede wszystkim dużo bodziszków. Poza tym modrzewnica (Andromeda polifolia), przywrotnik ostroklapowy, tawuły i jeżówki. W bardziej nasłonecznionych miejscach pojawią się lawenda i róże - klasyka. Mam nadzieję, że będzie im u mnie dobrze.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Pszczelarnia 11:42, 20 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O jam wątpiąca byłam. Zasadzam się na oglądanie bodziszków.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 11:44, 20 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Też buziam i się doczekać tej jesieni nie mogę
No chyba, że fotek dalej nie będziesz wrzucać....to wtedy będzie foch na amen!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
grupa_trzyma... 12:00, 20 sie 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Ewa, ty nie byłaś wątpiąca. Nigdy! Zawsze we mnie wierzyłaś
Juzik, fotki będą. Grupa Trzymająca Grabie zamieni się w Grupę Trzymającą Aparat. I będzie szok i niedowierzanie
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Juzia 12:09, 20 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Czekam na ten szok jak pies na kość
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 12:28, 20 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Ewa, ty nie byłaś wątpiąca. Nigdy! Zawsze we mnie wierzyłaś
Juzik, fotki będą. Grupa Trzymająca Grabie zamieni się w Grupę Trzymającą Aparat. I będzie szok i niedowierzanie


I zachwyt!

Niech las pokazuje, co ma i co będzie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
topolanka 20:44, 20 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2015
Posty: 64
Dziękuję
Jakie nudy? Powiedziałabym, że to jeden z bardziej interesujących wątków
Leonbergery i w ogóle kudłate miśki są cudne. Nasza Bela została dosyć szybko okiełznana, choć rzeczywiście naturę miała dziką, spojrzenie mroczne i reagowała na polecenia dwóch osób. Resztę ignorowała. Była wspaniałym psem, niestety bardzo szybko od nas odeszła – nowotwór. W tej chwili mamy kudłatego owczarka niemieckiego, któremu by się przydało towarzystwo, bo rozpuszczony niemiłosiernie przez całą rodzinę. A jeśli leonbergery są łagodne, to istnieje szansa, że ewentualny nowy domownik o gabarytach prawie-słonia byłby wyrozumiały, gdyby nasz aktualny narwaniec chciał zaznaczać swoje miejsce w stadzie. Dzięki za namiary na hodowlę, trzeba będzie sprawę dogłębnie przemyśleć.
Widzę, że o podobnych roślinach myślimy. Modrzewnica to moje najnowsze odkrycie. Bodziszki też chcę mieć, w cieniu wsadzę żałobne. Róże, lawendy i jeżówki mają być przed domem. A dzisiaj w lesie, przedzierając się przez stare korzenie oraz wykopując tony cegieł zakopanych przez poprzednich właścicieli, sadziliśmy derenie. Najpotrzebniejsze narzędzie ogrodnika to nie grabie lecz siekiera. Do tego jeszcze musi byś łom i kilof.
Czekam ze wszystkimi na jesienne rewolucje. Będę zaglądać i oglądać
____________________
Agata - ... "Pangloss zaś powiadał niekiedy do Kandyda: - Wszystkie wydarzenia wiążą się z sobą na tym najlepszym z możebnych światów [...]. — Masz słuszność, odparł Kandyd, ale trzeba uprawiać nasz ogródek”.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies