Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Sebek 21:34, 27 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jakiż to jest cudny ogród.
Te hortensje, róże - no przepiękne jest wszystko - gratuluję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylllwia 21:35, 27 sty 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Eve zwiedziłam dzisiaj twój bardzo zadbany ogródek. Piękne róże, hortensje, rh, rośliny na tarasie.
Fajnie ścieżki, murki, podpory dla róż no i ta niebieska ławeczka w kąciku różanym na żwirku.
Chciałoby się na niej przysiąść i poczuć zapach róż. Pozdrawiam
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
hanka_andrus 23:16, 27 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ta ostatnia piękna! Muszę takiej szukać......
Co ja gadam,wszystkie debeściarskie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
malgocha1960 09:15, 28 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Ewuniu,na tamtym forum masz zdjęcie białego bzu,zjawiskowe zdjęcie.Czy mozesz powiedzieć czy sama prowadziłas to drzewko i ile ma lat.Nie wiem czy to trzeba przycinac w kulke od młodego,ale to wtedy chyba nie bedzie długo kwiatów?

____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Sebek 21:20, 28 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Małgosiu - jeśli zdjęcie nie należy do Ciebie (bo chyba tak) to poprosimy o link - zdjęcie musisz usunąć, choć wiem, że szkoda Jak go wklei Ewa to OK. Powodem jest oczywiście ACTA.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 21:24, 28 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bez rzeczywiście piękny, myśle że on szczepiony jest na tym pniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
madlen 10:14, 29 sty 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Ewuś pokarz mi tą pergolkę dopóki nie ma róż na niej








Eve 10:46, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witajcie Marto i Elu z Wrocławia Miło mi, że podoba się Wam mój ogród. Kocham róże, inspiracją dla niektórych fragmentów ogrodu były angielskie ogrody. Teraz trochę przerabiam wszystko, staram się uporządkować i wyprowadzić chaos z ogrodu.

Małgosiu, to jest róża courtyard, według mnie bardziej parkowa niż pnąca, teoretyczne powinna mieć około 1,5 m. U mnie najdłuższe pędy osiągają 2 metry i prowadzę ją jako pnącą.

Lido, dziękuję za miłe słowa.
Z róż białych mam Iceberg, bardzo żywotna, choć u mnie przemarza trochę po ostrych zimach. Nie jest w związku z tym zbyt wysoka, ale śliczna i prawie bezkolcowa.

Piękna biała dorastająca do nawet 7 m jest Lykkefund zobacz tu: http://www.cebule.pl/product-pol-2158-Roza-Rosa-Lykkefund.html

Polecają też Herritage http://www.oczarjk.pl/index.php?act=550

Możesz zaglądnąć też na stronę pana Adama Choduna, http://www.cebule.pl/product-pol-2158-Roza-Rosa-Lykkefund.html Może White New Down? Polecam tę szkółkę, kupowałam tam większość moich róż.
____________________
ogród Ewy
Eve 11:01, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam też Ciebie Sebku, dziękuję za miłe słowa, zaglądałam do Twojego wątku, na razie nic nie piszę, bo nie ogarniam forum czasowo, podziwiam, Cię za zapał z jakim realizujesz swoje ogrodowe marzenia

Witaj Sylllwio, dziękuję za miłe słowa, do Ciebie też na pewno zaglądnę

Miło mi Cię gościć Haniu ( hanka-andrus) do Ciebie też zaglądałam, pięknie zmienia się Twoja działka

Pirouette widziałam w szkółkach w Polsce, jak znajdę to dam Ci znać, swoją kupowałam w OBI.

Małgosiu, Bogdzia ma rację, ten bez jest szczepiony na pniu, ma już chyba 6 lat, kupowałam go na Częstochowskiej w Opolu. Uwielbiam bzy za ich zapach i piękne kwiaty, nie znoszę za odrosty! Nawet szczepiony na pniu wybija ciągle coś z ziemi i warcząc ze złości, kilka razy w sezonie pracowicie wycinam wszystko. Jak dojdę do zdjęcia, które znalazłaś to je wkleję

Małgosiu, postaram się znaleźć zdjęcie tej pergolki, jak wszystko w ogrodzie robił ją mój M, teraz zaczął zajmować się tym bardziej zawodowo i nie wiem czy się cieszyć czy nie Bo albo będę miała więcej różnych pięknych rzeczy z metalu , albo nie będzie miał czasu dla naszego ogrodu



____________________
ogród Ewy
madlen 11:08, 29 sty 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Proszę opowiedz jak kwitnie Mary Rose.? Masz posadzony szpaler niedaleko tej ławeczki i chyba tylko masz tam je, jak długo masz taki piękny efekt?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies