Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

ewaglen 14:46, 27 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Ja tez już zamawiałam - same hortensje zainspirowana ogrodowiskiem
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - co dalej?
Mala_Mi 15:39, 27 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malgocha1960 napisał(a)
Postaram się dostosować,tylko z tego okienka obok wgra mi się jedno zdjęcie,a z image 3.Może cos żle robię,ale i często się blokuje,wgrywa i wgrywa bez końca,10 minut nieraz czekam na jedno zdjęcie.

Bo tyle razy trzeba wgrywać ile się chce zdjęć i niestety można tylko po jednym....
A czas oczekiwania na wgranie faktycznie powala na kolana... czas na kawę. Myślałam, że to u mnie tylko tak długo trwa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 16:36, 27 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyjaśniam co do zdjęć:

Zdjęcia są automatycznie zmniejszane do 640x480, Jeśli macie je duże np. w Picasie eksportujcie wybrane na pulpit już pomniejszone do 800x600 ja tak robię i wtedy wgrywa się jedno zdjęcie 5 sekund albo krócej. Jeśli nie macie żadnego programu do zdjęć a tylko same zdjęcia na pulpicie i to duże no to zmniejszanie tak trwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgocha1960 16:38, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Ewunia, trawy zamawiałam u Mariusza Surowińskiego, jest tutaj w dziale traw, a byliny - podstolecmarek. Ma bardzo duzy wybór, a gatunkowo dziewczyny zadowolone, bo zamawiały.
Hortensjew kupuję u Szmita,ma baaaaaaardzo duży wybór i ceny też bardzo dobre.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 16:42, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Dziękuję Danusiu za wyjaśnienie, jutro poproszę syna o pomoc, bo ja się na tym nie znam zupełnie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 16:48, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098






____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Mala_Mi 16:51, 27 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malgocha1960 napisał(a)
Dzi,ekuję Danusiu za wyjaśnienie,jutro poproszę syna o pomoc,bo ja się na tym nie znam zupełnie.

Czyli dobrym tropem szłam, ale nie mam programu do zmniejszania zdjeć.... a te co mam są pracochłonne, to wolę poczekać, a w między czasie obrać ziemniaki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 18:03, 27 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
babopielka napisał(a)
Upchniesz, upchniesz Najwyżej mniej jednorocznych posadzisz .Ile tam tych roślin było ?
Ja się zastanawiam, ile ta paczka będzie ważyć .Dobrze, że to kurierem wysyła
Kiedy jedziemy do Szmitów ? Ja już kasę odkładam na zakupy u nich


U Szmitów mamy spotkanie 5 maja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:07, 27 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aniu, zdjęcia jak będziesz miała dużo, to na pulpicie się nie pomieszczą, będzie Tobie i tak potrzebny jakikolwiek program do ich archiwizowania. Wtedy wybierasz te co chcesz wgrać na forum i eksportujesz na pulpit już pomniejszone. Tak działa nasze forum, ale za to potem wklejanie to już bułka z masłem i zajmuje to chwilkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 18:14, 27 sty 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
malgocha1960 napisał(a)



Witaj Gosiu,
jak dla mnie tutaj pasowała by o wiele bardziej prosta linia przed tymi tujami..ułatwiłoby to w dużej mierze koszenie trawnika a przed krzewami można by było posadzić niskie bylinki które kwitną, bo z tego co widać wręcz kochasz kwiaty posiadasz, a raczej posiadałaś piękne jednoroczne!!! szczególnie petunie
Ta prosta linia mogłaby być równoległa do tej od rabaty przy tarasie, teraz jest tam taki mały nieporządek...

Intryguje mnie jeszcze to zdjęcie:

Dlaczego te piękne funkie są posadzone poza kamyszkami?! Jest tam przygotowane miejsce pod coś??
Lepiej by wyglądały porozsadzane równomiernie na kamyszkach..szybko rosną i nie obejrzałabyś się, a utworzyłyby takie piękne kolorowe plamy..teraz trochę giną w tej trawie
Tam na końcu tego "hostowego żywopłotu" rośnie na podporze winobluszcz zaroślowy??(Poznaję po czerwonych młodych pędach)jest brzydki! Lepiej zainwestować w inne pnącze np. powojnik lub
ewentualnie wymienić go na pięciolistkowy..uwierz mi jest ogromna różnica.

Przepraszam, że tak ostro, ale odrobina krytyki każdemu się przyda
Nie pomyśl sobie, że mi się nie podoba, bo masz na prawdę piękne i zadbane roślinki, ale chyba po to jest to forum, żeby coraz to bardziej udoskonalać i zmieniać swój ogród w coś pięknego !
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies