Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

Loosiuu 18:36, 27 sty 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jeżeli masz jeszcze gdzieś ten winobluszcz to pozbądź się go, jeśli nie jest duży. Wymień na coś innego ! Na którymś zdjęciu wcześniej widziałem, że puściłaś go na siatkę, jak dla mnie to jest zły pomysł. Za pare lat będziesz się denerwować, że wolno zarasta i lata w nim pełno przczół, poza tym wypuści pędy, które będą się kłaść na ziemi i nie będziesz w stanie usówać ich wystarczająco często. Jeśli chcesz to wyślę Ci aktualne zdjęcie mojego na betonowym płocie po ok.6 latach..nie chcę zaśmiecać twojego wątka.

Co do kaliny..mam taką samą pięknie pachnie wieczorem!!!
Musisz kupić środek na mszyce i pryskać często...to jest jej wielki minus...
Chcesz zaoszczędzić sobie roboty to przesadź kosaćce, bo one też dostaną mszyce.

Znalazłem jeszcze jeden powód, dla którego warto przesadzić funkie Kosiarką będziesz urywać im liście i będą nieładne.Szkoda by było takich ładnych odnian...szczególnie 'Fire and Ice' i tej niebieskiej ('halcyon' ??)

____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
malgocha1960 19:02, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Łoosiuu,ja przyjmuję wszystkie słowa krytyki i słucham wszystkich porad.Teraz na spokojnie mogę wiele rzeczy przemyśleć i poprawić.Jak wiesz robiłam szybko,żeby nie siedziec na ugorze i wszystko sama na tyle ile siły i finanse starczały.
Na zdjeciach jednak wszystkiego nie widać,między każdą tują mam wsadzone krzewy liściaste kolorowe i kwitnące,a niżej są byliny.
Jeżeli chodzi o to półkole przy wejściu to jest wysoki schodek wysypany kamieniami.Przy hostach będzie zrobione obrzeże jak przy iglakach,ale wiosną jak bedę kończyc chodnik do domu.
Pergola jest tak sklecona przez męża i nie podoba mi sie.Nie wiem czy wiosną może zlikwiduje ją albo kupię u Szmita hortensje pnace.Jak myslisz,pasowałyby?
Nie mogę znależć zdjęcia z pókolem w całości,ale spokojnie poszukam.Zdjęcia możesz wklejac,nie przejmuj się.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 19:03, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Danusiu,musze umówić się z Bożenką Babopielką,dziękuję za wiadomość.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 19:12, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098






____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 19:32, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098






____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Elfik 19:41, 27 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Hej Małgosiu! Widzisz, jak dobrze, że zgłosiłam zapotrzebowanie na furtkę! Od razu przyszłam i muszę przyznać, że czuję się tu dobrze i swojsko. Malwy! Ach! Łubiny! Ach! Companule! Ach! Róże! Ach! I ta cała mnogość wszelkiego innego kwiecia, w dodatku zdjęcia bardzo ładne, wyraźne, w soczystych kolorach... Podoba mi się też Twój taras, długo przyglądałam się płytkom, są starannie położone - jestem na tym punkcie wrażliwa, bo mój jest kiepski... Wiesz, ja - (wybacz mi ) też się przychylam do tego, co napisał Filip - mnie też bardziej by pasowała taka "krecha" przed tujami... Masz dużo innych zakoli, to po co jeszcze "falbanka"... Ale wiesz, najlepiej oceni to Danusia... Jej pytaj...
Pozdróweńka!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
babopielka 19:41, 27 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Gardenarium - Danusia ja czytałam o spotkaniu u Szmita i mam zamiar się na nie stawić

Gosia - jedziemy 5 maja, mam nadzieję ,że się z Wami załapię, Krzysiu chyba nie będzie mógł jechać .
Jeszcze trochę czasu jest na myślenie
Nasiona tytoniu leśnego dostaniesz, tylko przypomnij się koleżanko, wiesz że u mnie skleroza zaawansowana !
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
malgocha1960 20:02, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Elu,pomyślę nad zmianami jak mi M pomoże,w co raczej w,atpię.Ja już nanosiłam sie tych kamieni,kostki,wszystko samiutka,uwierz,nie jest to lekka robota,kopanie,sianie,sadzenie,wszystko sama.Z ogrodnictwa wiedziałam do 3 lat wstecz,że istniją frezje,go,zdziki i róże do kupienia w kwiaciarni.Co do tarasu,to przeklinam majstrów,zdjęcia nie oddają wielu felerów,ale nie jest dobrze.
Elu,jak masz jakies uwagi jeszcze to chętnie słucham.
Bożenko,teraz nasza kolej,jak tylko załatwi przerejestrowanie na osobówke to jedziemy.A co ze spotkaniem z tamtego forum?








____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Loosiuu 20:03, 27 sty 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Hortensje pnące mogą być, pod warunkiem że będą miały wilgotno i nie na pełnym słońcu.

A co myślisz o tej prostej lini ty sama ??
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
malgocha1960 20:10, 27 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098






____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies