Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 18:45, 04 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jestem szczęśliwa, że wreszcie znalazłam tak wiele osób, które dzielą ze mną ogrodową pasję. Mnóstwo godzin przesiedziałam przed komputerem nie mogąc się oderwać od Ogrodowiska. Dziękuję Wam za to i nieśmiało proszę o radę związaną z rozstawianiem co roku basenu ogrodowego dla dzieci. Nie znalazłam w wyszukiwarce takiego wątku i dlatego może ktoś wpadnie na pomysł i doradzi mi, co z nim zrobić. Dołączam rysunek mojej działki, która nie była wcale łatwa do założenia wraz z opisami, co i gdzie mniej więcej jest.
Do tej pory basen rozstawiałam tak jak widać na rysunku, ale zostaje po nim okropny plac porośnięty mchem.
Dołączam też 3 fotki mojego ogrodu.
Liczę bardzo na Waszą pomoc.




____________________
borówcowy wizytowka
agniecha973 18:49, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Piękny, zadbany ogród. Mam nadzieję na rozwinięcie wątku. Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 18:52, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na początek muszę pochwalić ogród - no przepiękny
Bardzo dużo pracy musiałaś w niego włożyć - cudnie dziś wygląda.


Może by go w tym roku dać tam, gdzie jest domek dla dzieci? Można by było dołączyć taki placyk do rabaty i wyżwirować go.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 18:55, 04 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj na Ogrodowisku
Mam ten sam problem z basenem..... i myslę, że każdy kto ma taki rozstawiany.
Nasz pomysł to folia na dno...potem piasek...wokół opaska z kostki brukowej..... latem basen, a na jesien, zimę i wiosnę palnujemy kiedy ustawić w to koło huśtawkę ogrodową... Na lato by była przestawiana w inne miejce, a może palcyk przy basenie trochę większy.... i obsadzić teren troszkę jakimiś roslinkami.
Czekam teraz co napiszą fachowcy, bo ten problem mnie też dotyczy Tęgich głow tu nie brakuje
Na razie jestem na etapie przesuwania swojego za choinki, aby to monstrum nieco schować przed okiem...
Masz piękny ogród
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:58, 04 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na pewno basen, jak są małe dzieci musi być na widoku....
Nawet w małym basenie można się utopić
Więc miejsce musi być przemyślane nie tylko pod kątem estetyki, ale i bezpieczeństwa.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Iwcia 19:05, 04 lut 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
My wpadliśmy na nieco inny pomysł opisany w moim wątku - coś koło chyba 16 strony.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1368-moj-przyszly-ogrod?page=15
____________________
Mój przyszły ogród
Krys 19:45, 04 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
O matko z córka jaki piękny ogród.Gratulacje.Poproszę o więcej zdjęć
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Borbetka 20:16, 04 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pękam z dumy, że mój ogród się Wam podoba. Tym bardziej, że zrobiłam go sama i nabawiłam się przy tym lekkiej dyskopatii - nie mam już tyle siły na wszystkie prace fizyczne. Z racji jego rozmiaru, jak wypielę jeden kąt, drugi już mnie woła! Zawsze się śmieję, że gdybym miała maleńki ogródek, każde źdźbło trawy miałoby swoje imię.

Dołączam kilka fotek ogrodu (w tym domek dla dzieci zrobiony przez mojego męża) wraz z pomysłem nowego umiejscowienia basenu (zawsze jest tam słońce i dodatkowo powstanie tam wkrótce podjazd do garażu). Może oddzielić jakoś to miejsce, wyżwirować, dodatkowo zamaskować "sprawdzacz" szamba (takie coś wystające z ziemi) i wówczas powstałoby fajne miejsce do zabawy? Dzieci są już duże 7 i 12 lat - nie potrzebują ciągłej opieki przy kąpaniu.

Co myślicie o tym pomyśle? Sebku, bardzo dziękuję za radę, że może z tyłu domu, ale tam już jest tak mało miejsca z uwagi na domek i zjeżdżalnię, że basen prawdopodobnie znalazłby się pod oknem domu i dodatkowo od 12:00 jest tam cały czas cień, woda się w ogóle nie nagrzewa.
Te zdjęcia są z 2009 roku, obecnie trochę się zmieniło.

Żywopłot z jałowca Skyrocket (nie polecam) jest bardziej gęsty, ale niestety wymaga nieustannego cięcia, parę roślin zostało usuniętych. Studzienka już się prawie przewraca, bardzo chciałabym mieć w tym miejscu tzw. "mokry" kamień, ale nie wiem jak to zrobić. Przyglądając się pomysłom na tym Forum już nie mogę doczekać się wiosny.
Pozdrawiam Was słonecznie.






Iwcia, podaj mi proszę tytuł Twojego postu lub wątku, nie mogę znaleźć.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 20:23, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witamy właścicielkę pięknego i zadbanego ogrodu, będziesz miała wielu fanów

Basen postawiłabym na wyżwirowanym placyku, jest ich wiele w ogrodzie, a zamiast kamyków można by było nasypać coś przyjemniejszego, drobniejszy żwirek i położyć matę (coś jakby sztuczny trawnik) ale tylko w chwili korzystania z basenu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabra 20:32, 04 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Piękny ten ogród. Ale mi się za wiosną i zielenią zatęskniło


http://www.ogrodowisko.pl/watek/1368-moj-przyszly-ogrod?page=14 - to link do wątku lwcia
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies