Gdzie jesteś » Forum » Róże » Jak ciąć róże? Cięcie róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak ciąć róże? Cięcie róż

katel 21:22, 27 lut 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dziękuję to mnie pocieszyłaś! Nie rozgarniałam kopca a teraz będę kciuki trzymała żeby ciepło było.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Pinus 22:45, 15 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Witam mieszkam w Gdańsku.
Proszę o radę moje róże bardzo ale to bardzo chcą już żeby je przyciąć czy już można ?
Wiem że jest jeszcze wcześnie ale pogoda na najbliższe dni ma być dobra bez przymrozków.
Ale jednak troch się obawiam szkoda by było zawalić sprawę.
Co sądzicie ?
Pozdrawiam Paweł.
____________________
alinak 00:25, 16 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Paweł róże tniemy od początku marca . przymrozki już im nie zaszkodzą ,tnij bo najwyższa pora ...no chyba że mieszkasz w Zakopanem
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Pinus 09:20, 16 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Dziękuję bardzo.
Tak myślałem dzisiaj wezmę się za robotę , rękawice do łokci i jazda.
____________________
Gardenarium 14:17, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja już cięłam przed świętami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LewOgrodowy 12:33, 15 sty 2016


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Mam pytanie o sekator do cięcia róż. Chcę zainwestować w porządny, trwały i taki, który nie robi zadziorów. Biorę pod uwagę fiskars, ale nie wiem, który model. Jeśli ktoś ma dobry sprzęt do polecenia, to piszcie.
____________________
Monika
Anda 14:51, 15 sty 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
LewOgrodowy napisał(a)
Mam pytanie o sekator do cięcia róż. Chcę zainwestować w porządny, trwały i taki, który nie robi zadziorów. Biorę pod uwagę fiskars, ale nie wiem, który model. Jeśli ktoś ma dobry sprzęt do polecenia, to piszcie.


Polecam Felco.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 19:00, 17 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do róż są specjalne sekatory, takie które przytrzymują w ostrzu kolczaste pędy, aby się nie pokaleczyć przy wyciąganiu.
Innym sekatorem tnie się cienkie pędy boczne a innym martwe w środku, takie grubsze

http://www.growingagreenerworld.com/how-to-prune-like-a-pro/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 13:51, 05 mar 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Proszę o radę w spr. róż, które dzisiaj tak wyglądają:

Muszę je przesadzić (lub wyrzucić) bo w tym miejscu jest inny plan.








Chciałam je przesadzić w inne miejsce, ale jak je dokładnie obejrzałam to wydaje się, że niestety przemarzły (może za wcześnie przycięłam)
Czy róże tak wyglądające warto przesadzać, czy coś z nich bedzie.? czy też od razu fru na śmietnik?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 00:30, 06 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nigdy nic nie wiadomo, poczekaj, może spod ziemi wypuści jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies