Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 00:06, 13 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Kochani witam Was wszystkich, czuję się bardzo onieśmielona Waszymi wpisami, cały czas nie wydaje mi się, żebym robiła coś nadzwyczajnego, owszem jestem dumna ze swojego ogrodu, nie udaję tego, ale dumą ogrodnika, który patrzy jak wokół niego wszystko rośnie, rozwija się, wabi kolorem, zapachem, czuję to życie wokół siebie.
Teraz widzę, że musiałam tu do Was trafić, bo znajduję zrozumienie dla swojej pasji. Mało mam wokół siebie takich ludzi. Dotarło do nas takie zdziwienie "po co im tyle kwiotków?", by dać na to pytanie odpowiedź byłoby jeszcze większe zdziwienie.

Madlen, przy furtce posadziliśmy teraz różę Dortmund, po jednej z każdej strony.

Elu witam Cię i dziękuje za uznanie.

Jasiu niejednokrotnie odwiedzałam Twój ogród, zwabiona tytułem Twojego wątku, bo jestem zapachowcem. Masz cudowny ogród, bardzo, bardzo podoba mi się jego charakter, tyle bylin, które tak lubię no i te róże, niektóre z nich mam, ale nie tak rozrośnięte. Dołki zaprawiamy wedle potrzeb, Ty rozluźniasz, ja zagęszczam.

Wandziu, rzeczywiście u Ciebie nie wpisywałam się nigdy, ale odwiedzałyśmy te same ogrody, więc i do Ciebie zaglądałam, Czesław mnie naprowadził, nick też miałam inny.

Aniu, witam prawie sąsiadkę, też podczytuje Twoja historię, robi się coraz piękniej.

Małgosiu, dziękuję, nieraz już podziwiałam Twoje jednoroczne w donicach, są takie dorodne i zadbane, a i ogród dorośleje.

Ewo, dziękuję i zapraszam, wybieram się do Ciebie, bo pszczółki to moja dawna historia.
Ogród zaczęliśmy urządzać w 1999r,, wtedy pojawiły się pierwsze nasadzenia, ale to było naprawdę małymi kroczkami. Zieleni mamy rzeczywiście wokół dużo, bo priorytetem dla nas było sadzenie żywopłotów i drzew na granicach działki, by stworzyć ramy i wyciszyć ogród, bo bardzo dokuczały nam zachodnie wiatry. Dodatkowo też z jednej strony zapożyczamy sobie krajobraz.

Teraz może trochę koloru letnich rabat

Piwonie, kocimiętka i ostróżki


Widok z przed domu na stronę zachodnią


Na pierwszym planie Mm.Jsaac Pereire, za nią Abraham Darby

Kłosowiec Agastache mexicana




____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Martek 00:17, 13 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pięknie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
abrakadabra 00:19, 13 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
To i ja się przywitać przybiegłam
Bardzo mi się podoba - romantycznie tak
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Poziomka 06:27, 13 lut 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Widzę ,że też jesteś wielbicielką piwoni. Przy uprawie piwoni o pełnych kwiatach pojawia się problem ich wylegania. Jak sobie z tym radzisz, bo widzę że stoją prosto jak żołnierze.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Mala_Mi 08:03, 13 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viva ... wiwat piękny i duży ogród.... gdyby tak moją glinę z Twoim piaskiem pomieszał..... ale by było super. Wiem co to znaczy piach, bo moja mama ma działkę na totalnych piaskach. Ona kupuje ziemię i ile nie wrzuci to dalje ma piach, a ja kupuję piasek Ale dzięki temu nie narzekam na glinę ..bo doszłam do wniosku, że piasek tańszy Pokazuj te swoje cudeńka, a ja wskoczę co jakiś czas i pooglądam, bo ten typ ogrodu mi odpowiada...może coś fajniutkiego odpatrzę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
viva 11:12, 13 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Marto, Magdo, witam i zapraszam,

Jasiu, rzeczywiście piwonie to mój kolejny konik, dużych kęp mam kilka, reszta to młodzież, trzeba poczekać, żeby móc je podziwiać. Pełne też mi wylegają i muszę je podwiązywać. Ubiegła wiosna była u nas bardzo sucha i piwonie nie wyrosły wysokie, dlatego tak stoją.
Mam też piwonie krzewiaste, a ostatnią moją miłością są piwonie pojedyncze.

Krzewiasta NN


Krzewiasta NN


Claire de Lune


Bowl of Beauty

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
wanda7 11:17, 13 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Jak ja wam zazdroszczę tych kocimiętek. U mnie na początku pięknie rosły i kwitły, aż do omomentu gdzy zwiedziały się o tym wszystkie koty z okolicy i tak się zaczęły w niej tarzać, że wytarły aż do łysej ziemi. No po prostu nie mogę jej sadzić, bo ciągną do niej jak do super narkotyku.

PIwonie masz przepiękne
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
viva 11:20, 13 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Aniu z tym mieszaniem to dobry pomysł, jednak trochę za daleko....
Masz rację nie narzekaj na glinę, bo daje ona o wiele większe możliwości, na glinie wszystko tak bujnie rośnie.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Martek 12:19, 13 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja też się kocham w piwoniach .Masz piękne okazy trzeba ci to przyznać .Odmiany ,których nie znałam też masz
Podobają mi się krzewiaste ,ale ich nie mam bo słyszałam,że wrażliwe na mrozy ...?
A co do gliny to prawda super gleba,a do roslin ,które preferują bardziej przepuszczalną ,luźniejszą ziemię można glinę przystosować
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Pszczelarnia 18:31, 13 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vivo, dziękuję za wizytę i w moim ogrodzie. Co do lilii, faktycznie nie mam ani jednej, zainteresowałam się, bo często widuję sprzedawane w donicach już kwitnące (w cenach zaporowych). A z sentymentu chciałabym mieć. Już wiem, gdzie zamówić, jak i gdzie sadzić tylko nie wiem jakie odmiany. Zależy mi na białych najbardziej.
W jakim towarzystwie one u Ciebie rosną?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies