Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Gabriela 00:33, 14 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ach, kwiaty, rabaty i moje klimaty tutaj spotkałam. Masz pięknie skomponowany ogród, przepiękne róże, piwonie, ostróżki widzę u Ciebie. Wspaniała jest kompozycja eukomisów z trawami i chociaż te eukomisy nigdy mi się nie podobały, to muszę przyznać że na tej rabacie, czy też jej kwałku wyglądają doskonale. No i te bajkowe czerwone róże na furtce.
Kolejny ogród do ściągania pomysłów i podglądania Pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 08:34, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odwiedzam ponownie, moje ulubione klimaty i moc róż. Podziwiam Twój talent w komponowaniu roślin

Co do węży, kup jakieś rury najtańsze i zróbcie punkty czerpalne po różnych miejscach w ogrodzie, Wtedy krótsze węże będzie się wyciągać. Rury poprowadź w miejscach niewidocznych, gdzieś za tujami, przy ogrodzeniach.

A czy mogę prosić o pokazanie zdjęcia z miejsca gdzie są stożki? Dużo ich tam widziałam, czy to Conika?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 08:53, 14 lut 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171





Wow, co to za rośliny? Super kompozycja! Jak w Meksyku gdzieś

pozdrawiam

PS pięknie u Ciebie, te kolory, jakie bujne wzystko... piwonie i róże cudne!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:56, 14 lut 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przeczytałam że wysiewasz agapanty - mam sporo nasion z mojego (tegoroczne). Czy trzeba je przemrozić przed wysiewem? Namoczyć? Czy moge siac teraz?

dziękuje!
____________________
Mój nowy ogródek
viva 10:50, 14 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
wanda7 napisał(a)
Jak ja wam zazdroszczę tych kocimiętek. U mnie na początku pięknie rosły i kwitły, aż do omomentu gdzy zwiedziały się o tym wszystkie koty z okolicy i tak się zaczęły w niej tarzać, że wytarły aż do łysej ziemi. No po prostu nie mogę jej sadzić, bo ciągną do niej jak do super narkotyku


Mamy duży ogród to może sąsiedzkie koty jeszcze nie znalazły kocimiety, nie zauważyłam, abym miała wyniszczoną, moja koteczka przychodzi tylko wąchać . Ta zdjęciu z piwoniami to odmiana Walker's Low, jest wyższa, nie pokłada się tak bardzo i mniej pachnie, może ta kotom nie spodoba się.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Sebek 11:46, 14 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
popcarol napisał(a)





Wow, co to za rośliny? Super kompozycja! Jak w Meksyku gdzieś

pozdrawiam

PS pięknie u Ciebie, te kolory, jakie bujne wzystko... piwonie i róże cudne!!


A te rośliny to eukomis

http://www.ogrodowisko.pl/watek/601-eukomis-lilia-grzywiasta-eucomis
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
viva 13:02, 15 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Witajcie, odcięło mnie wczoraj od internetu, trafiłam na wymianę nadajnika i wszystko co napisałam uleciało, ale dzisiaj już jestem.

Wando, też mam dużo sąsiedzkich kotów, ale nie zauważyłam, by mi niszczyły kocimiętki, może w dużym ogrodzie nie znalazły ich , nasza koteczka przychodzi tylko wąchać .
Kocimiętka na zdjęciu, to odmiana Walker's Low, jest wyższa, mniej się pokłada i mniej pachnie, może ta nie spodoba się kotom.

Marto, moje piwonie krzewiaste są jeszcze małe, więc mogę je okrywać.

Ewo, komponowanie rabat z liliami sprawia mi najwięcej kłopotu, bo jak kwitną to są królowymi, a jak przekwitną są mało ozdobne. Sadzę je na rabatach z wiosennymi cebulowymi, wiosennymi bylinami, na rabatach różanych, bo w większości mijają się z nimi kwitnieniem.
Przeglądam swoje zasoby i okazuje się, że nie mam sensownych zdjęć, fotografowałam same lilie.
Teraz na potrzeby Ogrodowiska będę fotografować inaczej.

Gabrielo, witam Cię i pozdrawiam, też mam co podglądać w Twoim ogrodzie , wybieram się do Ciebie.

Orienpety



Lilia z grupy LO Gizmo, ogromne, pachnące kielichy, z białych największe jakie mam.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Martek 13:48, 15 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ta na przedostanim zdjęciu podobna do tej u mnie .Cebule jak pięść Piękna ta z różem i ta biała Biała u nas o wiele niższa była od tej żółtawej chociaż cebule były tak samo wielkie .
Po swojej stronie miałam to gdzieś wygineły mi zobaczę w tym roku czy się znajdą ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
viva 13:55, 15 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Danusiu, pochwała z Twoich ust, to miód na serce i mobilizacja do jeszcze większej pracy i staranności. Dziękuję.
Nawodnienie w tym roku mamy zamiar właśnie zmodernizować, mamy już wkopanych może 300m rur i osiem punktów czerpalnych zakończonych szybkozłączkami, (tyle zawsze chodzi zraszaczy), ale przy tak dużym ogrodzie muszą być długie węże. Myślimy zrobić więcej punktów czerpalnych, z których część byłaby zamykana zaworem, czy inną złączką, by podmieniać węże w zależności od potrzeb, byłyby krótsze i łatwiej można je schować. Myślę, że są takie końcówki?
Niektóre punkty musimy zmienić, bo są w złych miejscach np. ten przy rabacie z lawendami.

Tak nasze stożki to Coniki. Rosną po dwóch stronach chodnika wejściowego. Sadzone były w czasach, gdy mąż targował się ze mną o każdy centymetr trawnika "angielskiego" , teraz będziemy do domu chodzić slalomem .
Myślę je przycinać, by nie wchodziły na ścieżkę, chyba im nie zaszkodzę?
Mamy jeszcze Coniki na skarpie ale o tym później.



Przez nas najczęściej oglądane są z takiej pozycji.
Na tym zdjęciu widać jakiego dochowaliśmy się żywopłotu z tui Szmaragd, nie mogliśmy się dogadać co wysokości cięcia , ale decyzja już zapadła i na wiosnę będziemy działać.



Mamy też Ogrodowiskowe kule bukszpanowe, jest to odmiana rosnąca kuliście i do tej pory nie cięłam ich, ale teraz sekator pójdzie w ruch, na Ogrodowisku nie może być inaczej muszą być piękne kuleczki!


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 14:06, 15 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
popcarol, eukomis wygląda rzeczywiście bardzo egzotycznie i kto nie jej zna, to pyta "co to takie palemki".
Z nasionami agapantów nic nie trzeba robić, wysiałam do podłoża w marcu, pikowane w doniczkach trzeba przechowywać w domu, mnie zakwitły w trzecim sezonie.

Sebku dziękuję, że mnie wyręczyłeś, Ty zawsze w pogotowiu
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies