Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

grazyna 10:11, 25 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Danusiu dziękuję za szybką odpowiedź Może i innym przyda się ta informacja

Wiem czego szukać Ziemia moja i okolicznych sąsiadów jest dobra pod budowę domu a nie dla roślin.

Jednak cieszę się, że używam kory firmy jaką Ty pokazywałaś, którą i Ty stosujesz

W wątku "ogród z lustrem" zapytałam, gdzie Danusiu robisz takie piękne zakupy roślin.
Pomyślisz i już je masz, jakby czekały na Ciebie

Wiem, w okolicach W-wy lub samej stolicy, ale cóż to za odległość , gdyby faktycznie można wszystko kupić. Raz a dobrze

Zboczę z tematu; niedawno oglądałam film "Dwoje do poprawki" z Meryl Streep - Twoje małżeństwo tego nie potrzebuje.
Lubię na Was patrzeć
I na Zdzisława
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Milka 10:37, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu, cieszę się, że z mamą dobrze!...zawsze jest ważniejsza, niż cokolwiek innego..
ogród rzeczywiście zasypany, ale śliczny jak zawsze a inspiracje holenderskie bardzo ciekawe
u nas jakoś się ociepliło, o 8 było -6
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Loosiuu 11:59, 25 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
asc napisał(a)

U nas dziś też śnieg pada ale tak niemrawo..za to lodu od .......
Jak myślisz szkodzi magnoliom, kalinom i rh gruba polewa lodowa na pakach , łodygach i liściach.... jest tego od pół centymetra i więcej naokoło.... na wszystkim ..


Nic się nie martw! To nawet lepsze niż śnieg. Woda zamarzając oddaje ciepło więc twoje rośliny są w dobrych rękach
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Milka 12:20, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu, zostawiam do degustacji



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Loosiuu 12:23, 25 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Gardenarium napisał(a)

Danusiu wiesz może jak rozróżnić Wietlicę alpejską Athyrium distentifolium od Wietlicy samiczej Athyrium filix-femina?


Wyszukaj w google grafiki obu nazw,

Athyrium distentifolium


Athyrium filix-femina

Trzeba by szukać po opisach botanicznych, aż takim specem nie jestem


Danusiu, znalazłem że różnica jest w kolorach zarodników i długości ogonków liściowych, ale ja tam nie widzę dużej różnicy. Coś jeszcze poszperam

Dobrze, że już wszystko ok z Twoją mamą
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sebek 14:12, 25 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te gigantyczne czapy śniegu....znajomy widok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gierczusia 16:31, 25 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Danusiu teź się cieszę ,źe z Twoją Mamą lepiej iiii Twój dekalog sobie wkleiłam do kompa i czytam... i czytam powinnam go sobie gdzieś wytatuować
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Milka 16:47, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ojej, Gierczusia, to ci byłby numer, taki tatuaż!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pawlus 18:14, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Przepięknie Twój ogród podglądam oczywiście odkąd znalazłem Ogrodowisko i jestem zachwycony.
To dzięki Tobie zauroczyłem się konwalnikiem, urodą hortensji, bukszpanowych kulek i trawek.
Wszystko jest tak idealnie dopasowane. Wielkie brawa. Mam też pierwsze pytanie-bo na zdjęciach widać, że kwiatostany hortensji uginają się pod ciężarem śniegu aż do ziemi. Na wiosnę wrócą do pionu czy będziesz je dodatkowo podwiązywać?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Enya73 19:17, 25 sty 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
gierczusia napisał(a)
Danusiu teź się cieszę ,źe z Twoją Mamą lepiej iiii Twój dekalog sobie wkleiłam do kompa i czytam... i czytam powinnam go sobie gdzieś wytatuować



Ela, wytatuować to sobie możemy logo Ogrodowiska W sumie niegłupi pomysł
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies