Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 13:39, 29 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękujemy

Możesz Marto wkleić także tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4021-zyczenia-na-boze-narodzenie-i-nowy-rok-2013-2014
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 13:45, 29 gru 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Danusiu dziś trochę spokoju, rodzinka już się rozjechała i mogę pobiegać po ogrodach i skreślić kilka słów
na bieżąco śledziłam i śledzę z wypiekami na twarzy Twoje poczynania w ogrodzie i piękne dekoracje świąteczne, radosne, wesołe i inspirujące dobrze, że jest że mam gdzie zaglądać i cieszyć oczy i duszę tymi cudownościami
pozdrawiam serdecznie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Nula 16:17, 29 gru 2013

Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 204
Gardenarium napisał(a)
Zapraszam Was do oglądania dzisiaj i w tym tygodniu Akademii Ogrodnika po Mai w ogrodzie. Jesteśmy w ogrodzie zimozielonym Robimy zielonego chochoła i ochronę na stożka, aby się nie rozłamywał po spadającym z dachu śniegiem


Super pomysł na zielonego chochoła a i ochrona stożka-rewelacja.Oglądam systematycznie,pozdrawiam serdecznie
____________________
anula_wn 16:30, 29 gru 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
A ja wianek Danusi , zresztą wszystkie, widziałam na żywo ! to jest zaleta bycia sąsiadką, najbliżej Danusi
muszę powiedzieć, że jest obłędny !!!! kolory są niezwykłe, chłód niebieskości, przenika się z fioletem, srebrem.... obłęd ! Danusia ma wyczucie, nic tylko pozazdrościć.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
rozajerycha 18:26, 29 gru 2013

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Gardenarium napisał(a)
Dziękujemy

Możesz Marto wkleić także tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4021-zyczenia-na-boze-narodzenie-i-nowy-rok-2013-2014


Dziękuję Danusiu i ściskam mocno.
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Zielona 21:29, 29 gru 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danusiu - napisałaś u Marzeny, że włókniny z roślin nie zdejmować, ale czy pod nią nie łatwiej o grzyby? Zajrzałam do hortensji pod włókninę i niestety listeczki zielone wypuściła... Czy bez okrycia horti by bardziej powściągliwe nie były? Jeśli teraz to, co zielone, zmarznie, to oznacza brak kwitnienia AD 2014?
EdytaB 08:15, 30 gru 2013


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Na moich ogrodowych hortkach nie okrytych jeszcze pąki nabrzmiałe, róze mają pąki a jedna młode listki, nie mówiąc o borówce czu aronii. Jeszcze nie okrywam roślin bo własnie boję się, że w jeszcze większym cieple zaczną szaleć
Gardenarium 09:16, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielona napisał(a)
Danusiu - napisałaś u Marzeny, że włókniny z roślin nie zdejmować, ale czy pod nią nie łatwiej o grzyby? Zajrzałam do hortensji pod włókninę i niestety listeczki zielone wypuściła... Czy bez okrycia horti by bardziej powściągliwe nie były? Jeśli teraz to, co zielone, zmarznie, to oznacza brak kwitnienia AD 2014?


To zabawa w ciuciubabkę, zdejmować, okrywać, zdejmować itd. Na to już nie ma rady. Czy pozdejmowane czy nie i tak hortensja nie będzie kwitła.

Ja nic nie okrywam i nie muszę się o to martwić Dlatego zawsze mówię, że nie okrywać. U mnie róże zimują bez okrycia, ale są przy murze wśród bluszczu. W tym roku po raz pierwszy nasypałam małe kopczyki na nowo posadzone róże latem.

Natomiast napisałam żeby słomę zdjąć, a włókniny nie zdejmować bo skoro pod nią już i tak puszczone listeczki, to zdjęcie jej w w sumie nic nie da. Co ma przemarznąć to i tak przemarznie, zdjęcie szmatki już nic nie pomoże.

Potem ciuciubabka i wyścig, czy już zakładać, czy nie zakładać. Chcąc się dopasować trzeba by na noc zakładać, na dzień odwijać, a kto ma tak czas latać? Po prostu nie okrywać, hortensji ogrodowych w zimnym klimacie nie sadzić, a jak sadzić to na jeden rok, na zimę wyrzucać, a wiosną sadzić nowe, skoro wymarzają im pąki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:23, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Edytka nie okrywała jeszcze a młode listki na roślinach powstają, włóknina i tak nie będzie już miała znaczenia bo to anomalia pogodowe są i na to nie ma rady.

W Szczecinie kwitną wiśnie, a w Suwałkach kaczeńce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 11:54, 30 gru 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gardenarium napisał(a)


To zabawa w ciuciubabkę, zdejmować, okrywać, zdejmować itd. Na to już nie ma rady. Czy pozdejmowane czy nie i tak hortensja nie będzie kwitła.
.

No to ściągam okrycia, a jeśli nie zakwitnie, to przesadzę ogrodowe na tyły Tam i tak ma być nieformalnie, więc jak zakwitnie - będzie niespodzianka. A jeśli nie zakwitnie, nie będzie tragedii Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ze słonecznej dziś Wielkopolski. Wcale się nie obrażę, jeśli to słońce oznacza początek wiosny. Martwi mnie tylko kret, który bezczelnie wprosił się na trawnik... mimo, że podobno też jest oznaką wiosny... lubię go tylko na nieużytkach za domem. U siebie mówię mu SIO!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies