Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

aage 12:37, 23 lip 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Nieustanie śledzę i zachwycam się perfekcją w najwyższym wykonaniu.
Dziękuję, za to że stworzyłaś to miejsce pełne inspiracji.
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
iwonaal 13:41, 23 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Danusiu, ja też obserwuję zmiany u sąsiadów. Na początku wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatkę, teraz duuużo się zmieniło, zwłaszcza ogrody i ogródki.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardenarium 13:42, 23 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
jula81 napisał(a)
Danuś,czy Ty chowasz hortensje z donicami przed zimą np. do garażu czy zostają na dworze całą zimę do wiosny?

Mam Silver Dollar i ogrodową Renate w donicach. Nie wiem czy zostawiać czy do gruntu wysadzić. bo jeśli wysadzać przed zimą do gruntu to może teraz puki jeszcze mocno nie rozrośnięte.Są młode z tegorocznych sadzonek.


Nie chowam, bo do jesieni to jeszcze raz je wymienię. Ogrodowe oddaję przed zimą, jak przekwitną. Teraz mam też bukietowe w donicach, wsadzę do gruntu na zimę i tak radzę Tobie, Nie przezimują w doniczkach, przynajmniej tak myślę. Bryła przemarznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:45, 23 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odnośnie zmian - niektórzy ludzie wstydzą się pracy w ogrodzie, albo nie lubią, ale jak mają przykład, często ich podejście zmienia się i próbują przynajmniej dogonić tych co pracują. Zachęcajmy więc, miło zagadujmy, zagadajmy do sąsiada, wtedy odważy się na więcej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ane3ka 13:49, 23 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
iwonaal napisał(a)
Danusiu, ja też obserwuję zmiany u sąsiadów. Na początku wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatkę, teraz duuużo się zmieniło, zwłaszcza ogrody i ogródki.

O, to była właśnie moja motywacja do wzięcia sie w garść, ruszenia zadka, skończenia z paleniem roślin na stosie i zrobieniem czegoś, co bedzie mhie cieszyć.
____________________
Ania - Ogród z pompą
Donia72 13:52, 23 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Gardenarium napisał(a)
Odnośnie zmian - niektórzy ludzie wstydzą się pracy w ogrodzie, albo nie lubią, ale jak mają przykład, często ich podejście zmienia się i próbują przynajmniej dogonić tych co pracują. Zachęcajmy więc, miło zagadujmy, zagadajmy do sąsiada, wtedy odważy się na więcej.


Danusiu, jak mozna sie wstydzic pracy w ogrodzie?Nie wiem, ale ja bym mogla caly czas cos robic, lubie np. wyrywac chwastyChociaz jak bylam nastolatka, to nie lubilam pracy na dzialce warzywnej. Kiedys tata kazal mi pielic w truskawkach, to zaczelam wyrywac wszystko...i jak to sie skonczylo?Tata wygonil mnie do domu(i o to chodzilo). A teraz moge w ogrodzie pracowac od rana do wieczora(tylko te komary). A, moi sasiedzi ogrodek bylinowo-kwiatowy zrobili sobie na kupie szlakii pieknie im roslinki rosna
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ane3ka 13:58, 23 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Donia72 napisał(a)


Danusiu, jak mozna sie wstydzic pracy w ogrodzie?Nie wiem, ale ja bym mogla caly czas cos robic, lubie np. wyrywac chwastyChociaz jak bylam nastolatka, to nie lubilam pracy na dzialce warzywnej. Kiedys tata kazal mi pielic w truskawkach, to zaczelam wyrywac wszystko...i jak to sie skonczylo?Tata wygonil mnie do domu(i o to chodzilo). A teraz moge w ogrodzie pracowac od rana do wieczora(tylko te komary). A, moi sasiedzi ogrodek bylinowo-kwiatowy zrobili sobie na kupie szlakii pieknie im roslinki rosna

Ja mam traumę z dzieciństwa.
Wszyscy na podwórku a ja musiałam posłusznie deptać i obrywać porzeczki z 38 krzewów. Pamiętam rok, gdzie zbiór był przeszło 100kg. Do tej pory nie mogę patrzeć na czerwoną porzeczkę!


Danusiu, czy ja mogłabym w wolnej chwili (zapewne takiej nie masz) prosić Cię o poradę.
Przede wszystkim moje pytanie, czy hortensje pasują do róż okrywowych (białych, bladoróżowych)?
____________________
Ania - Ogród z pompą
Kasiek 14:13, 23 lip 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Danus moje hortensje w tym roku wszystkie w donicy zimowaly, teraz pieknie kwitna...ale przeciez, tak naprawde to tej zimy w tym roku nie bylo W sumie postawilam na nich krzyzyk, nikt ich w prezencie nie chcial...wiec im powiedzialam ze albo albo I zyja
____________________
Bawarka
Mala_Mi 22:45, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)


Aniu, niesamowite i potwierdza to moją tezę, że wolą dziury w drewnie niż rurki bambusowe

Chyba masz rację... bo kolejne dziurki w drewnie.. są atakowane do zamieszkania

I wg Twego pomysłu wkopanie kamieni to strzał w dziesiątkę... buziak za to wielki. Kamienie wyglądają tak, że są tam od zawsze... nawet nie rzucają się w oczy.. i nawet pasują Jednak ty masz nie łeb a mózgownice do takich rzeczy
Sorki za zaśmiecanie wątku, ale muszę to pokazać.... kolosy wyglądają naturalnie.. i nawet żal mi będzie obsypać to kamieniem, bo w trawniku wyglądają najlepiej

Wyciepaj tego posta.... by nie zaśmiecało Twego wątku, ale u mnie to zaraz zginie.. a musiałam sie pochwalić jak to fajnie wygląda.. dzięki Tobie, bo ja bym je ciepłą na trawę.. a to nie to samo... Naprawdę pomysł miałaś super Szkoda, że foto tego nei oddaje jak jest.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:49, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)


Cały czas ta myśl mi towarzyszy, w każdym momencie, gdy widzę jak Polska i nie tylko - pięknieje. Przecież nawet mamy kilka ogrodów położonych bardzo daleko To wspaniałe

Nawet nie wiesz jak pięknieje Wystarczy popatrzeć na ruch na forum.. prawie stoi... dlaczego??? Bo wszyscy norają w ogrodzie
A ja jak bieda, to uciekam na forum pocieszać moja psychę ..... buziaki wielkie jeszcze raz.. mówią że jak baby sie całują to deszcz pada.... u mnie leje niemiłosiernie..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies