Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co z tym skalniakiem...?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym skalniakiem...?

nieszka 20:57, 16 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676

Może ktoś ma pomysł jak przerobić moją skalniakową skarpę przy tarasie?
W tej chwili rosną tam same byliny i kilka niskich iglaczków. Pomyślałam że ją troszkę powiększę, zaokrąglę bardziej i podzielę na dwa poziomy obkładając kamieniami. No ale pewności żeby tak zrobić nie mam. Myslałam również aby zamiast kamini ułożyć podkłady kolejowe.



____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 21:01, 16 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Słaby toszkę ten mój rysunek... Ale tak to sobie zaplanowałam. Czarne plamy to kamienie które chciałabym równo ułożyć w dwóch poziomach.

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gardenarium 21:04, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak lubisz skalniaki to najwyżej zrób piętrowy, ale ja bym Ci doradzała zmiany, na pewno bez kamieni.
Trawka taka śliczna więc może pokusić się o podsypanie ziemi i zrobienie rabaty podwyższonej?

Trzeba wykroić trawnik.

Można podsypać, bo taras jest zabezpieczony. Rabatę trzeba pociągnąć aż za pergolę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 21:19, 16 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Danusiu, własnie już mi sie tam nie chce specjalnie skalniaka. Ale troszke brakuje mi pomysłu na coś innego..Chciałabym jakąś fajną rabatę z wyższymi roślinami żeby troszkę osłonić taras.
A co masz namyśli pisząc podwyższoną? Poprostu pozbyć się kamieni, wyciągnąć do przodu i za pergolę i dosypać ziemi? I już? Ziemia się nie będzie obsypywała?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Sebek 21:52, 16 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to zdecydowałbym się na podkłady kolejowe, jeśli chcesz się zasłonić - niech będą do wysokości kostki. Wtedy mogłabyś posadzić ekran z cisa, a przed nim hortensje i miskanty - lub tylko jedno
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:56, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli musisz podsypać 0,5 m na szerokości 2-3 m to żadne wzniesienie i rabata nie będzie się obsypywała. Wersji może być wiele, zarówno murki z łupka jak i podkłady kolejowe- każda wersja inna od kamieni i tradycyjnego skalniaka będzie dobra.

Ziemię trzeba łagodnie ukształtować, przy tarasie na 0,5 m poziomo, potem łagodnie schodzi do poziomu trawnika, albo tak jak radzi Sebek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 22:06, 16 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
jak wykroisz trawnika trochę to zniwelujesz spad . skarpę masz nie dużą , więc nie będzie problemu.
piszesz że chcesz osłonić taras , ale tymi roślinami z rysunku nie zasłonisz nic . to wszystko średnie wielkości.
koło miskantusa dałabym thuje zwykłą . jakąś kosodrzewinę wysoką ona da trochę cienia .
cyprysik groszkowy jest wysoki i zasłoni rozchodnik mimo spadu. , ale dobrze się skomponuje z thują ( może być ten żółty). tak ogólnie to powinnaś się zdecydować czy to ma być rabata bylinowa i wtedy dać tylko szkieletowe krzewy,czy raczej iglakowa , bo wtedy ta lawenda ???. może na okrywowe do przodu dać azalie japońskie lub wrzośce ,golterię ,. jeżówki pasują do iglaków , ale dodałabym trawę średnią lub niską dla rozluźnienia dołem
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 22:12, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nieszka napisał(a)




Trzeba się zdecydować na styl. Może być iglakowo-trawiasto- wrzosowy, wtedy coś na pniu, do tego plamy z wrzosów po 20-30 szt jednego koloru, do tego trawy miskanty i turzyce albo rozplenice.

Możesz skorzystać z tego zestawu



Miskanty Variegatus, Morning Light, kosodrzewiny, berberysy, wrzośce i wrzosy posadzone plamami. Iglaczki karłowe, nawet też cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana 3 szt. Na samym dole może być pachysandra.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 22:13, 16 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
No właśnie Danusia przyszła z pomocą - zestaw doskonały
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 22:18, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest taka zimozielona, wspaniała wersja ozdobna przez cały rok i bardzo artakcyjna kolorystycznie, nie dawaj tylko "sinych" iglaków a zielone i żółte plus czerwone berberysy, ale łądne odmiany (Atraction, Admiration, Bagatelle, Maria, Coronita.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies