Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Hydrosiew trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Hydrosiew trawnika

Gardenarium 09:32, 17 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trawnik sposobem hydrosiewu był zakładany u Myszy w ogrodzie "Dwa czerwone dęby". Wklejam link aby można było prześledzić ten sposób i dodać swoje opinie na ten temat.

Prosimy o opinie i komentarze na temat hydrosiewu.

Trawnik z hydrosiewu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 12:00, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Miło było powspominać tamte chwile

Jedyną rzeczą, do której mogę się doczepić jest to, że trawnik wschodzi nierównomiernie. Ale trawnik wyścielany pieniędzmi - niezapomniany widok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 12:06, 17 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Ciekawa jestem opinii właścicielki tego trawniczka, bo mnie to on jakoś nie powalił na kolana
____________________
Małgosia mój zielony świat
Sebek 12:12, 17 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
mysza pisała


W miejscu tych placków dopiero teraz pokazują się igiełki , może tam jest więcej tej pulpy , albo mniej , jeszcze kilka dni i powinno być ok.

***

cieszę się z zielonej trawki , może nie wszędzie jest idealnie bo pokazała się komosa ,ale jest ok

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:33, 17 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Napiszę do Myszy aby skomentowała ten sposób siania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 14:36, 17 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Gardenarium napisał(a)
Napiszę do Myszy aby skomentowała ten sposób siania.

O,tak, tak
Chodzi o porównanie hydrosiewu z tradycyjnym siewem
____________________
Małgosia mój zielony świat
TOMEK 09:57, 20 lut 2012

Dołączył: 12 sie 2010
Posty: 2
Witam. Z tego co wiem sama metoda siania nie ma znaczenia dla użytkownika trawnika. Wszystko zależy od umiejętności osoby zakładającej. Widzałem źle zrobiony trawnik siany ręcznie, siewnikiem jak i przy zastosowaniu hydrosiewu.
Walory użytkowe zależą przede wszystkim od zastosowanej mieszanki traw no i od pielęgnacji.( nawet zły trawnik wyciągniemy dobrą pielegnacją)

Do zalet hydrosiewu należy to, że trawa po wysianiu ma lepsze warunki kiełkowania(w pulpie możemy podać nawozy, stymulatory wzrostu, hydro żele) i jest mniej podatna na czynniki zewnętrzne np. wyjadanie przez ptaki lub wymywanie podczas intensywnych letnich burz.

Temat jest szeroki i ma wiele aspektów.
Gardenarium 15:52, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
O i ta opinia mi się podoba.

Każdy sposób zakładania trawnika można "zawalić" delikatnie mówiąc.
A więc to nie sposób ma znaczenie a prawidłowość jego stosowania i cena każdego z nich, dostępna lub nie dla inwestora.

Mieszanka ma najważniejsze znaczenie i dostateczna ilość wody po zasianiu, żeby wszystkie gatunki traw wzeszły, a nie tylko te co wschodzą najszybciej.

Tak czy siak, czekamy także na relację Myszy z jej trawnika.
A może Tomek nam zamieści jakieś ciekawe spostrzeżenia na ten temat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kwiatholandii 11:40, 22 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Dziękuję Danusiu, że rozpoczęłaś ten temat. Jedna z firm którą bierzemy pod uwagę przy zakładaniu trawnika właśnie proponuje hydrosiew. Jezeli zdecydujemy się na ten system, przedstawię całą realizację.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sharlee 17:15, 24 lut 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Rownież i ja jestem zainteresowana hydrosiewem, moja działka to 3000m2, wiec trawa z rolki zrujnowala by mój budżet i tak już nadwyrezony budowa domu. Będę wdzięczna zatem za opinie posiadaczy takiego trawnika.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies