Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Milka 13:21, 31 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ach, nie da sie więcej powiedzieć!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
noemi 17:49, 31 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
kwiatholandii napisał(a)

A Monika zatem wszystko przewidziałaś. Rzeźbą już się wcześniej zachwycalam. Gdzie posadzisz te piękne holenderskie kule bukszpanowe?
Stopnie będą ci przy wózku przeszkadzały.. Zrob je przy samym domu, ja mam dwa przed samym wejsciem i niemal znikaja, naprawdę są niewidoczne.


Zobaczymy jak wyglądają w realu, ale chciałam przed domem w rabacie, albo w takie wysokie donice przed wejściem. Zobaczymy co z transportem meblowym na ogród teść mi za 2 tygodnie przyśle. Zapomniałam się pochwalić, że przyjeżdża mój stół na taras i 2 fotele i małe donice "made by teść. Jak biedak się wyrobi to dołoży też te dwie wysokie donice. Uwielbiam ich wysokość. Kule super się w nich prezentują. Tutaj je pokazuję, ale słabo widać.


Moniko Witaj śliczne kule i donicę , ta wysoką cudna czy ona jest bielona, czy czymś impregnowana ? z jakiego drewna są robione? bardzo klimatycznie to wygląda
Chciałam Ci podziękować za zdjęcia , które zamieszczasz , uwielbiam je ... te rzeźby ehhh ... ostatnio oglądałam w sklepie rzeźbę, postać kobiety, ale bez wyraźnych konturów ... podobała mi się, tylko do mnie to raczej nie pasuje ??? mam mikro ogródek i brak zmysłu artystycznego , a tak mnie korciła ... będę podziwiać te cuda u Ciebie

____________________
ogród magdalenka
kwiatholandii 19:27, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Noemi, bardzo się cieszę, że podobają Ci się zdjęcia, które zamieszczam. Jeżeli chodzi o donice i inne meble, które pokazywałam to są one bielone, a drewno pochodzi z odzysku, a dokładnie ze starych dech używanych przez murarzy. Przez długi czas przesiąkają one wapnem i innego rodzaju materiałami używanymi w budownictwie. Potem się je szlifuje, robi mebel i w zależnośći od chęci wybielenia pokrywa farba rozcieńczoną z wodą. Tak przedstawiał mi to mój teść, który jest autorem mebli.
Już za około 2 tygodnie dojadą nasze meble na nowy taras . Już nie mogę się doczekać
A jeżeli chodzi o ceramikę i rzeźby, jestem pewna, że w każdym dużym mieście prowadzone są warsztaty. To naprawdę nic trudnego, a można zdobyć hobby na całe życie. Naprawdę wspaniale jest mieć w domu i w OGRODZIE !!!!! takie cuda zrobione przez siebie. To bezcenne.Polecam.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
noemi 20:22, 31 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Po odbiorze szeregu od dewelopera mieliśmy drabinę z takich starych dech , zostawili u nas budowlańcy, chyba została spalona ... warsztaty pewnie są, ale to nie dla mnie, umiem tylko coś skopiować a nie wymyślić... i zgadzam się z Tobą, cenię sobie takie rzeczy zrobione przez siebie ... mam koleżankę która maluje , szyje... właśnie czekam na obraz od niej do salonu ... wiem o czym piszesz, bardzo się cieszę , że to będzie praca od kogoś kogo znam
Moniko, pokażesz nam swoje pracę ?
____________________
ogród magdalenka
kwiatholandii 20:23, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wieloszka napisał(a)
Moniko, mnie takie zmiany w trakcie budowy i podejmowanie decyzji na szybko też doprowadzały do szału, a czasem łez... U mnie odwrotnie - zamiast jednego schodka na wejściu do domu mam 3... Brukarze robiąc drogę dojazdową nie trzymali się projektu, ale od razu tego nie zauważyliśmy Twoja kostka będzie bardzo ładna i ten domek na zdjęciu też (ładny i nowoczesny). Niestety nieprzewidziane wydatki na budowie to przykra norma. Ale za to jakie będziesz mieć bukszpany!!! Też chcę takie kule jak na zdjęciu i takie słoneczko jak na zdjęciu, bo u nas dzisiaj jakieś sztormowe wichury


Ale czy to zawsze tak musi być, że stres towarzyszy tym pracom? Jak miło byłoby pracować z ludźmi, którzy robią swoją pracę dobrze. Każdy byłby zadowolony.Bez stresu.brrrrrrrrrrr.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 20:46, 31 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
noemi napisał(a)
Po odbiorze szeregu od dewelopera mieliśmy drabinę z takich starych dech , zostawili u nas budowlańcy, chyba została spalona ... warsztaty pewnie są, ale to nie dla mnie, umiem tylko coś skopiować a nie wymyślić... i zgadzam się z Tobą, cenię sobie takie rzeczy zrobione przez siebie ... mam koleżankę która maluje , szyje... właśnie czekam na obraz od niej do salonu ... wiem o czym piszesz, bardzo się cieszę , że to będzie praca od kogoś kogo znam
Moniko, pokażesz nam swoje pracę ?


Pracuję w glinie dopiero od 6 lat i to niestety nie na codzień, czego żałuję. Nie ukrywam, że największą przyjemność sprawia mi lepienie u teściowej w jej pracowni. Codziennie odbywają się tam warsztaty. Pijemy winko, smiejemy się, rozmawiamy i lepimy. Tęsknię za tym u nas w kraju. Niestety mam okazję uczęszczać tam kilka razy w roku. Wtedy nadrabiam stracony czas i lepię godzinami. Niestety na efekt trzeba poczekać, bo prace muszą wyschnąć i być wypalone, czasami kilka razy. Jestem bardzo krytyczna wobec swojej pracy, więc te prace, które uważam za "na poziomie" pokazuję. Sukcesywnie wklejam również tutaj co jakiś czas, żeby nie zrobić z tego wątku ceramicznego, zamiast ogrodowego. Chciałabym jednak zarazić ludzi do eksponowania sztuki w swoich ogrodach.
Wklejam kobietę w czerwieni, inne prace wcześniej były. Za 2 tygodnie przyjeżdźają kolejne, wypalone już prace.

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
noemi 21:10, 31 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Bardzo mi się to podoba ... z wielką przyjemnością pokazałabym w moim ogródku sztukę , myślę, że uda Ci się zarazić NAS tą pasją... ja już jestem zarażona ... brak mi odwagi ,muszę pomyśleć co by to mogło być , żeby miało sens ??? .... jeżeli miałabyś czas , zajrzała do mnie i miała jakiś pomysł , co by to mogło być, bądź miała swoje prace, które by pasowały do mnie i chciała mi je odsprzedać to ja jestem bardzo na TAK ... to jest niezobowiązująca propozycja ... teraz mi tak wpadło do głowy
Będę zaglądać i podziwiać
____________________
ogród magdalenka
hanka_andrus 21:17, 31 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Z lepienia.....to najlepiej mi wychodzą pierogi! Reszty chyba też bym się nauczyła,ale w moim wieku wydatek na piec do wypalania ,to już inwestycja chybiona!
A Kobieta w czerwieni ...wspaniała!
Moniko!A może ty u siebie takie warsztaty byś zrobiła?Letnią porą,kiedy dzień dłuższy i cieplejszy?......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agata_chrosc... 22:47, 31 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika, na prawdę niezła ta kobieta w czerwieni. Taki trochę rzeźbiarski Nowosielski! Pracuj dalej!
A co do przesyłki. Najgorsze jest to, że ja nie mam pojęcia kiedy konkretnie będziemy do tego Venlo jechać. No bo chyba nie masz wątpliwości, że bardzo bym chciała ten piękny ogród Teściów zobaczyć. I gdyby Teściowie w kwietniu już ten berberys przywieźli do siebie, to byc może, że musiałby tam postać ze dwa miesiące. I czy to by im nie przeszkadzało? No i nie da się ukryć, że jednak czasem kroplę wody trzeba by mu dac czyli jednak pewna fatyga. Głupio mi prosic, ale szkółkarze albo nie chcą wysyłać za granicę, albo takie ceny liczą, że drugi ogród możnaby za to urządzić. Jak myślisz? Uchodzi coś takiego czy dać sobie spokój? W końcu świat się od tego nie zawali, jeśli berberys jakiś inny tutaj kupię. Nie da się ukryć, że to taka fanaberia z tym Beskidem.
____________________
ogród w Holandi
ircia 22:53, 31 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Moniko - jestem pod wrażeniem Te wszystkie rękodzieła, do tego Twój talent....
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies