Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

proximka 08:41, 14 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
gratulacje 400 stron stuknęło
____________________
Ania-Ogród proximki
Mysza 19:05, 14 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Monia gratki
Ładniusi avatarek.
____________________
Gosia
wietrzyk 08:55, 15 maj 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Wydaje mi się, że ogrody minimalistyczne nie wykluczają roślin lubianych przez pożyteczne owady. Oczywiście, że bioróżnorodnośc jest zdecydowanie mniejsza i dzikich zakamarków brak, ale w standardowym polskim ogrodzie obsadzonym dookoła tujami bioróżnorodności też brak
Sama tworzę ogród, który w przyszłości ma być wypchany kwitnącymi roślinami i bzyczący owadzimi skrzydełkami, ale lubię popatrzeć na uporządkowane linie. Tak jak nasze domy i stroje wyglądają różnie, tak różne będą nasze ogrody. Szacunek do przyrody powinien zostać zachowany w każdym z nich, nie tylko przez dobór roślin, ale i odpowiednią pielęgnację Osobiście znam brytyjskich właścicieli kwitnących ogrodów, którzy "sprejują" każdego insekta i każdy chwaścik. No, a wiadomo, że nie o to chodzi
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gabisia 09:37, 15 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Moniu, dziękuję za przepiękne zdjęcia! A ten artystyczny domek z warsztatów - cudowny!
Jestem pewna, że kiedyś stworzysz taką pracownię, dla siebie i dla nas, co to szybko przyjadą na lepienie i winko

Rowerek w NL jest Ci zdecydowanie niezbędny

Co do komentarza o kwitnących i niekwitnących, to rzeczywiście daje do zastanowienia…
Ale podobnie jak Wietrzyk uważam, że polskie "otujowane" ogrody z większością roślin iglastych też dotyczy ten problem.

Dziękuję, że pamiętałaś o mnie, buziaki
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
kwiatholandii 12:52, 15 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Gabisia napisał(a)
Moniu, dziękuję za przepiękne zdjęcia! A ten artystyczny domek z warsztatów - cudowny!
Jestem pewna, że kiedyś stworzysz taką pracownię, dla siebie i dla nas, co to szybko przyjadą na lepienie i winko

Rowerek w NL jest Ci zdecydowanie niezbędny

Co do komentarza o kwitnących i niekwitnących, to rzeczywiście daje do zastanowienia…
Ale podobnie jak Wietrzyk uważam, że polskie "otujowane" ogrody z większością roślin iglastych też dotyczy ten problem.

Dziękuję, że pamiętałaś o mnie, buziaki


Gabi, mam nadzieję że wianek znajdzie honorowe miejsce

U mnie dzięki Madzi też bardziej kwitnąco.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 12:53, 15 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
...i szłwia po deszczach idzie pełną parą




liliawce zaraz pękną



ogòlnie dziś jesteśmy skapani w słońcu Pewnie jeszcze moment, bo chmury idą


____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 13:03, 15 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
wietrzyk napisał(a)
Wydaje mi się, że ogrody minimalistyczne nie wykluczają roślin lubianych przez pożyteczne owady. Oczywiście, że bioróżnorodnośc jest zdecydowanie mniejsza i dzikich zakamarków brak, ale w standardowym polskim ogrodzie obsadzonym dookoła tujami bioróżnorodności też brak
Sama tworzę ogród, który w przyszłości ma być wypchany kwitnącymi roślinami i bzyczący owadzimi skrzydełkami, ale lubię popatrzeć na uporządkowane linie. Tak jak nasze domy i stroje wyglądają różnie, tak różne będą nasze ogrody. Szacunek do przyrody powinien zostać zachowany w każdym z nich, nie tylko przez dobór roślin, ale i odpowiednią pielęgnację Osobiście znam brytyjskich właścicieli kwitnących ogrodów, którzy "sprejują" każdego insekta i każdy chwaścik. No, a wiadomo, że nie o to chodzi


Asiu, u Ciebie będzie dodatkowa atmosfera. Jak cudownie bedziesz sobie oglądała to wszystko z pozomu wody. zazdroszczę
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
nicol21 17:24, 20 maj 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Popodziwiałam piękne widoki i w NL i u Ciebie Jaskry są bardzo piękne, zaiste, choć zauważyłam że lubią dużo wody. Ja nawet wsadziłam białe w ub roku ale nic nie wyrosło niestety

Śliczny masz ten ogród i duszę artysty widać bardzo łatwo - pięknie jest! I ta przestrzeń!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
kasia_w 21:07, 22 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Monika witaj
Nie znasz mnie, ale ja Ciebie już trochę tak Twój pasjnujący wątek umila mi dzisiejeszy wieczór. Doczytałam do urodzin Vincenta i czyteć nie przestaję.
Jestem pełna podziwu i uznania Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kwiatholandii 21:49, 22 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
kasia_w napisał(a)
Monika witaj
Nie znasz mnie, ale ja Ciebie już trochę tak Twój pasjnujący wątek umila mi dzisijeszy wieczór. Doczytałam do urodzin Vincenta i czyteć nie pzrestaję.
Jestem pełna podziwu i uznania Pozdrawiam serdecznie


Hej .... Vincent za 10 dni ma 3 latka, więc zobaczysz pewne różnice w ogrodxie hihi
Dxięki za miłe słowa. Nie mam tak dużo czasu na bycie na forum jak wcześniej, ale w wolnych chwilach wrzucam nowości i zmiany w ogrodxie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies