Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 07:25, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)
Juź jest jak w ogrodzie !!!! A ja Ciebie dziewczyno podziwiam, gdy byłam w takiej zaawansowanej ciąży to mnie starszne lenistwo ogarnęlo, a Ty jesteś szalona i energia cie rozpiera. Dziecko będzie takie same, uprzedzam, zwolnij ciut, jeśli nie dla siebie to dla potomka
Już jest pięknie i do porodu nie musisz szaleć


Ja jestem leniwa przez pierwsze 3 miesiące, potem dostaję energii Spokojnie w weekend siedziałam na słońcu w fotelu i kierowałam działaniami Czasami tylko musiałam przestawić roślinkę wg mojego oka . W czwartek wieczorem przyjeżdzają teściowie z odsieczą i oczywiście roślinkami. Już teść się domaga, żebym mu dużo pracy zostawiła , bo on siedzieć nie przyjedzie .
Inne prace już tylko przez okno pilnuję (nawodnienie, elektryka) w tym tygodniu. Jak dobrze będzie to w następnym tygodniu będą siali trawę.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:29, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Jednak chyba będę sadziła drzewo w tej kwadratowej rabacie po lewej przy wejściu.



Na tym zdjęciu na wprost po prawej. Wokół będzie ramka z bukszpanu, a w środku myślałam o Zurawce Citronelle.



Myślałam, żeby może wsadzić to drzewo, które wykorzystała u swoim projekcie Danusia. Nie wiem nawet co to dokładnie jest za drzewo. Muszę się dowiedzieć. Pewnie klon.




A może podpowiecie mi co mogłabym innego posadzić?


____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
justi 08:33, 16 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dziekuję, że mnie odwiedziłaś. Ja już pare razy zagladałam w Twój wątek.
Ja tworzę swój ogród małymi krokami, bo jakbym chciała tak od razu wszystko to wiadomo - kasa.
Też kupuję mniejsze roślinki, a często też sama rozmnażam i na efekt bedzie trzeba jeszcze dlugo czekać.
Fajnie masz z Teściami.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Wieloszka 08:55, 16 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moniko, prześledziłam Wasze weekendowe poczyniania - no to się u Ciebie działo!!! 94 cisy!!!! WOW!!! Moi chłopcy posadzili 40 i byłam z nich bardzo dumna - muszę im teraz powiedzieć, że rekord pobity, polecę im po premii, hahhaha . No ale skoro tyle prac wykonaliście, tzn.że M. już dał się ugłaskać...

Jeśli chodzi o nasadzenia - specjalistką nie jestem, ale dałabym 2 drzewka - jedno niższe właśnie w tym kwadracie na prawo od wejścia (pomiędzy kulkami a stożkiem), a drugie większe drzewo w tym dużym prostokącie ale niesymetrycznie (podsadzone np. żurawkami citronelle). Jak patrzę na zdjęcia frontu domu z cisami, to właśnie brakuje jakichś wyższych punktów. Poza tym, masz piękną kolorytykę domu i podjazdu, pasującą do wszystkich roślin - nie myślałaś, żeby wprowadzić odrobinę koloru - np. to większe drzewo mogłoby mieć bardziej złocisto-żółte, albo bordowe liście?

To drzewo, które Ci się podoba z "Ogrodu z lustrem" to ambrowiec amerykański.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 10:47, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wieloszka napisał(a)
Moniko, prześledziłam Wasze weekendowe poczyniania - no to się u Ciebie działo!!! 94 cisy!!!! WOW!!! Moi chłopcy posadzili 40 i byłam z nich bardzo dumna - muszę im teraz powiedzieć, że rekord pobity, polecę im po premii, hahhaha . No ale skoro tyle prac wykonaliście, tzn.że M. już dał się ugłaskać...

Jeśli chodzi o nasadzenia - specjalistką nie jestem, ale dałabym 2 drzewka - jedno niższe właśnie w tym kwadracie na prawo od wejścia (pomiędzy kulkami a stożkiem), a drugie większe drzewo w tym dużym prostokącie ale niesymetrycznie (podsadzone np. żurawkami citronelle). Jak patrzę na zdjęcia frontu domu z cisami, to właśnie brakuje jakichś wyższych punktów. Poza tym, masz piękną kolorytykę domu i podjazdu, pasującą do wszystkich roślin - nie myślałaś, żeby wprowadzić odrobinę koloru - np. to większe drzewo mogłoby mieć bardziej złocisto-żółte, albo bordowe liście?

To drzewo, które Ci się podoba z "Ogrodu z lustrem" to ambrowiec amerykański.



Aga, w tej rabacie z kulami nie da rady bo mi Panowie obmurowali cała dookoła za głęboko i tam nic nie urośnie więcej. Dokoła najwyżej ten bukszpan bo korzeni nie ma mega duzych i będzie się kierował kusrodkowi. Jeżeli chodzi o resztę to masz rację, muszę pomyśleć jeszcze o wyższych punktach.



Na wprost przy płocie w narożniku przy szmbie chciałabym posadzić właśnie coś wysokiego, albo iglastego albo liściastego. Od cisu od lewej do prawej będą nasadzenia made by Danusia i dalej na wprost wzdłuż płotu będą na pierwszym planie rododendrony a w szkielecie myślałam o jakiś cienkich tujach, ale to jeszcze nie postranowione. Właśnie coś takiego jak w realizacji Danusiowej:




____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Wieloszka 10:58, 16 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
OK, to dajmy spokój temu kwadracikowi małemu, bo pieknie jest jak jest, a z obwódką niską bukszpanową bedzie miodzio!
W tym dużym prostokącie otoczonym z dwóch stron cisami posadziłabym jakieś drzewo, ale to już Twoja decyzja . To zdjęcie z realizacji Danusi w ogrodzie nowoczesnym, należy do moich ulubionych - więc jeśli coś takiego chcesz zrobić u siebie - będzie bomba! Tylko pokaż, gdzie dokładnie chcesz dać ten zestaw, bo na razie nie kumam - przy cisach, ale jakby odwrotnie? Bo u Danusi cisy są pod płotem, a u Ciebie od strony domu... Może na zdjęciu zrób w paincie chociaż jakieś kropki zamiast roślinek, bo u mnie przy tej pogodzie i ciśnieniu wyobraźnia mocno szwankuje ... Ale to w wolnej chwilce.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 11:09, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Rabata będzie szeroka od cisa do tej zielonej linii potem trawa. Przy płocie jak zaznaczone.

Mam nadzieję, że się domyślicie



W narożniku po prawej będą brzozy pożyteczne, tak żeby załonić trochę słup a pod nimi lawenda.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Wieloszka 11:33, 16 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No i teraz wszystko jasne ! Pomysł rewelacyjny made by Danusia i Monika, bo jednak nie kopiujesz dokładnie, tylko dopasowujesz do swoich warunków .
Piękny ten Twój podjazd, nie mogę się napatrzeć!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abrakadabra 11:34, 16 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
O jejku, ale tu się działo!!!
Podjazd wspaniały!
Strasznie mi się kolorystyka u Ciebie podoba
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Borbetka 11:36, 16 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Moniko, zobacz Gingko biloba wysoko szczepione odmiana Pendula. Jeśli masz słoneczne to stanowisko oczywiście. Też chcę zrobić placyk z takim drzewem tylko jest mały problem - dosyć drogie i ciężko znaleźć wysoko szczepione. Jeśli spodoba Ci się ten pomysł i znajdziesz szkółkę proszę Cię o wiadomość.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies