Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Madzenka 19:50, 16 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dubelek...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 21:55, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)
I znów się tyle działo. Monika a może w ten kwadrat przed oknem jakąs kulę cisową na pniu wsadzisz a u jej nóg ta kulka, która już jest?
Ja to bym Ci z drzew graba poleciła, fromowanego lub platana cóż poradzę, że ja monotematyczna jestem...
Albo klona jesionolistnego lub buka pendula czerwonego ....


O platanie myślałam, ale boję się, że jest za blisko domu i kostkę mi za parę lat wywróci. Platan mam plan posadzić z drugiej strony ogrodu. To mój nr 1. Muszę więcej poczytać o odległości i rozroście korzeni. Poza tym on jest ogromny. Moja sasiadka ma go od 5 lat i ma srednicę chyba 6 metrów!! Kusi jednak bardzo

Grab będzie też, już go mam i czeka, ale od strony garażu w tej kostce przy murze :



Będzie formowany w płaski prostokąt.

Jednak klon i buk muszę poważnie rozważyć. To może być to

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 22:05, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Kolejnym zagwozdkiem jest to miejsce zaznaczone na różowo. Obok będzie domek na narzędzia, a zaraz potem zaczyna się trawa



____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Madzenka 22:08, 16 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oj planów masz dużo. Kiedy Ty to zrobisz zapytaj Danusię co poleci ale pamiętam, ze fajnie pisała o wyborze drzewa na wątku malkul. Zaraz Ci ponownie podeślę linka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:17, 16 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=7
Poczytaj radę Danusi nt drzew do ogrodu nowoczesnego.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 22:48, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Zaraz będę przeglądała

A teraz momenty, które napawają mnie optymizmem i dodają siły:

PRZED




PO

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 13:23, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Monika,
a z tym drzewem - może coś takiego ozdobnego - klon palmowy, albo mój ulubiony dereń kousa? Tak, żeby do innej półki sięgnąć. Klon palmowy potrafi dość duży być, a nie tylko taki karłowaty. A dereń też może mieć ze 4m. A jak kwitnie to jest nie do pobicia. Przepiekne są brzozy, zwłaszcza te o całkiem białej korze, ale trochę z nimi kłopotu jak zaczną liście gubić. Choć z drugiej strony wystarczy taka dmuchawa do liści i tez problem przestaje być taki wielki.
A tę choinę kanadyjską tez Ci chciałam podrzucić, ale już się bałam, że znowu jakiś niewypał będzie. Ale widze, że szefowa też Ci ją podpowiedziała. Fajne drzewo.
____________________
ogród w Holandi
Wieloszka 13:30, 17 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moniko, nie bój się platana - wprawdzie rośnie duży, ale nieformowany. Bardzo dobrze reaguje na cięcie, możesz go trzymać w ryzach - jeśli chodzi o koronę . Nie wiem natomiast nic o jego korzeniach - może rzeczywiście tuż przy kostce to nie jest dobry pomysł, ale to dotyczy wszystkich większych drzew. Obserwuję platany posadzone ok.6 lat temu wzdłuż pl.Grunwaldzkiego we Wrocku - szybko przyrastają i rzeczywiście robią się ogromniaste - ale nie są w ogóle przycinane. Ich korzenie jak do tej pory nie wyrządziły żadnych szkód w nawierzchni, a rosną bezpośrednio w kostce - mają tylko taki mały kwadracik ziemi.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 16:39, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
agata_chroscicka napisał(a)
Monika,
a z tym drzewem - może coś takiego ozdobnego - klon palmowy, albo mój ulubiony dereń kousa? Tak, żeby do innej półki sięgnąć. Klon palmowy potrafi dość duży być, a nie tylko taki karłowaty. A dereń też może mieć ze 4m. A jak kwitnie to jest nie do pobicia. Przepiekne są brzozy, zwłaszcza te o całkiem białej korze, ale trochę z nimi kłopotu jak zaczną liście gubić. Choć z drugiej strony wystarczy taka dmuchawa do liści i tez problem przestaje być taki wielki.
A tę choinę kanadyjską tez Ci chciałam podrzucić, ale już się bałam, że znowu jakiś niewypał będzie. Ale widze, że szefowa też Ci ją podpowiedziała. Fajne drzewo.


Agata, jaki niewypał. Bardzo się cieszę, z każdej propozycji, bo moze to właśnie będzie to. Klon palmowy mam niedaleko, ale niski, i brzozy pożyteczne w narożniku na froncie. Zainteresował mnie ten dereń. Poszukam, czy jest może jakaś odmiana na nodze i żeby nie szła w kierunku krzaka. O tej chojnie na szkielet przez rododendronami myślałam wcześniej, ale bałam się, że będzie tam za gęsto. Muszę sie z tym przespać . Jeszcze raz dzięki za pomysły.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 16:42, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wieloszka napisał(a)
Moniko, nie bój się platana - wprawdzie rośnie duży, ale nieformowany. Bardzo dobrze reaguje na cięcie, możesz go trzymać w ryzach - jeśli chodzi o koronę . Nie wiem natomiast nic o jego korzeniach - może rzeczywiście tuż przy kostce to nie jest dobry pomysł, ale to dotyczy wszystkich większych drzew. Obserwuję platany posadzone ok.6 lat temu wzdłuż pl.Grunwaldzkiego we Wrocku - szybko przyrastają i rzeczywiście robią się ogromniaste - ale nie są w ogóle przycinane. Ich korzenie jak do tej pory nie wyrządziły żadnych szkód w nawierzchni, a rosną bezpośrednio w kostce - mają tylko taki mały kwadracik ziemi.


Platan jest ogromny, ale piękny. Kusi mnie też. Muszę rozeznać się co do tych korzeni. Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies