Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skalniak

Pokaż wątki Pokaż posty

Skalniak

Bobik 16:01, 24 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Witam jeszcze raz wszystkich serdecznie. Nie chciałam nikogo prosić o pomoc ale sama po prostu nie potrafię, nie mam wyobraźni. Kupiliśmy jakiś czas temu ogródek i to miejsce na zdjęciu spędza mi sen z powiek. Jest to skalniak, miał być ale to miejsce jest po prostu wilgotne mimo, że wyżej.

Mamy ziemię gliniastą i kwaśną. Myślałam o usunięciu tej dużej kuli, pomiędzy dwie róże na pniu czerwone, a w centrum no cóż...Jesienią posadziłam pięć sztuk funki olbrzymiej której nie lubią ponoć ślimaki. Acha i klon czerwony po lewej stronie, nie wiem czy go te funkie nie pochłoną, bo malutki jest. Co o tym myślicie?.
____________________
Gardenarium 16:28, 24 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Bobik.
Mnie akurat te kule urzekają, są takie okazałe i zdrowe Nie usuwaj ich, proszęęęę

Trzeba to wszystko opielić, kostki oczyścić, kamyczki wyrzucić i zrobić "ogródek nie tylko bukszpanowy" Ach jak on tam pasuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waska 16:50, 24 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Bobik no co ty kule są piekne i duże
sporo czasu trzeba żeby takie wyrosły ja na swoje czekam i czekam...

____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Joanka 17:26, 24 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ło matko, ależ piękne okazy wyhodowałaś. Szkoda usuwać!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Bobik 17:35, 24 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Dzięki Wam kochane ale ja myślałam o tej jednej kuli dużej, oczywiście przenieść w inne miejsce(odobała by mi się przerwa min.,bukszpanami.Danusiu ale co tam posadzić konkretnie?,bo ty masz wiele pięknych miejsc w ogrodzie.Co mam tam posadzić hortensje limelight?
____________________
Bobik 17:48, 24 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
): Jolanko to nie moje dzieło,tylko ludzi którzy 30 lat tworzyli ten ogród,Pan niestety ciężko zachorował i Pani musiała sprzedać ogródek.Oddawała swoje dzieło ze łzami w oczach.Życie jest niesprawiedliwe):
____________________
kaska_kadysz... 19:09, 24 lut 2012


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Myślę, że hortensje są za duże, zagłuszą bukszpany. Chyba że w środku tego kwadratu (?). Na zdjęciu nie widać dokładnie jak wygląda to miejsce. Ale jeżeli masz ziemię kwaśną i gliniastą może warto ją trochę rozluźnić piaskiem i posadzić wrzosy w bukszpanach? Albo pachysandrę, dereń kanadyjski a w środku rośliny cebulowe.
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Bobik 19:26, 24 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Dobrze dziękuję wszystkim za propozycje,po prostu wiosną trzeba działać i będzie pięknie(:
____________________
Madzenka 20:51, 24 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bobik lepiej nie ruszaj tych kul bo Cię całe ogrodowisko zakrzyczy są przepiękne, mam tak samo posadzone ale moje osiągną taki rozmiar chyba za 17 lat. Oczyść wszystko co jest pod nimi. Masz gotowe rozwiązania w ogrodzie Danusi, to jest nasz wzorzec
Ja mam obsadzone liliowcami stella d'oro (żółte miniaturki) i żurawkami.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bobik 22:59, 24 lut 2012


Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 60
Marzena ale liliowce i żurawki tam znikną bo te kule są ogromne i żurawki nie będzie widać tam jest trzmielina i tulipany i ich na zdjęciu nie widać prawda? a ta trzmielina jest też pokaźnych rozmiarów.A tej jednej kuli nic nie będzie bo już mój M przesadzał bukszpany,więc na mnie nie krzyczcie,he.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies