Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

ircia 21:54, 06 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)
A dokładnie domowniczki! To z czasów, gdy mężowie wypływali na dalekie rejsy, a kobiety musiały się przyzwoicie zachwywać. Odsłoniete okno pozwalało sąsiadom obserwować czy aby wszystko w porządku.


Hehe, to tak jak w Danii
____________________
Ogród Irci
ircia 22:02, 06 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)
No dobra! Kobiety! Radźcie! W sprawie tych miskantów w tle hortensji. Pooglądałam sobie zdjęć, przespałam się z tym i jestem pewna, że to wyglądałoby świetnie. Jest tylko jedno małe "ale". A mianowicie wielkie drzewa owocowe. Czy aby miskanty, o jednoznacznie egzotycznym i parkowym charakterze, będą pasowały do swojskiej jabłoni? Niby rododendrony też nie za bardzo, ale te miskanty to już bardzo jakiś dyskomfort we mnie wywołują w połaczeniu z jabłonią. A może tylko mi się zdaje. Jak sądzicie?


Agatko - w swoim wątku napisałam Ci, że ze mnie kiepski ogrodowy architekt Jednak Twój ogród moim zdaniem ma już swój charakter i szkoda byłoby, gdyby coś w nim zaczęło zgrzytać. Co do miskantów to mam takie same odczucia jak Ty. Natomiast co do rododendronów, to wydaje mi się, że pasuja tam jak najbardziej
To jednak Ty masz czuć się w ogrodzie dobrze i wśród roślin, które lubisz
Ja bym postawiła na bardziej swojskie nasadzenia (róże, hortensje, byliny)
____________________
Ogród Irci
agata_chrosc... 22:11, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ircia - no widzisz, czyli Ty też czujesz, że ten miskant to z jabłonią nie gra. Ja co prawda posadziłam też bambusy, ale na samym końcu i ta część ogrodu będzie właściwie oddzielona od pozostałej - stąd nie musi być spójna stylistycznie, a nawet całkiem nie będzie. Ale ta część główna to jednak chyba powinna jakoś grać w całości.
____________________
ogród w Holandi
ircia 22:18, 06 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
agata_chroscicka napisał(a)
Ircia - no widzisz, czyli Ty też czujesz, że ten miskant to z jabłonią nie gra. Ja co prawda posadziłam też bambusy, ale na samym końcu i ta część ogrodu będzie właściwie oddzielona od pozostałej - stąd nie musi być spójna stylistycznie, a nawet całkiem nie będzie. Ale ta część główna to jednak chyba powinna jakoś grać w całości.



Agatko - to moje zdanie. Ale wiem z kolei, że znawcy tematu czasem łączą różne dziwne, pozornie niepasujące do siebie rośliny a efekt jest zaskakująco dobry. Dla mnie to jednak wyższa szkoła jazdy i nie podjęłabym się takiego wyzwania.
A napisałam co czuję i jaki ja widziałabym Twój ogród dla siebie (oj, chciałabym ) Ale ile nas tu na ogrodowisku, tyle różnych zdań, ukochanych roślin i ulubionych ogrodów

____________________
Ogród Irci
nieszka 22:20, 06 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
To może zamiast tego miskanta daj dereń elegantissima co Danusia również proponowała.
Ale z drugiej strony chcesz tam mieć również kącik z ogródkiem japońskim i bambusy. Co też chyba do jabłoni tak nie do końca.. To może się nie ma co tak sugerować tymi drzewami i nie skreślać również miskanta..
Ale ja tam też nie jestem specjalistką
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
agata_chrosc... 22:30, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No właśnie! Trudna sprawa. Musiałabym to zobaczyć, żeby mieć zdanie. Tak to jest jak ktoś wyobraźni pozbawiony jak ja! Czekam na inne głosy w sprawie miskant-jabłoń! Chętnie w sumie rozwiałabym swoje wątpliwości, bo ładne to jest. Sam dereń z annabelle byłby jednak trochę monochromatyczny - po zastanowieniu tak pomyślałam. Miskant daje trochę ożywienia. Uffffff
____________________
ogród w Holandi
Pszczelarnia 23:15, 06 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj!
..........................
Teraz się wypowiem, bo ochłonęłam (pokazywałaś Bredę, dziękuję). Ja już się wypowiadałam w wątku kwiatu Holandii a teraz wypowiem na wątku dziury w holenderskiej ziemi na temat tak miłego kraju. Mnie się takie dziury podobają!!!!
Z tymi oknami to jest tak, że to bardzo surowy protestancki kraj i tu nie ma udawania i zakrywania, bardzo wysoko postawione morale obywateli - tak mówią kulturoznawcy. I za to cenię Holendrów i inne narody nieosłoniętych okien. Popieram.
I to, że bukiety kwiatów na zwykłym targu można kupić, nie trzeba kwiaciarni i zamawiania.
I jeszcze zapytam, masz przepis na takie ciasto jakby kruche? U nas we wsi Holender prowadził kawiarnię (ale niestety odsprzedał, skupił się tylko na rolnictwie) i podawał je z owocami sezonowanymi. Przepisu nie chciał podać, on je chyba tylko zapiekał.
I macie jeszcze taką markę tekstyliów domowych van cleef, którą uwielbiam.

A co o miskancie? Mnie by nie raziło z jabłonką - tylko delikatna odmiana o bordowo-pudrowym kwiatostanie. Bo miskant to jednak trawa i trawą pozostanie, zwłaszcza przy krzewach. Co do jaśminowca - wydaje mi się, że przy nim hortensje nie wyglądałyby dobrze - zlałoby się listowie. A derenie są cudne.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:18, 06 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agata_chroscicka napisał(a)



A Ty jakie masz bambusy? Bo z tego zdjęcia u Ciebie nie umiem rozpoznać.


A te karpy po drzewach wykopywałaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 23:44, 06 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczółka dobrze radzi. Miskant to trawa, a przecież traawa pod jabłonką też będzie jest tyle różnych gatunków miskanta
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 04:04, 07 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Agato, ale pędzisz z tym wątkiem . Ostatnio u Marzenki nadrabiałam tyle stron w jednym dniu. W sprawie miskantów myślę, że będzie fajnie, klasycznie. A bambusów zazdroszczę, bo ja przywiozłam sobie od teściów, i choć okryłam jak mogłam 80% zmarzło niestety, a miały już 1,5 metra. U Ciebie wszystkie przetrwały po Waszych mrozach kilkudniowych?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies