Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

monteverde 19:54, 05 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
anula_wn 20:03, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Basiu, teraz tam jest barwinek , ale się "pokłada", więc bukszpan na wys. studni ma być. Dekielek już jest drewniany, niestety ciągle to nie to.... jak latem są iryski i lilie za studnią, to nie odbija się tak w lustrze, ale dostęp musi być

Dziękuję, też mam nadzieję, że to będzie moje miejsce, samotnia na kawkę i dobrą lekturę przysz szumie wody! nie mogę się doczekać !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
dajana 18:02, 10 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witam koleżanki ! Własna studnia w moim przypadku to bardzo przemyślana decyzja .Woda za darmo i do woli ,oprócz tego zdrowa bez uzdatniania chlorem itd .Posiadam studnie wierconą na głębokości 30 m ,głębiej nie wolno bez zezwolenia ,musiałam więc na tej głębokości wiercenie zakończyć.Lustro wody posiadam na 18 metrze a pompa jest o kilka metrów niżej .Z pompą troszkę przedobrzyłam trzeba było ją nie co przydławić, zbyt szybko wyciągała wodę . Nie zamieniłabym własnej studni na wodociągi Koszt wiercenia z pompą to 12 000,00 zł ale wody do woli Przy sporym ogrodzie zbankrutowałbym na rachunkach z wodociągów .To samo dotyczy oczyszczalni ścieków .Koszt roczny to jedyne 100 zł To oczyszczalnia skandynawska bez wsypywania biologii .Biologia sama się tworzy pod ziemią czyli bezobsługowa .Polecam takie rozwiązanie bo bardzo obniża koszty ,co jest ogromnie ważne na przyszłość.Pompa nie pobiera dużo prądu więc nie obawiajcie się wysokich rachunków ..Moją studnię obłoże kamieniem,, zrobię ją w takim stylu aby wyglądała na studnie jakie kiedyś można było spotkać To nie brzydota, lecz kawałek przeszłości którą może ozdobić nasz ogród .Oczywiście każdy ma prawo wyboru, bo to co dla jednych piękne, dla innych wcale nie musi prawda? Posyłam serdeczne pozdrowienia
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gabriela 18:14, 10 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Też mamy studnię, blisko warzywnika, z kręgów, głęboką na ok. 20 m, z pompą elektryczną. Myśleliśmy że woda z niej będzie służyć do podlewania ogrodu czy prac gospodarczych. Po wykopaniu i ustaniu się wody, daliśmy próbkę do zbadania do Sanepidu i wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania - woda zdatna do picia bez przegotowania. No to pijemy. Mamy podłączenie na oba domy, ale na dwie rodziny z full kąpaniami raz się zdarzyło, że brakło, więc teraz na stałe podłączona jest tylko do domu rodziców. No i ogród też się podlewa ze studni. Studnię narazie obudowaliśmy drewnem, pokrywa też jest drewniana, bez rustykalnego daszku. Myślałam właśnie nad jej obsadzeniem, muszę przyznać, że pomysł z bukszpanem bardzo mi się podoba i mam zamiar go odgapić.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 18:24, 10 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kiedyś studnie były w każdej zagrodzie,a teraz ?
Wodociąg wygodny,ale ile za to wszystko trzeba płacić.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
coli 19:22, 10 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Z tym zdrowiem to niestety nie zawsze jest tak różowo jak u Gabrysi. Nas nie chcieli przyłączyć do wodociągu, ponieważ jest stary i ciśnienie wody jest zbyt niskie, więc nie robią nowych przyłączeń. Wywierciliśmy więc studnie, po zbadaniu wody okazało się, że norma żelaza i manganu jest kilkukrotnie przekroczona. Teraz mam w pomieszczeniu gospodarczym filtr, który jest większy ode mnie, a wodę do picia i tak kupuję w baniakach.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
kraania 12:38, 11 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Ja też mam studnię, służy tylko do podlewania ogrodu z uwagi na wysoką zawartość żelaza. I jest to jedna z moich bolączek co zrobić, żeby wyglądała dobrze. Póki co została na szybko obmurowana kostką granitową, ale wygląda fatalnie. Do tego jest w trawniku... takie straszydełko . Myślę, żeby zrobić raczej jakąś prostą obudowę prostokątną, może też z granitu, ale ładnie wymurowanego. Myślę też o betonie lub po prostu schwanie jej zupełnie i zrobienie tylko pokrywy równej z poziomem trawnika. Spróbuję znaleźć zdjęcie, żeby Wam pokazać swoje brzydactwo . A jeśli macie jakieś własne studnie lub znalezione w sieci inspiracje to plisss pokażcie!

Znalazłam takie zdjęcie:


Paskunda prawda? Muszę w tym roku koniecznie coś z nią zrobić.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Sebek 14:53, 11 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie najlepiej zrównać ją z poziomem trawnika i zrobić tam rabatę - na wierzch wysypać korę lub żwir i śladu po niej nie będzie, że tam coś jest.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dajana 20:00, 11 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
A mnie podoba się taka studnia Oczywiście kolor może być inny ,praktycznie każ dy
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 20:02, 11 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies