Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

KasiaBialofi... 16:25, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
No to moja glina źle mi wróży
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Gardenarium 17:06, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Basiaw napisał(a)
Od kilku dni szukamy jakiegoś pojemnika o poj. ok 200 litrów, żeby go postawić przy studni i synowi w ramach ćwiczenia mięśni dać zajęcie pt. pompowanie wody do podlewania ogrodu.
To jest nie do pojęcia, ale nic nie mogę znaleźć No przecież wanny łazienkowej nie postawię po środku ogrodu, gdyby to było gdzieś w kącie, na uboczu, ale przecież nie po środku trawnika
Zbiorniki z tworzywa imitujace beczkę, pień drzewa itp. ani za piękne nie są a do tego ceny ok. 1000 zł to lekka przesada...
Myślałam o jakimś pojemniku z tworzywa, żeby go zamaskować np. wiklinowym płotkiem, ale nawet kastra budowlana o takiej pojemności kosztuje ok. 700 zł
Może ktoś z Forumiwiczów widział gdzieś, kiedyś jakieś pojemniki, które nie straszą wyglądem i moga robić za otwarty zasobnik na wodę do podlewania?


Beczka na złomowisku można kupić za 10 zł, najwyżej pomalować ją ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 23:41, 12 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
My też myślimy o studni ale trochę nieśmialo. Podobno 0.5 m pod ziemią (czarnoziem) mamy glinę czyli tak jak ktoś już wspomniał kopanie będzie droższe. Ale dla mnie jednak ważniejszą sprawą jest to jaki wpływ na jakość naszej wody będzie miał fakt, że znajdujemy się w rolniczej części Polski a niestety mnóstwo rolników używa sporo chemii. Czy ta chemia może przeniknąć do wody na 20-30 metrach?
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
monteverde 23:51, 12 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
weź różdżkarza do wyznaczenia wody, tylko nie jakiegoś oszusta
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aneta230972 00:18, 13 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
monteverde napisał(a)
weź różdżkarza do wyznaczenia wody, tylko nie jakiegoś oszusta

Tylko gdzie takiego szukać
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 13:44, 13 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym wzięła firmę, wtedy oni odpowiadają za to że w studni będzie woda.

Pierwsza woda podskórna jest na 8 metrach, ona do podlewania ogrodu może być, ale do domu nie. Trzeba wiercić głębiej.

Bo studnie się teraz wierci, kto by kopał?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 19:04, 13 sty 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Robiliśmy studnię w tym roku. Firma zrobiła nam ją metodą nieinwazyjną, ze względu na niewielką dostępną powierzchnię wokół przeznaczonego miejsca. Wiercenie odbyło się ręczne. Mieli około metr powierzchni, na pracę. Pompę zasłania rabata z annabelką, także nic nie widać. Szkód przy pracach nie było.
Ceny wiercenia kształtują się miedzy 100 - 200 zł za m.
U nas woda była już na 3 metrach, rura poszła na 6 m.
Całość wyniosła 1700 zł (w tym 700 za pompę). Wody jest pod dostatkiem, strumień sięga 40 m, musieliśmy zamontować szerszy wąż 3/4 cala.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
margi 13:08, 14 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam serdecznie,u mnie od lat jest studnia,woda służy wyłącznie do podlewania ogrodu.Początkowo była równa z poziomem gruntu zamykana.W ubiegłym roku dołożyliśmy jeden krąg,ale nie wygląda to ładnie.Obmyślam jak ją przysłonić.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 13:08, 14 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Myślałam o trawach
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 17:17, 14 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ekran z cisa, hortensje bukietowe gęsto posadzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies