Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

Gardenarium 18:08, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Winorośl na studnię nie bardzo moim zdaniem, musi mieć podporę, trzeba ciąć, aby owocowała, w takim "kołtunie" nic nie dojrzeje z owoców. Miałeś pytanie wcześnij o studnię, ale nie odpowiedziałeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AkapulkoBial... 22:25, 20 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
U nas w Białymstoku wykopanie wąskiej studni kosztuje 1500zł , tez chce wykopać studnię zwykłą wąską nie na kręgi, w zeszłym roku sąsiad na działce właśnie sobie już wykopał studnie i zapłacił 1500zł Nie wiem dlaczego u Was tak drogo?
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 22:35, 20 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Powiedzcie mi jak to jest z tymi studniami, bo ja nie mam prądu na działce, che kopić pompę spalinową bo widziałam takie w sprzedażny, ale nie wiem czy do tej pompy trzeba coś jeszcze dokupować . Nie wiem tez czy tylko szlauch będzie w tej studni i to przez niego pompa będzie ciągnęła wodę? To znaczy pompa będzie tylko działała jak ja będę podlewała ogródek tak? Później muszę ją wyłączyć tak? Moze ktoś mi to wyjaśni bo nie mam zielonego pojęcia jak to jest z tymi pompami.
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 23:05, 20 mar 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Ooooooo widzę ze są problemy z zamuleniem, hmmmm to jak czytam prawdopodobnie wykopie studnie z kręgami ręcznie.U mojego dziadka była stara studnia na dnie studni był żwirek, ale pamiętam jak mleko babci sie wylało do studni to dziadek musiał czyścic studnie . Czyli wchodził do środka do studni i kopał tam na dnie aż wyszła woda na nowo.Teraz mi sie juz w głowie pomieszało bo nie wiem co mam zrobic jaka studnie wykopać?
____________________
Ranczo Akapulko
Gardenarium 20:25, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Studnie to niech kopie studniarz a nie Ty Studnia powinna mieć jakąś wydajność, żeby starczyło na Twój ogród, bo pompa się spali jak będzie pompowała na sucho.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 13:42, 12 kwi 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Racja,w tym przypadku lepiej będzie zdac sie na fachowca niż kopac samemu co w praktyce i tak nie przyniesie efektów bez specjalistycznego sprzętu cięzkiego U koleżanki jest na studniu winorośl i ładnie sie przyjęla,z tym że od tej północnej strony.
____________________
Gardenarium 08:53, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaL napisał(a)


Czy macie może pomysł na obudowanie abisynki? przesyłam zdjęcie. pompa zakryta jest narazie niebieską torbą. Chciałabym, żeby została ukryta i żeby jej obudowa była otwierana, tak aby schować pompę na zimę oraz żeby zamontować w jej wnętrzu gniazdko, pod które można będzie podpiąć pompę.
Może macie taki sam problem? Myślałam o czymś z drewna.

Będę wdzięczna za Wasze fotki z abisynkami.

Ps. wysokość obudowy ok. 65cm.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sniezyca 21:56, 04 cze 2014


Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 8
To tak jak u mnie, tylko ja mam takie 3 i 3 czekają na "zamaskowanie" Myślałam o takim samym obudowaniu z użyciem kamienia, ponieważ bardzo mi się podoba. Brak mi jednak fachowej wiedzy czego powinnam użyć - jako zaprawę łączącą kamienie między sobą i studnią, żeby budowla nie rozpadła sie po pierwszej zimie. Jeżeli możecie coś doradzić, to bardzo proszę, liczę na Waszą wiedzę i doświadzcenie

kasiek napisał(a)
U mnie studnia słuzy do gromadzenia wody z rynien, był a zwykła betonowa więc obudowałam ja kamieniem by wtopiła sie w teren



____________________
Borbetka 08:20, 05 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też zabudowuję studnię. Jest praktycznie na środku ogrodu. Długo myślałam nad tym i zdecydowałam się na żwirowy placyk z małą kaskadą z kamieni. Pokażę, jak będzie gotowe.
____________________
borówcowy wizytowka
vagnieszka 15:28, 16 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
witajcie,
a ja mam pytanie takiej natury:
sąsiad wywiercił studnię głębinową. Zaproponował mi, że mogę tą wodę od niego ciągnąć. Ja nie chciałabym korzystać z jego pompy ze względu na prąd (wiadomo, co powiedziały jaskółki na temat spółki) Czy jest jakieś rozwiązanie (osobna pompa na moim podwórku), które pozwoliłoby mi na korzystanie z jego wody/studni ale całkowicie niezależnie od jego pompy, prądu i czasu, w którym sąsiad załącza swoje podlewanie?

____________________
Agulek Mój "ogród"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies