Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 15:47, 12 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miłorząb jest "prześwitującym" drzewem raczej, do zasłonięcia szczelnego nie bardzo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona1980 09:14, 13 paź 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Wczoraj byłam w szkółce i pierwszy raz w życiu widziałam Miłorząb.Muszę przyznać, że to piękne drzewko,liście ma oginalne.
Myślę, że muszę je mieć.
Z tego co czytam,to nie jest trudne w uprawie.
____________________
Pozdrawiam Iwona
Pszczelarnia 11:01, 13 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Miłorząb jest "prześwitującym" drzewem raczej, do zasłonięcia szczelnego nie bardzo.


Tak. Tak. Będzie idealny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasia_c 13:54, 24 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Czy ginko biloba mariken należy okryć na zimę? Jeśli tak to pień czy koronę czy oba? Posadzony w tym roku.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Pszczelarnia 15:32, 24 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusia mówi, że nie trzeba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasia_c 21:26, 24 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dziękuję
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 07:16, 25 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasia_c napisał(a)
Czy ginko biloba mariken należy okryć na zimę? Jeśli tak to pień czy koronę czy oba? Posadzony w tym roku.


Posadzon y w tym roku, ale kiedy? 20 października? czy wiosną czy latem? Czy j uż się ukorzenił?

Nie trzeba oklrywać bo to drzewo całkowicie zimotrwałe, wyjątek dotyczy sadzenia tuż przed mrozami czyli w listopadzie, wtedy należy usypać na korzenie niewielki kopczyk z kory lu ziemi. Pnia i korony nie okrywa się. Nie ma takiej potrzeby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 07:31, 25 paź 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Swoj sadzilam w sierpniu. Ale chyba zbytnio sie nie ukorzenil. Ma kore jako sciolke. Powinno wystarczyc? Co mnie dziwi- nadal jest zielony i sie nie przebarwia.A jego podstawowa odmiana juz dawno w zolci albo bez lisci.
____________________
Zapraszam na kawe
kasia_c 12:06, 25 paź 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Gardenarium napisał(a)


Posadzon y w tym roku, ale kiedy? 20 października? czy wiosną czy latem? Czy j uż się ukorzenił?

Nie trzeba oklrywać bo to drzewo całkowicie zimotrwałe, wyjątek dotyczy sadzenia tuż przed mrozami czyli w listopadzie, wtedy należy usypać na korzenie niewielki kopczyk z kory lu ziemi. Pnia i korony nie okrywa się. Nie ma takiej potrzeby.


Sadzony we wrześniu, po targach Zieleń to życie. Nie wiem czy tyle czasu wystarczy, żeby się ukorzenił. Na wszelki wypadek zrobię kopczyk z kory. Dziękuję
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 12:55, 25 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, wystarczy, na pewno wypuścił korzenie w grunt. W takim razie jeśli kopczyk to po przymrozkach większych, w grudniu najlepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies