Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

tomgroch 22:17, 01 maj 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
U nas (pewnie jak wszędzie) zieleń "wybuchła" - wszystko rozkwita i rośnie w oczach - mam nadzieję, że pogoda znormalnieje, bo nam wiosnę skróci
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:28, 01 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
w ogrodzie dla klientów trawnik równiutki , ale koło domu masakra, góry i doliny, a kosiłam na najniższym nożu, bo nie wiem kiedy znów koło domu skoszę z braku czasu, no i dodatkowo zawieszała mi się od tych pagórków. Rozrusznik też się chrzani. Znów pójdzie do serwismanów.

a, piękne zdjęcia sobie u Was pocykałam...

no i myślę, że Michaśka powiedziała że w Waszym oczku brak sztuk 4 Traszki (dwie pary), taki prezencik dla naszej Marianny. Teraz są w naszym oczku.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 22:30, 01 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
no tak wiosnę nam w tym roku skrócili i mamy lato. Tulipany przekwitają w 4 dni.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
tomgroch 22:32, 01 maj 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Wiem wiem, Marianna dzwoniła po istrukcje
A u nas się dzisiaj żółwie pobiły - musiałem je rozdzielać . No chyba, że to zaloty były ?!
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
finka 22:38, 01 maj 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
u nas koty...prawie się pozabijały... no zmykam bo M mówi, że zbombarduje Ogrodowisko albo komputer.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
agniecha973 17:53, 11 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Znalazłam Was. Poczytałam już na stronie internetowej, ale nie wiedziałam, że jesteście na Ogrodowisku. Ogród wspaniały! Może rzeczywiście udało by się go zobaczyć podczas zjazdu Ogrodowiska u Pszczółki. Córa świetna, lubię dzieciaki, które nie piszczą na widok jakiegokolwiek stworzenia. A żaba na fotce super uśmiechnięta. Zadowolona, że w takim ogrodzie mieszka.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
tomgroch 23:27, 11 maj 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
No my się tak znowu wcale nie chowamy
Obecnie ostro walczymy w szkółce, w ogrodach mamy chwilę przerwy w pracach - tzn co się tam dzieje , ale bez szaleństw.
Ten rok będzie dziwny - wymarzło nam tyle traw, że będzie łyso
Zmarzły prawie wszystkie turzyce nowozelandzkie, sporo rozplenic, większość miskantów ledwo odbija (albo wcale), kostrzewy Mairea ledwo zipią, nie przeżyło arundo, obiedki, turzyce 'Ice Dance' (a było ich dużo). Dodam, że wszystko to rosło w ogrodzie w dziesiątkach, a niektóre i powyżej 100 szt. Trochę będzie przez to pusto w ogrodzie.
Nie pamiętam takiej MASAKRY w trawach, a miskanty mam w ogrodzie od lat 80 ubiegłego wieku.
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agniecha973 00:00, 12 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Co się dzieje na tym świecie?!?!?!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Ninoja 05:46, 12 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Zmartwiłeś mnie dorawdy bardzo.
Czekają mnie ponowne zakupy traw (te same poczynione na jesieni).

Z tego co zauważyłam to tylko miskant mornning light przetrwał.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
tomgroch 07:30, 12 maj 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Miskanty sadzone jesienią są w dość dobrej formie - po prostu nie zdążyły się przed zimą porządnie zakorzenić i ta ciepła zima ich nie pobudziła do wzrostu. No i na koniec ta wyjątkowo ciepła zima pożegnała nas arktycznym mrozem bez śniegu i to był przysłowiowy gwóźdź do .....
Rośliny już dawno zapomniały o zimie, a tu taka niespodzianka !
Jedynie tam gdzie było dużo śniegu jest w porządku - czyli miejscami w górach.
Generalnie nasz przejściowy klimat staje się nieobliczalny - rok temu - 12 C w maju, a teraz ta dziwaczna zima i lato na początku maja.
pozdrawiam
acha w ogrodzie na szczęście coś przeżyło i już jest całkiem fajnie
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies