Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Betka 22:24, 30 cze 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Jestem pod ogromnym wrażeniem Pięknie macie !!! Lecę jeszcze raz popatrzeć na foto
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
tomgroch 22:34, 30 cze 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Zielona napisał(a)
Hmm... czyli jak przechowujecie liście do wiosny? Wybacz dociekliwość, ale mam ogród podzielony na dwie części i jedną z nich /około 1200m/ chcę prowadzić w sposób mniej wymagający... Na razie puste rabaty ściółkuję trawą, by wiosną przerzucić to glebogryzarką.

Liści używamy do okrywania roślin w szkółce i brzegów zagonów. Są więc po zimie już trochę rozłożone. Wiosną odkrywamy i od razu jadą do ściółkowania. Przyznam się, że otrzymujemy liście z gminy - jakieś 7-10 przyczep Są to głównie liście lip i klonów. Dębowe i bukowe się nie nadają
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Zielona 22:37, 30 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Tak myślałam, że są wstępnie pryzmowane... Spróbuję z moimi brzozowymi. One szybko schną, więc może będą się nadawały...

Dziękuję, Tomku, za wyczerpujące odpowiedzi.
tomgroch 22:42, 30 cze 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Brzozowe są super, ale jest ich tak mało ...
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Zielona 22:50, 30 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
A u mnie nadmiar Sąsiedzi mają kilkanaście ogromnych brzóz /tych pospolitych/ i jesień obfituje w ich liście na trawniku. Zbieramy je kosiarką Zacznę je chyba zbierać w oddzielnym miejscu. Dotychczas lądowały w pryzmie kompostowej.
mira 22:56, 01 lip 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zdjęcia i ogród ...co tu napisać ? nie wiem po prostu cudny! i gdzie tam mają rosnąć chwasty jak ściółkujecie i jest gęsto chyba tylko chodzi o kosmetykę.
Piękna zieleń u mnie już susza i deszczu dawno nie było i nie ma w planie.

Więc zbieram liście na kupę a wiosną rozłożę, ale mam mało i z brzóz. Stale mam wątpliwość czy liście nie są chore jesienią więc z pewną dozą nieufności do tej pory podchodziłam.

do zobaczenia jesienią
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
tomgroch 23:09, 01 lip 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Miro no ta tak zwana kosmetyka jest najważniejsza, bo jakoś lepiej rabaty wyglądają. Po deszczu się bardzo fajnie odchwaszcza i wypucowanie 25 arów ogrodu traw zajęło nam około 22 godzin (w 2-3 osoby w dwa dni, tzn 3-5 godzin dziennie). Teraz już chwastów będzie mniej, bo byliny się rozkręciły . Liści z róż bym nie używał, ale z drzew są w porządku (poza owocowymi).
pozdrawiam
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
mira 22:56, 03 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tomek bardzo dziękuję /dopiero teraz/ za poświęcony czas bo chyba go nadużyłam. Zakupy jak się dowiedziałam robiłam 2 godziny - hmm no ale takie wybieranie to dla mnie była chwila a na dodatek nie kupiłam dużo.
A najgorsze jest to że nie zrobiłam zdjęć i nie miałam czasu na spokojne zobaczenie Waszych ogrodów zwłaszcza Kasi bukszpanowego bo trawkowy choć troszkę widziałam.
Wasze miejsce na ziemi jest cudowne.

My objechaliśmy szczęśliwie i na szczęście burza nie utrafiła w żadnego rowerzystę - a waliło i błyskało.

Moje zakupy częściowo wsadzone i rosną a część nabiera mocy urzędowej.

Raz jeszcze dziękuję za spotkanie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Jadwiszka 22:08, 04 sie 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Ja też pozdrawiam pozakupowo
tomgroch 22:55, 04 sie 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Czyżby z Krakowa ?
Dziękujemy
Wiem, że mamy tu zaległości, ale czasu ciągle brak. Ogród uwieczniam jednak aparatem, a w planach mamy filmik
tomek

a to my w ogrodzie traw Fotografie wykonał Tomek Dymny (z Arboretum w Wojsławicach)
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies