Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małgolinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małgolinki

Malgolinka 14:39, 21 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
Witam wszystkich serdecznie

I zapraszam na moje bagna, które będą kiedyś ogrodem... W tej chwili nie mam za bardzo jeszcze czym się pochwalić ponieważ cały czas kończymy dom a ogród dopiero powstanie. W tamtym roku ograrnęliśmy teren wkoło domu i założyliśmy trawnik - to były 3 tygodnie morderczej pracy... ale my lubimy się zmęczyć
Nasz dom powstał na bardzo trudnym terenie - wszędzie torf, woda, woda, woda.... ale ja uwielbiam to miejsce to moja dzicz z dala od miasta Zdaję sobie sprawę, że nie tylko budowa domu była w takich warunkach ciężka ale i założenie ogrodu na takich bagnach nie będzie łatwe ... ale odkąd tutaj trafiłam wszystko wydaje mi się takie proste
Na początek pokażę Wam kawałek tego mojego trawnika - mam mało zdjęć z tego okresu i tylko takie znalazłam żeby pokazać co nieco




Trawnik ma bardzo dużą powierchnię - założyliśmy go wkoło całego domu. To nie tak, że kochamy trawniki i tylko o tym zawsze marzyliśmy Od czegoś trzeba było zacząć. Założenie było takie - ujarzmić teren wkoło żeby dzieciaki miały gdzie biegać a potem stopniowo będę wydzierać ten trawnik pod mój powstający ogród Cieszę się jak dziecko, że już mogę działać w tym kierunku - działkę mamy od 5 lat ale do tej pory nie mogłam sobie poszaleć.

Jak będziecie chcieli to pokażę Wam jak to wyglądało od początku Znalazłam jeszcze parę zdjęć z tych naszych ogródkowych działań A w tym roku muszę uzupełnić dokumentację fotograficzną
____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
bogumila 14:41, 21 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Witamy i czekamy na zdjęcia....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hanka_andrus 14:55, 21 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pokazuj,pokazuj najpierw od początku domu....
No i zapomniałabym powitac nowa forumowiczkę!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 14:57, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Małgolinko witaj sąsiadko zdradź więcej szczegółów gdzie ta Twoja dzicz.
Z trawnikiem miałam tak samo - jak go zakładałam to był to szczyt marzeń a teraz marzenia mi się zmieniły
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Malgolinka 15:27, 21 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
Dziękuję wszystkim za miłe powitanie

Zdjęcia będą jak najbardziej Jutro rano się za to zabiorę, bo zaraz muszę pędzić po dzieciaki

monitko a ja wręcz przeciwnie - trawnik nie jest moim szczytem marzeń - mi się zawsze marzył taki prawdziwy ogród - zaczarowany z "pokojami" no ale od czegoś trzeba zacząć


____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
jotka 15:34, 21 mar 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Małgosiu, miło mi zawitać na Twoje włości i będę tu zagladać od czasu do czasu.
Ja posiadaczka gliniastego areału zazdroszczę łatwego w uprawie torfu Każdy z naszych gruntów ma swoje wady i zalety i o tym wie najlepiej kazda z nas.

Twoja gleba idealna dla rododendronów, azali, wrzosowatych no i borówki amerykańskiej. Posadź jak najszybciej kilka krzaczków tych wspaniałych owoców - radości będzie bardzo szybko z własnych owoców. Wybierz różne odmiany biorąc pod uwagę okres owocowania, aby cieszyć sie zrywanymi owocami jak najdłużej. Napisałaś u mnie w wątku, że za gęsto wsadziłaś jagodę kamczacką. Przesadź ją zachowując większe odstepy. Rosliny będą lepiej rosnąć a i zbiór będzie łatwiejszy, co nie jest bez znaczenia.
pozdrawiam i licze kiedyś na spotkanie w realu
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 15:34, 21 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Małgolinko, pokazuj koniecznie etapy prac, ponieważ to wspaniała podpowiedź dla innych, którzy mają jak to Bogda mawia - "ugór"

Wszystko się przyda, bo my lubimy oglądać prace ogrodnicze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aguniada 21:48, 21 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Gosiulek, witaj!
Dopinguję bardzo Twoim ogrodowym poczynaniom... jestem przekonana, że ten sezon przyniesie ze sobą mnóstwo pozytywów
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Joanka 22:00, 21 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Małgolinko, fajnie że założyłaś wątek.
Czekamy na zdjęcia
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
majkel0326 22:53, 21 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Małgosiu i pokazuj kolejne zdjęcia.Pozdrawiam serdecznie
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies