Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

Gardenarium 10:41, 07 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogusław napisał:


"jest to moja perełka w chwili obecnej jest malutki wiosną zaczerwieni się jak konika biała tylko na czerwono. ofiarodawca będzie mi go prowadził jak zakwitnie to go pokażę, wiem że jest bardzo trudny ale mam dobrego nauczyciela. Mam jeszcze kilka niespodzianek ale nie chciałbym namieszać. Jak porównuję Twój ogród to u mnie jest na razie pustynia ale ja sam się uczę i jak zakładałem ogród to nie przypuszczałem że dostanę takiego "kopa" Mieszkam na skraju lasu w i stąd zainteresowanie sosnami potem to już poszło samo. Świerk jest piękny większe widziałem na fotografiach, nie obiecuję być może jak uda mi się zrobić odszczepki to się z Tobą podzielę, serdecznie pozdrawiam Bogusław"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 18:16, 09 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
no fajnie mam paroletnią sosne czarna co stanęła więc ja uformuję
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Gardenarium 01:55, 15 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Boguś obiecał przesyłać materiały więc mam nadzieję na dalsze relacje z ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 19 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogusław napisał:

Jest to sosna 10 letnia którą próbuję uformować, bardzo ładnie widać jak tworzą się tarasy. Należy jeszcze tylko naciągnąć do dołu na prosto, powycinać większość gałęzi wybierając najładniejsze, poczekać na nowe przyrosty podciąć je i czekać do następnej wiosny. Zdjęcie jest zrobione jesienią, widać tutaj pierwsze efekty.
Piękna będzie za 3 lata, jesienią pokażę foto


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 12:29, 28 sty 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
porada : z przesadzaniem sosen proszę bardzo uważać, można to wykonać w miarę bezpiecznie pod koniec lutego do połowy marca, uważać na korzenie aby ich nie uszkodzić, jeśli planujemy zabawę z sosnami najlepsze wyniki uzyskamy, jeśli młode drzewko posadzimy od razu w donicy i wtedy po problemie, im starsze drzewko tym trudniej się przyjmuje a potrafi chorować kilka lat.z reguły co dziesiąta sosna się przyjmuje. Choć doświadczenie czyni cuda a wtedy jest odwrotnie. pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:33, 28 sty 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Picea Abies Rydel, jest to świerk specjalnie szczepiony na świerku pospolitym po latach jest bardzo podobny do Koniki białej ma dłuższe odrosty, jest piękny szkoda tylko że rośnie bardzo wolno, jak pokażą się nowe odrosty pokażę fotkę.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
anna_lastowska 13:32, 28 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Mam pytanie - przyrosty należy wyłamywać w całości czy w 2/3?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 19:09, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
27 stycznia 2011 o 19:59 Bogusław napisał:

Widziałem kilkuletnie sosny, które były podcinane sekatorami do połowy przyrostów wszystkich jak leci. Efekt fajny na zagęszczenie, na żywopłot, jeżeli oczywiście zabieg będzie powtarzany co roku wiosną. Ale nie oto chodzi, tutaj widać naturalny kształt drzewka, odrywanie, strącanie wszystkich bocznych poza środkowym przyrostem ma na celu wydłużenie pędów, w miejscu gdzie zostały usunięte zaczną się tworzyć (odrastać) nowe pędy ale już mniejsze i będą się tworzyć t.z przyszłe tarasy tarasy. Gdybyśmy co jest możliwe, wyłamali wszystkie pędy to zrobiłby się z tego mały bonzay, ale to jest naprawdę proszę mi wierzyć bardzo bardzo trudne zadanie i aby się tym zajmować potrzeba kilku jeśli nie kilkunastu lat doświadczenia, ja coś o tym wiem i proszę mi wierzyć to naprawdę bardzo trudne zadanie. Dlatego próbuję pokazać za pomocą większego drzewka na razie iglastego (liściaste są również wspaniałe i mam nadzieję że kiedyś pokażę) bo trzeba zrozumieć i zaobserwować co się dzieje z rośliną jak ingerujemy w jej naturalny cykl. W przyrodzie takie rzeczy się zdarzają ale tworzy je sama matka natura a mianowicie: śnieg zawali, przyciśnie, sarna poobgryza nowe pędy zające, dziki na skraju lasu powygina wiatr czasem człowiek dla zabawy nadłamie i to próbujemy naśladować cdn. pozdrawiam serdecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 16:21, 03 lut 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
To zależy co chcemy uzyskać: jeżeli planujemy wydłużenie gałązek to wyłamujemy ( W RĘKAWICZKACH bo nie domyjemy rąk ) pędy do końca, jeśli natomiast w wyniku doświadczenia okaże się że taka forma nam odpowiada to wyłamujemy w różnych lecz równych odległościach. Dlaczego proponuję rozpocząć od młodych drzewek, a to dla tego że z małego drzewka można zawsze zmienić formę, obserwując drzewko, w miejscach wyłamanych zagęszczają się igiełki a wtedy widać które należy w ogóle wyciąć usunąć, wyłamywanie powoduje że hormony wzrostu zostają zakłócone i drzewko karłowacieje. przepraszam za swój styl ale on wynika ze stale przerywanego pisania taka praca serdecznie pozdrawiam odezwę się
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 22:06, 03 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka sosenka kwalifikuje się do wyłamywania?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies