Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ukochane miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ukochane miejsce na ziemi

Milka 13:25, 28 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O rany, ale przetworów, podziwiam cię!
Swietnie udały się hortensje patykowe, pamietaj aby wiosną nisko ciąć, będą mocniejsze.
Te nowe, też fajne, mam takie obie i co rok kwitna i bardzo dobrze rosna, tak zgrabnie.
Co do berberysów, miałam moment, że całkowicie zgubiły liście, potem znowu dostały, potem mączniak, jak co rok, a w tej chwili całe w liściach i zdrowiutkie, myślę że to z powodu suszy.
Nie martw się, odbiją nowymi.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:26, 28 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)



Ola rzeczywiście paskudna pogoda. Zimno jak diabli.
Mokro strasznie. Jakieś grzyby mi wyrosły w sadzie.
Podobne do pieczarek.

Od środy ma być cieplej to super wiadomości pogodowe.



Ja tez mam, całe łany, mysle, że one jadalne. Chyba zrobię test
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:28, 28 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)
W obi kupiłam 3 takie trawy.

Czy to carex Blue???
Jeżówki pełne mam 2 rodzaje, od zeszłego roku, super kwitną w tym, więc kupiłam kilka nowych, ciekawe jak te się spiszą. Jedna pełna się posiała, nie wiem czy powtórzy cechy matki, to za rok się okażę.Buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beta 14:00, 28 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Agatko apetecznie wyglądają te ogóreczki...a te w czerwonej zalewie to co to?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agata19762 17:50, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Donia72 napisał(a)
Ja już trochę włożyłam ogórków z Twoich przepisów Agatko



Dorotko to fajnie
U mnie idą jak ciepłe bułeczki. Mój dom jest otwarty na gości ciągle ktoś zaglądnie to bardzo miłe.
Zawsze robię dużo przetworów zarówno na słodko, słono czy kwaśno.

Pozdrówka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:01, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Sabina76 napisał(a)
Witaj Napisz mi proszę jak wyhodowałaś sama takie hortki
O berberysy się nie martw. Moje w ubiegłym roku myślałam że uschły na cacy. Stały w doniczce podczas upałów, a nas nie było przez 3 dni, więc zero podlewania czy cienia. Myślałam, że padły. Teraz rosną już w ogrodzie, ale jak u mnie trochę upałów to już schną listki na popiół. Wtedy podlewam A zawsze myślałam, że to są takie żelazne rośliny.
Z jeżówkami tymi w odmianach też mam problem. Nie umiem się ich dochować. Kupiłam w zeszłym tygodniu Albę i Magnus. Może te dadzą radę.



Sabinka z hortensjami próbowałam na różne sposoby i porażka. w ubiegłym roku miałam bardzo dużo patyczków i nic.

Irenka z Miłkowa pisała u siebie, że zawsze po cięciu wtyka prosto do ogrodu i zawsze się przyjmują.
Pomyślałam to i ja spróbuję.
Szczerze nawet ukorzeniacza nie stosowałam.
Powtykałam przy warzywach tylko dlatego, że często tam podlewam. Warzywnik jest w pełnym słońcu...zero cienia i dały radę.
Kilka wsadziłam do ziemi na rabacie obok rośliny matecznej. Mam różne odmiany więc nie chciałam sobie pomylić.

Bardzo polecam ten sposób.
Trzeba czekać do lutego i do roboty


Powodzenia



____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:03, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Sabina76 napisał(a)
Aha, niezłe zapasy już na zimę masz




nooo
Do zimy jeszcze daleko a słoiki znikają.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:07, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
BEATA_S napisał(a)
Agatko moje białe pelargonie również tak wyglądają. Chyba się już więcej nie skusze na nie, ładnie wyglądają , ale za dużo zachodu

Aaa.. zapasy imponujące


witaj
W pelargoniach jestem zakochana szczególnie w białych.
Nie zniechęcaj się uważam je za żelazne rośliny sezonowe. Tylko te deszcze dały się im we znaki.
Moje oczyszczone dostały magiczną siłę burza kwiatów i czekam na szaleństwo
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:29, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Milka napisał(a)
O rany, ale przetworów, podziwiam cię!
Swietnie udały się hortensje patykowe, pamietaj aby wiosną nisko ciąć, będą mocniejsze.
Te nowe, też fajne, mam takie obie i co rok kwitna i bardzo dobrze rosna, tak zgrabnie.
Co do berberysów, miałam moment, że całkowicie zgubiły liście, potem znowu dostały, potem mączniak, jak co rok, a w tej chwili całe w liściach i zdrowiutkie, myślę że to z powodu suszy.
Nie martw się, odbiją nowymi.




Irenko dziękuję !!!
Jakiś ciężki dzień...tydzień mam.
Dobre słowo w cenie

Człowiek całe życie się uczy. Ogromnie się cieszę, że jestem tu na forum gdzie bezinteresownie ludzie wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami, doświadczeniem.
SUPER SPRAWA!!!

Widziałam Twoje berberysy...piękne rzeczywiście.

Oszalałam na punkcie hortensji i traw.
Uwielbiam je !!! Ponieważ już od teraz do wiosny zdobią nasze ogrody czyż nie ???

Nawet zimą oszronione, oblodzone, czy ośnieżone wyglądają magicznie.

Hortensje będę nadal w kolejnym roku ukorzeniać
Satysfakcja i radość jest ogromna.

Ktoś powie szkoda zachodu lepiej kupić.
Zależy...jeśli trzeba liczyć się z kasą to każda złotówka jest ważna.

W moim rejonie rośliny są droższe bo nie ma wyboru i konkurencji. Takie jeżówki odmianowe 18 zł a w Rzeszowie 11zł. Chcąc kilka to już jest spora różnica.
O trawach nie wspomnę małe źdźbło 15 ...20 zł.
Ostatnio podsłuchałam niechcący jak kobieta która u nas handluje mówi do gościa co różami handlował bo przywiózł berberysy piękne sadzonki z kolorowymi listkami...dwubarwne i sprzedawał je po 10 zeta a ona takie same i wielkość taka po 18zł.
Nawet 3 u niej kupiłam bo mi się spodobały.

Ona do niego co pan tak tanio ??? Ja se krzyknę 18 i tak mi zapłacą bo nie mają wyboru.

Normalnie w świecie wkurzyła mnie baba !!!


Takie uroki życia w rejonie gdzie nie ma wyboru.


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:32, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Milka napisał(a)

Ja tez mam, całe łany, mysle, że one jadalne. Chyba zrobię test



Irenko też mnie nosiło ale doszłam do wniosku, że pieczarki nie takie drogie lepiej kupię w sklepie czy na targu.

Widziałam już to testowanie
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies