Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

majkel0326 19:14, 29 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Marta! Też jestem z okolic Poznania,trochę z drugiej strony Masz ładną działkę,widać,że już dużo pracy w nią włożyłaś.Będę do Ciebie zaglądać i podpatrywać jak postępy w urządzaniu
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 20:43, 29 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te wydłużone bukszpany posadziłabym po trzy w jedno miejsce i zrobiła z tego kulę jedną, ale konkretną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 11:04, 30 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witam sąsiadkę. Super, że tu trafiłaś, bo możesz poukładać rośliny najpierw na papierze, a potem w rzeczywistości. Mój ogród ma 10 lat i już jest trudniej pozbyć się starych, brzydkich egzemplarzy (potrzeba dużo siły ). Ja też tak robię jak Danusia i kupuję po 3 sztuki bukszpanu i sadzę razem. Masz wtedy szybszy efekt uzyskania topiaru.
Będę zaglądać. Pozdrawiam i życzę lepszej pogody.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
aguniada 15:29, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Witaj Marto, z przyjemnością zwiedziłam Twój ogród i ciekawa jestem niezmiernie jakie zmiany w nim zajdą pod wpływem i za inspiracją Ogrodowiska
Dużo pracy już włożyłaś w swój zakątek i już prezentuje się uroczo... Przesadzaj ile wlezie, teraz na to najlepszy czas...
Pozdrawiam i będę podglądać Twoje poczynania
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
agata_chrosc... 20:22, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj,
widzę, że też zaczynasz, ale masz dużo większe pole do popisu ode mnie. Wyjątkowo ładne te tuje na rabacie księzycowej. Jak nie przepadam za nimi to tutaj wyglądają fajnie. A żwirku bym się nie bała. Nawet jasnego. W jednym z ogrodów Danusi tez jest taka kombinacja. Zobacz na tych linkach: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=63#reply
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=65
To zależy co będzie w środku. W takim miejscu przed wejściem poszłabym raczej właśnie w żwirek, bo kora wygląda tak trochę "niepoważnie". Skoro znalazłaś się na Ogrodowisku to pewnie podoba Ci się ten styl - bukszpany, trawy, żurawki - takie stylowe zestawy, które zawsze dobrze wyglądają. A jeśli chcesz posadzić coś, co mogłoby dochodzić do kostki mimo tego betonu pod spodem, to musi to byc coś przewieszającego się. Np. trawy typu carex, hakonechloa macra, które dadzą jednocześnie ładne wypełnienie rabaty i tło dla iglaków. Tylko kolor traw powinien kontrastować z iglakami. No to się namądrzyłam! Powodzenia.
____________________
ogród w Holandi
martika 22:51, 03 kwi 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dziekuję...pole do popisu jest ...tylko jak too wszystko ogarnąć.
Piszę w swoim watku o rabacie i przedogródku, ale te dwie rzeczy rozłozyłam na dwa watki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam zakładając nowe wątki( Rbata księzycowaprzed wejsciem i Przedogródek Marty)...to takie techniczne pytanie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
andziulka 20:03, 06 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
agata_chrosc... 23:21, 06 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ja tam wole mieć wszystko w jednym miejscu, a i chyba innym tez łatwiej pisac pod jeden adres. Ale zdania mogą byc jak zwykle podzielone.
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 19:06, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja też bym połączyła, wyślij linki do Ronina żeby połączył w jeden Będzie dużo łatwiej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 19:09, 09 kwi 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Tak zrobię.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies