Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

Donia72 08:43, 23 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Marto, piekne kompozycje ludzie majaU nas w Polsce dopiero ta moda nadchodzi. Obecnie jestem w Niemczech (ale nie na urlopie), i tu tez przed kazdym domem stoja laweczki i pelno jest dekoracji. Ja jestem po prostu zauroczona ich wystrojem Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
martika 19:42, 23 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Donia,
Pięknie faktycznie i co mnie miło zaskoczyło to to, że naprawde każdy dom ma jakąś roślinność tu posadzoną i to wszystko fajnie widać, bo przedogródki przed domkami kanadyjskimi w 90% nie są ogrodzone, więc mozna sie pozachwycać i donice wszędzie
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Toszka 20:51, 23 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bo ulicami zazwyczaj zarządzają komitety społeczne i za przedogródek odbiegający od ustalonych norm płaci się zazwyczaj dzienną karę... niemałą

Pamiętam historię pewnych ogrodników, eko ogrodników, którzy w przedogródku urządzili warzywniak połączony z dzikimi/polnymi kwiatami (skądinąd bardzo pięknie to wyglądało) komitet nałożył im 300dolarów kary dziennie!
Podobną historię znam z Holandii
Nie wszystko złoto co się świeci
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
martika 04:41, 26 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Nie wiem Toszka jak to działa, być może tak jest. Ja tylko opisuję co widzę


Te donice z samego centrum miasta.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Toszka 16:28, 26 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Martika, i dziękuje ci za te przepiękne zdjęcia... napisałam o swoistym "przymusie" przedogródków, bo często sobie nie zdajemy sprawy jak na prawdę, od podszewki wyglądają pewne rzeczy na świecie.
Podobnie sprawa ma się z płotami od frontu... nas to zachwyca (brak płotów), a "oni" nam zazdroszczą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
martika 21:10, 26 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Tak czy inaczej inspirujmy się jak możemy. Faktem jest, że większość wejść do sklepów, centrów , kawiarni, restauracji jest ozdobiona kompozycjami i mnówstwo klombów wszędzie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 21:46, 26 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Już w sierpniu będę u siebi i wkońcu jakies prace ogrodowe. Nie moge się zdecydować jakie drzewo wybrać. Ma być w miejscu w rogu między ogrodzonym śmietnikem a podjazdem z kostki. Chcę aby dzrewo było wyprowadzone na wysok. ok 180cm, aby miało górą koronę dośc rozlożystą, bo chciałabym aby dawało latem troche cienia na podjazd. Stanowisko słoneczne. Typy sa takie: Grujecznik japoński, Ambrowiec amerykański, ewentualnie tulipanowiec.Dodam tylko, że w niedalekim sąsiedztwie wzdłuż ogrodzenia od str.ogrodu rosną Umbry.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Toszka 22:13, 26 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
1,80 to za nisko - 2,20... nie zapominaj, że gałęzie i liście w dół potrafia zwisać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
martika 22:19, 26 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Chyba tak, masz rację Toszka. Ale które dzrewo, jestem najbliżej grujecznika.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Toszka 22:44, 26 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tu ci nie pomogę, bo mam paskudny zwyczaj, że jak o czymś nie wiem z praktyki to się nie wypowiadam...
jednak na zdrowy rozum - tulipanowiec rośnie wielki i jak zaczniesz go ciąć/formować na określoną wysokość to pozbędziesz się okazji podziwiania kwiatów.
- ambrowiec - też wymaga kontroli, aczkolwiek ja bym się ku niemu skłaniała...
-grujecznik - ażurowy...da cień?

A Umbra nie będzie kompatybilna z pozostałymi?
Może klon globosum... sam z siebie trzyma formę...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies