Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 21:32, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki, wiec zurawki na pewno bedą, kule też, muszę dokupic , widziałam dzisiaj w centrum ogrodniczym w naszej wsi, jedną kule z cisa za 100 zł, kula wielkoscia podobna do tych na zdjjeciu, no chyb akupie, no i bukszpany oczywiscie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:03, 17 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wklejam zdjęcie planu przyszlego ogrodu. Sa tu wyznaczone wstepnie linie trawnika, i zywopłot, juz mniej wiecej okreslony.
Najpierw chcialabym zrobic rabate nr 1, o ktorej piszemy ostatnio, potem na jesień, posadzę żywpłot dookoła działki i problem z rabatą nr2, gdyż konczy sie tam kostka podjazdu i po prawej jest drewutnia, ktorą mam zamiar ładnie obsadzić i stad ma tez byc jakas sciezka do domku gospodarczego, a reszcztę chcę obsadzić( jest to miejsce raczej zacienione, tylko rano słonce). Cotam posadzic, chciałam trochę odgrodzić tą część od tej z rabatą nr 1.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:40, 18 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Disiaj zakupiłam 3 kulki bukszpanowe do swojej rabaty cisowobukszpanowej. Mam na oku jescze stożek z cisa, kule duże z bukszpanu i kulę z cisa na pniu, ale tez podobnej wysokości jak te. Własciwie to zastanawiam sie jak to poukładac i co jescze dokupic.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
baraga1904 13:56, 18 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...witaj Marto...oficjalnie witam się z Tobą, choc nie raz u Ciebie byłam...gorąco kobicuję...super zakupy..trzymam kciuki za piękna rabatę i ogród...tarasik juz jest ogrodowiskowy...
martika 14:00, 18 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
coś takiego narysowałam

Srodek wypełniony zurawkami w kolorze jakiegos różu i jasnej zieleni
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
baraga1904 14:08, 18 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
martika napisał(a)
coś takiego narysowałam

Srodek wypełniony zurawkami w kolorze jakiegos różu i jasnej zieleni



...a może daj tylko jeden rodzaj zurawki - dla koloru coś z różu,...zreszta , wyznacz rabatę poustawiaj wszystko tak jak zaplanowałaś i samo ci przyjdzie do głowy czego jeszcze brakuje albo jak poprzestawiac inaczej żeby było fajnie, tak jak Ci sie podoba...tak robią dziewczyny...może pomyslisz o jakims fragmencie żwirku na tej rabacie, ładnie wygląda bukszpan i żurawka na jasnym tle i rozswieliłby rabatę...ale to takie tam ...moje fanaberie...
martika 14:23, 18 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki, rabata chciałam, aby była prostokatna, a ztym zwirkiem to chyba dobry pomysł, musze sie zastanowic i pomysle jak z tą żurawką.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Borbetka 17:59, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ale nakupiłaś! Super!
Rysunek mi się podoba i w sumie to możesz całą tą rabatę w żwirze zrobić, ale chyba dużo musisz nasypać, żeby potem nie pielić do obłędu. Ja bym chyba dała jeden gatunek żurawki, bez runianki, a po prawej przy chodniku mały żywopłocik z bukszpanu.
____________________
borówcowy wizytowka
martika 18:16, 18 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Ale tylko po prawej ten żywopłocik? Pod scianą z oknem juz nie?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Borbetka 21:08, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pod ścianą bym już nie dawała, bo wypełnią tę rabatę żurawki. To wszystko zależy czy byś chciała trochę koloru czy nie na tej rabacie. Mnie podoba się też taka rabata ze stożkami i kulkami tylko np. w runiance. Ona tworzy taki piękny dywan, ale wtedy nie masz nic kolorowego tylko jasnozielone przyrosty są atrakcją wiosną i trochę latem przy drugim przyroście. Jeśli taka wersja też by Ci się spodobała to nie dawałabym już tego żywopłocika przy chodniku, bo runianka ładnie tę prostą linie złagodzi. A poza tym ona też ładnie kwitnie. Nie pamiętam jaka to strona świata, na pewno dla runianki nie polecałabym Ci południowej, ona woli trochę półcień.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies