Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Luckaa 10:19, 15 mar 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Problem w tym że one nigdy nie były przykryte folią, biały nalot zrobił się też na dopiero co wysianych siewkach, kilkudniowych
____________________
Lucyna
miskka 10:25, 15 mar 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Pewnie podłoże jest winne... Opisz w jakim dokładnie miejscu trzymasz rozsadę
____________________
rozark 21:50, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zdjęcie wstaw
____________________
pozdrowionka
Basia72 09:30, 17 mar 2015

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 4
Witam pierwszy raz zasadziłam Tunbergie kolor żółty 15 luty nie wiem kiedy zakładac patyczki ? pomarańczową nie dawno wiec dopiero wychodzi .Posadziłam takze werbene ,smagliczke,lobelia ,czybatka i petunie .Petunia coś marnie wyszła pisało aby odkryć jak wyjdą siewki ale nie zbyt rosła i znów zakryłam woreczkiem ciekawe czy coś bedzie z tego .


miskka 09:42, 22 mar 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
A mi coś nie poszło z ryżem ozdobnym. Oczywiście pięknie wzeszło, ale teraz siewki wypadają. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym jak postępować z siewkami - czy mocno wilgotno je prowadzić. Pytałam już na forum, ale nie miałam odpowiedzi - czy ktoś ma doświadczenie z tą roślinką?
____________________
Gardenarium 10:30, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie chodzi o tę roślinkę, ale ogółem o sposób postępowania z siewkami. Nie mogą być w wiecznej wilgoci, trzeba wietrzyć, drenaż (dziurki) w dnie muszą być. Pewnie miały za mokro.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/370-wysiew-nasion-kwiatow-i-warzyw-oraz-pielegnacja-siewek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 19:44, 22 mar 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak mogły mieć zbyt dużo wilgoci... Drenaż raczej ok, ale mimo to chyba za dużo im lałam wody. W tamtym roku też mi nie wyszły, ale tylko te jedyne siewki - inne ok- ładnie wyrosły, bez problemów.
Dziękuję za odpowiedź i radę!
____________________
Luckaa 19:30, 26 mar 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Jestem w szoku, wysiewałam wiele nasion, miałam wiele donic, ostatnio pomyślałam że moja biała petunia zamiast się rozrastać marnieje, latały ajkies msuzki, więc pomslałam że podjadają moze, popsikałam muchozolem, dziś patrze a tam ani jednego listka, pusta doniczka, znalazłam jedną maleńką pliszke. Co to do licha moze być, spotkał sie ktoś z czymś takim, boje się, bo sadzonek mam sporo.
____________________
Lucyna
KasiaG 10:01, 23 kwi 2015

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Nie wiem czy to dobry wątek na moje pytanie ale spróbuję..
Potrzebuję zamówić nasiona z wysyłką za granicę. Czy ktoś zna sklep internetowy w którym mogłabym zamówić bez problemó, szybką rerealizacją i możliwością płatności kartą kredytową??
Gardenarium 19:37, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie polecamy w sumie tutaj sklepów, szukaj a znajdziesz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies