Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

alinak 18:07, 15 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja też ma lawendę z własnego siewu.choć nie zawsze się wszystko udaje to jednak to fajna zabawa.ja co roku sieje rącznika kasztanowca w zimie a aksamitki do gruntu ,ale np .ostnice i trytomę też sama wysiewałam. z ta ostatnia męczyłam się dwa lata w doniczce w międzyczasie w czasie wichury wylądowała na bruku ale i tak przetrwała. z kolei naparstnice wysiałam torebkę i wzeszło 8 szt. z tego jednak w drugim roku było ich milion

moje siewki











____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Joku 19:21, 15 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Alinko, jak posiałaś ostnicę? Prosto do gruntu czy do doniczek? Kiedy się sieje? Bardzo mi się ta trawa podoba.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Niage 20:18, 15 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
U mnie ostnica sama się rozsiewa po ogródku Zawsze coś zostawiam i są kolejne kępki do wsadzenia w odpowiednie miejsce Szkoda mi ścinać tych falujących kłosów i delikatnych liści. Przez zimę są bardzo dekoracyjne. Ścinam dopiero wiosną, o ile nie wymarzną.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Matka 20:26, 15 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Rącznika kupiłam, ale chyba nie posieję-podobno przy dzieciach nie zalecane jest, a te moje wszędobyłki wszystko chcą sprawdzić, nawet nie wiem kiedy!
____________________
U Matki
Niage 20:35, 15 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Bogda, nie polecam rącznika, jest bardzo silnie trujący! Dzieci mogą przyciągać ich owocki, bo fajnie wyglądają. Jest wiele roślin trujących, a kiedy są małe dzieci w ogrodzie trzeba szczególnie dobierać rośliny. Moje dzieci są już dorosłe, ale z uwagi na odwiedzające mnie małe wnuki też jestem ostrożna.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Joku 20:57, 15 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Genia, witam. Dziękuję za podpowiedź. Może też coś się u mnie posieje, bo miałam w ubiegłym roku. Zastanawiałam się czy przetrwają zimę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
alinak 22:02, 17 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja pierwsze nasiona kupiłam w ogrodniczym i siałam o tej porze a pożną wiosną do gruntu. jeżeli chodzi o dzieci to chyba wiecie że duża większość roślin w naszych ogrodach jest trująca. dotyczy to np.wilczomleczy. ich sok jest silnie żrący i osobiście poparzyłam sobie oko podczas nieuważnego wyrywania zbędnego pędu.kosztowało mnie to tydzień leczenia. owoce ostrokrzewu też są bardzo trujące.moi znajomi mający dzieci po prostu obrywają niektóre owoce i najzwyczajniej pilnują pociech.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hanka_andrus 23:13, 18 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co za pracowita dziewczyna!Dom,dzieci i jeszcze ogród!Energia niespożyta!Skąd ja to znam?
Gratuluję wysiewów.

Ja swoje zacznę od lutego.Wtedy jest dzień dłuższy i rośliny będą mniej wybiegnięte.Dużo nie sieję.Bo nawet jeszcze nasion w ogrodniczym nie było jak byłam w sklepie. Muszę wybrać się do centrum Ogrodniczego.
Wysiewam na rozsadę:
Pomidory-mam swoje wypróbowane odmiany,
Sieję doniczkę sałatek w domu-jak już mrozy odpuszczą na początku marca-będę miała do szklarenki gotową rozsadę.
Dalie- w tym roku wysieję -karłowe,a wysokie leżakują w piwnicy do kwietnia.
Astry i Cynie- w marcu wysiewam w szklarni
Aksamitki-od razu do gruntu
Nasiona na kiełki-aktualnie zajadam się kiełkami rzodkiewki+chleb razowy na zakwasie+masełko! Pycha!

I tym miłym akcentem kończę,i wpraszam się na następną wizytę!Do zobaczenia u mnie-,,Ogródek Hanusi po zimie"-Zapraszam



____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 10:55, 19 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
hanka_andrus napisał(a)
Co za pracowita dziewczyna!Dom,dzieci i jeszcze ogród!Energia niespożyta!Skąd ja to znam?
Gratuluję wysiewów.

Ja swoje zacznę od lutego.Wtedy jest dzień dłuższy i rośliny będą mniej wybiegnięte.Dużo nie sieję.Bo nawet jeszcze nasion w ogrodniczym nie było jak byłam w sklepie. Muszę wybrać się do centrum Ogrodniczego.
Wysiewam na rozsadę:
Pomidory-mam swoje wypróbowane odmiany,
Sieję doniczkę sałatek w domu-jak już mrozy odpuszczą na początku marca-będę miała do szklarenki gotową rozsadę.
Dalie- w tym roku wysieję -karłowe,a wysokie leżakują w piwnicy do kwietnia.
Astry i Cynie- w marcu wysiewam w szklarni
Aksamitki-od razu do gruntu
Nasiona na kiełki-aktualnie zajadam się kiełkami rzodkiewki+chleb razowy na zakwasie+masełko! Pycha!

I tym miłym akcentem kończę,i wpraszam się na następną wizytę!Do zobaczenia u mnie-,,Ogródek Hanusi po zimie"-Zapraszam



Haniu można linkować, jest taki znaczek trzeci z kolei nad linijką Ogródek Hani

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:13, 22 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Wczoraj, jka nie mogłam spać kupiłam kolejne nasionka kwiatków-oczywiście w e właściwych kolorach
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies