Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

deszczowymaj 11:45, 29 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A oto moje mizerne wysiewy
Daktyl z pestki



Mandarynki


Oraz awokado obgryzione przez kota

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:48, 29 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Lobelia

Przetacznik

I moja gigantyczna trawa pampasowa
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Zuzula 13:22, 09 lut 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Kochani, jestem naprawdę początkująca, a potrzebuję pomysłu na zapełnienie drewnianych skrzyń. Pomyślałam, żeby w ramach oszczędności wysiać petunie, pelargonie, lobelie, nasturcję, coleusy. Siać już, pikować, wysadzać, jak będzie ciepło? Czy są równie efektowne jak te z kupczych sadzonek? Polecicie jakieś konkretne odmiany? Widziałam na forum, jak pięknie z nasion wychodzi niecierpek waleriana.
Najwyżej się nie uda i kupię, ale gdyby się udało...
A może coś z innej beczki doradzicie?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Izolda 15:32, 09 lut 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Jeśli masz doświadczenie w siewie i opiece nad siewkami to spokojnie sobie poradzisz z produkcją sadzonek wymienionych kwiatów. Może początkowo będą trochę gorszej jakości niż te które kupujemy ale roślinki szybko to nadrobią po wystawieniu na słońce. Jednak warunki, które mamy na parapetach są gorsze od panujących w ogrzewanych szklarniach.

Zakup atrakcyjnych odmian to już spory wydatek, trudno doradzić konkretną odmianę, tu pomocny będzie internet. Zwykłe odmiany są dość tanie.

Ja w donicach uprawiam rozmaite sałaty, najlepiej nie zawiązujące główek, jest mnóstwo odmian kolorowych i o różnych kształtach liści, powszechnie dostępne i bardzo tanie nasiona.
Pietruszka naciowa, buraczki liściowe, rukola, szczypiorek, bazylia, cebula siedmiolatka i pomidorki koktajlowe ładnie wyglądają przemieszane z kwiatami.
____________________
Gardenarium 19:49, 09 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zuzula napisał(a)
Kochani, jestem naprawdę początkująca, a potrzebuję pomysłu na zapełnienie drewnianych skrzyń. Pomyślałam, żeby w ramach oszczędności wysiać petunie, pelargonie, lobelie, nasturcję, coleusy. Siać już, pikować, wysadzać, jak będzie ciepło? Czy są równie efektowne jak te z kupczych sadzonek? Polecicie jakieś konkretne odmiany? Widziałam na forum, jak pięknie z nasion wychodzi niecierpek waleriana.
Najwyżej się nie uda i kupię, ale gdyby się udało...
A może coś z innej beczki doradzicie?


Wiedz, że te siane samodzielne nie są nawet w 30% tak efektowne jak kupione i produkowane w szklarni, gdzie jest odpowiednie oświetlenie, temperatura i wiedza co i jak wysiewać.
Pelargonie - opłaci się robić sadzonki, koleusy - też sadzonki, siać lobelię - owszem, nasturcję też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:53, 15 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)
Napiszcie proszę jakie kwiaty jednoroczne wysiewacie z powodzeniem wprost do gruntu
To co jest na opakowaniach napisane nie zawsze się sprawdza

Np. W zeszłym roku posialam mieszankę kwiatów wprost do ziemi tak jak trawę.
Wyrosły pięknie i kwitly. Byl tam miedzy innymi porcelanka.
A teraz kupiłam porcelanke a tam jest napisane ze wysiew pod osłony...
Nie chce mi się bawić z jednorocznymi w rozsady bo oprócz tego mam dużo warzyw do pikoeania.

Teraz mam nasiona
Szarlatow, zagwinu, aksamitek, petunii, cynii, kuklikow, slonecznikow, tujałki, złotokwiatiow
Czy wszystko mogę próbować wprost do gruntu? W maju? Czy coś z tego nie wyrośnie ?
Jaki inne jeszcze ? (oprócz porcelanki, nasturcji bo to Juz sprawdzilam)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozark 15:53, 15 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wysiew nasion kwiatow

żagwin tak
aksamitka tak
petunia - jeśli wyrośnie, to bardzo późno będzie kwitła, więc mija się z sensem, dobry termin na siew petuni jest po 20 tego miesiąca, dobrze jej robi pikowanie
słoneczniki tak

____________________
pozdrowionka
Kasya 15:53, 15 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Wysiew nasion kwiatow

rozark napisał(a)
żagwin tak
aksamitka tak
petunia - jeśli wyrośnie, to bardzo późno będzie kwitła, więc mija się z sensem, dobry termin na siew petuni jest po 20 tego miesiąca, dobrze jej robi pikowanie
słoneczniki tak



Super, dziękuje, zaraz petunię pisieję
Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z pozostałymi ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 15:55, 15 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/tag/siew
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 22:39, 19 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Czy może ktoś polecić dobre gotowe podłoże do siewu ?
Chodzi o takie drobniutkie i przesiane
Kupiłam growsure ale ma duże kawałki i patyczki...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies